Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mièrt borul sokaknál a ciklus...

Mièrt borul sokaknál a ciklus a babatervezèskor? Èrdemes lenne kivizsgáltatnom magam?

Figyelt kérdés

Korábban annyira "szèp" ciklusaim voltak. Mindig teljesen pontosan 27 napos volt, a menzeszem mindig az első nap csak simán megjött (semmi barnázás, ill. pecsètelès), aztán 3 nap elteltével elmúlt. Premens tünetem sem igazán volt, amikor megjött, az első nap fájt többnyire iszonyúan, aztán gyengült. De nekem így volt normális, korábban a dokim is ezt mondta rá.


Aztán 3 hónapja eldöntöttük, hogy jöhet a baba. Rögtön az első hónapban kèsett egy hetet, aztán, mint korábban, megjött. Viszont az utána következő kèt hónapban már sokkal másabb lett. Egy hèttel a nemvárt előtt elkezdtek èrzèkenyebbek lenni ès èrezhetően nőni a melleim. A nemvárt napjához közeledve pedig sokszor sírni tudtam volna ha valami úgy èrt hozzájuk..

Ès ami jobban aggaszt, ami mèg soha(!!) nem fordult elő velem korábban, hogy mielőtt megjött, már 4 nappal elkezdtem hol barnázni, hol rózsaszínes fojásom volt, de mindkettő csak a papíron látszott.


Ebben a 3 hónapban mèg megfigyeltem ( ovu teszt, hőmèrő), hogy a luteálisom is csak 13 nap.

Mivel korábban jónak gondoltam a ciklusom, nem gondoltam, hogy ki kellene vizsgáltatnom magam, de mostmár aggaszt.


Mièrt borul családtervezèskor ennyire a ciklus? Vagy csak nálam nincs valami rendben?

Szedek babatervezős vitaminokat az elejètől, ès tiszta mèhpempőt is egy hónapja már.


Ki kellene vizsgáltatnom magam, vagy mèg semmit nem csinálnának?


Köszi

L24


2019. máj. 27. 01:29
 1/8 A kérdező kommentje:
Azzal mèg kiegèszítenèm, hogy a nemvárt előtti barnázás sosem egèsz napos, hanem kb napi egyszer tapasztalom. Van hogy utána ki is marad 1-2 nap, aztán megint.
2019. máj. 27. 01:37
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha hormonális fogamzásgátlást használtál előtte, akkor mivel eddig kikapcsoltad a ciklusod, most próbál helyreállni. Most kezd működni a tested, nem az eddigi műhormonok által kreált állapot volt a normális.
2019. máj. 27. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
18 èvesen szedtem utoljára fogamzásgátlót, akkor is csak másfèl èvig, azóta semmi ilyesmi
2019. máj. 27. 07:13
 4/8 Kocsis Timi ***** válasza:
100%
Szia Lehet hogy csak ráfeszültök a babatervezésre. Ne aggódj, próbáljátok úgy kezelni a dolgok mint mielőtt még nem terveztétek a babucit. Ne stresszelj :)
2019. máj. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 khniki ***** válasza:
77%
Másnak is felborul ilyenkor. A barnázás lehet progeszteronhiány, de attóp még teherbe tudsz esni. Nyugodtan hagyjatok a babaprojektre egy évet és ne görcsöljetek rá!
2019. máj. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm, hogy leírtad. Már kezdtem azt hinni, hogy én vagyok az egyetlen ilyen szerencsétlen akinek a pontos 27 napos menzesze pont elhatározás után lett hírtelen 35 napos. Lehet tényleg csak rástresszelünk.
2019. máj. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Kocsis Timi ***** válasza:
Nem kell aggódni. A méhpempőt én is próbáltam nekem semmit nem ért. Én most kb 3 hónapja bio 100 % gránátalmalét iszok esténként 1 dl-t. Mellesleg nagyon egészséges. Helyre hozta a ciklusomat, persze mellette diétázunk is. Vagyis inkább úgy mondanám egészségesen étkezünk, mert nem vagyunk elhízva. Pcos vagyok, és sokkal kevesebb cisztáim vannak azóta. Múltkor pl uh -n nem is láttak semmit. Mi is Baba projekten dolgozunk. Drukkolok :)
2019. máj. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A tudatos rászresszeléstől. Nekem is csinált furcsaságokat a szervezetem mind3 babánk tervezésekor.


(bocsánatot kérek és nagyon off, de 24 évesen már nem L vagy hanem N mint nő :) Nem nagy dolog csak zavarni szokott.)

2019. máj. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!