Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babaváró hitelt az is felvehet...

Babaváró hitelt az is felveheti aki nemrég óta dolgozik?

Figyelt kérdés

"A házastársak legalább egyike minimum 3 éve, folyamatosan:

magyarországi TB jogviszonnyal rendelkezik"


Ez stimmel folyamatosan van tb jogviszonyom, de még csak 1,5 éve dolgozok. Előtte egyemetre jártam, nem fejeztem be, de azalatt is járt utána meg egyből munkába álltam.


2019. máj. 1. 00:40
 1/5 anonim ***** válasza:

"Kik lehetnek jogosultak TB jogviszony igazolásra?


A biztosított jogviszony azt jelenti, hogy a biztosítottak a társadalombiztosítás valamennyi ellátására jogosultságot szerezhetnek, vagyis pénzbeli és egészségügyi ellátásra egyaránt.


FONTOS!


A társadalombiztosítást keletkeztető jogviszonyok köre szűkebb, mint a kizárólag egészségügyi szolgáltatásra jogosító jogviszonyoké! A kizárólag egészségügyi szolgáltatásra jogosultak (például gyesen lévők, akiknek nincsen fennálló munkaviszonya) nem biztosítotti jogviszonyban állnak, így részükre nem adható ki olyan igazolás, ami a CSOK igénybevételének feltétele!"


Tehát nem

2019. máj. 1. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%
Tesómnak azt mondták, hogy az egyetemi jogviszonyt ilyenkor figyelembe veszik. Sőt, az egyetem után fél év megszakítás is engedélyezett a tb jogviszonyban.
2019. máj. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Házastársak legalébb egyike. Házasok vagytok? Pároddal mi a helyzet?
2019. máj. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, miért sikerült lepontozni 0%ra a válaszomat, igenis lehet egyegtemi tb jogviszony és munka együtt a 3 év........ [link]
2019. máj. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Összesen 3 év folyamatos TB biztosítot jogviszony kell, maximum 30 nap megszakítással két munkaviszony között. Kivétel az egyetem és a munkába állás közötti időszak, ami 6 hónap lehet. Viszont csak a nappali tagozatos egyetem számít, esti vagy lelelező nem. Közmunka max 1 évre számítható be.

Teljesen egyértelműen el van magyarázva a rendelet:

[link]

2019. máj. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!