Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit szóltok hozzá? A Mikola...

Mit szóltok hozzá? A Mikola féle ügyre gondolok. Hogy meg akarja akadályozni hogy fizetni kelljen a szülésért?

Figyelt kérdés
Sajna nem hallottam végig a kislányomtól, de amit hallottam az tetszett, hogy ne hogy már 100 ezreket kelljen fizetni azért amire amúgy is felesküdött a nőgyógyász!!! Mert az gusztustalan hogy tényleg azt mondja a kismamának hogy gyűjtögessen még ha nála akar szülni.....
2010. júl. 7. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát nagyon jó lenne, ha nem oda kellene a sok pénzt hordani. De szerintem sajnos ez ellen semmit se lehet tenni. Míg lesznek olyan emberek, akik simán odaadják a pénzt, akkor a doki a többitől is el fogja várni, s a többi kénytelen lesz...... vagy mehet ahová akar. Sajnos ez van :( Kár, hogy elekzdődött ez az egész.....


4 éves kiscsaj, 2 éves kissrác, 37 hetes pocakcsajszi anyukájuk

2010. júl. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez még csak a jéghegy csúcsa! Amíg működik az, hogy a doki elvárja a pénzt, még ha nem is jelenti ki szemtől-szembe, hogy mennyi a tarifa, addig nehéz lesz megszüntetni! Persze, ehhez az orvosok fizetését is megfelelő szintre kellene emelni4 Emellett nekem a mostani orvosommal nagy szerencsém volt, mert ő tényleg nem kér és nem is fogad el pénzt...
2010. júl. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak gratulálok a babához, és a másik kettőhöz is, akkor gondolom te már fizettél rendesen....második válaszolónak pedig igazat adok, mert ha meg lennének fizetve az orvosok, talán nem kellene a zsebükbe pénzt dugnunk...nekem most az 5.szülésemnél volt az 2 évvel ezelőtt, hogy az orvos amint bementem , akkor már 28 hetes voltam orvost váltottam, mert akihez jártam nem lehetett szülni nála, rögtön kijelentette, hogy 80 ezer a szülés ha szeptember 1 előtt szülök, ha utána akkor 100 ezer:(. Na én nem húztam rá, így aug.2 án meg lett az 5. csajszim:). Én rendesen fizettem minden szülésnél sajnos.....nem kevés pénz kellett hozzá...és még nem elég hogy a szülés több 10 ezer, mire megszülsz addigra a kétszeresét hordod a gondozásra, főleg ha van valami probléma, és hetente , 2 hetente vissza rendelnek.
2010. júl. 7. 22:08
 4/9 anonim ***** válasza:
Hú, ez baromi sok! Nekem úgy látszik, szerencsém volt akkor a dokikkal! Az első 3 babámat ugyanannál a dokinál szültem és bár ő is elvárta a pénzt, nem kötötte ki a tarifát :)) akinél a picit szültem (2008 augusztusában én is) egyetlen fillért se fogadott el sem a terhesgondozásért, sem a szülésért... Pedig nagyon lelkiismeretes volt végig! igaz, ő nő...
2010. júl. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

10 hetes km vagyok. Én direkt nem kérdeztem ráa tarifára a dokinál, magánrendelésére fogok járni, ott fizetek, plusz egy jelképes összeget a szülésnél, ha tényleg úgy viselkedi - ott lesz, nem elérhetetlen stb.

Viszont nem értek egyet az egyik előző hozzászólóval. Nincs olyan munkakör ma Magyarországon,amit megfizetnének! Más munkahelyeken nincs meg a lehetősége a hálapénznek, mégis megélnek valahogy... undorító ez az egész helyzet...

2010. júl. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én örülök, hogy Mikola ilyen normálisan nyilatkozott.

Tényleg nagyon brutál amit el tudnak kérni.

Mondjuk én úgy vagyok vele, hogy az nem gond, ha az ember ad valamennyit szülés után, főleg ha a doki nincs is bent a kórházba, hanem úgy hívják be.De akkor se kéne, hogy tarifa legyen!Ja és azt kicsit kiakasztónak tartom viszont, hogy magán rendelésen képesek tíz ezer forintot is elkérni egy 3 perces vizsgálatért....

Én most SZTK-ba járok, de nagyon kedves a doki.Egyenlőre úgy tűnik, hogy ügyeleten fogok szülni...

Mondjuk azt sem tartom normálisnak, hogy vannak olyan dokik, akik az ügyeletes idejük alatt nem dolgoznak lelkiismeretesen, mert tudják, hogy ezért nem kapnak annyit...azért nem erre esküsznek fel...de persze ez nem minden dokira vonatkozik.

24+5 hetes kismama

2010. júl. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Engem csak az idegesített a terhességem és a szülés alatt, hogy mivel nem tudtam fizetni hiába volt időpontom Uh-ra, mégis 2 órát ültem ott, mert a doki oda rendelte a "fizető" kismamáit és nekik nem kellett sorukra várni. Nem értem, hogy miért nem a saját rendelőjébe hívja az ilyen kimamákat, miért az állami intézményekben vizsgálja, ha már úgyis elkéri a pénzt. Illetve az is zavart, hogy a szülésem alatt egyetlenegyszer sem láttam az orvost, csak már miután a méhlepény is meglett. Könyörgöm ne mondják már, hogy ilyen+ olyan keveset keresnek, hiszen erre esküdtek, a gyógyításra, nem a pénzre.

Egyébként egy eladó, vagy egy takarító, vagy egy szellemi munkás is jóval kevesebbet keres ugyanazért a munkáért itthon, mint nyugaton. És ez már akkor is így fizetett mikor ő ezt szakmájának(jobb esetben hivatásának) választotta, nem érhette meglepetés.

2010. júl. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én ügyeleten szültem 2x. Nem adtam pénzt senkinek, mégis tök normálisak voltak velem. Nem volt gátmetszés, a doki is randes volt, még meg is látogatott. Tök fölösleges pénzt adni nekik, ez a dolguk. Mi rontjuk el kismamák, őket azzal hogy ennyire pénzeljük őket és agyre nagyobb összegeket lesz pofájuk elkérni.
2010. júl. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon jó lenne(babavállalás előtt vagyunk) de szerintem,nem fogják tudni megakadályozni:(
2010. júl. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!