Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha szoptatás alatt esem...

Ha szoptatás alatt esem teherbe, honnan fogom tudni, hogy terhes vagyok, hiszen nem menstruálok?

Figyelt kérdés
Két hónapos a kisfiam, nem szedek fogamzásgátlót, mennyi az esélye, hogy teherbe eshetek? A doki szerint szotatás alatt nem eshetek teherbe. Az előző terhességemmel sem volt semmi tünetem, csak a mensi kimaradása, akkor most honnan tudnám? Vagy ha már kerekedik a hasam?
2008. nov. 12. 14:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Hát az esély, az mindig fenáll. Az az igazság, hogy régebben úgy mondták, ha valaki rendszeresen szoptat, elég teje van, akkor elég kicsi a valószínüsége, hogy teherbe esik. Mondván magas a prolaktin (ez a hormon felelös a tejtermelésért), ami megakadályozza (-hatja) a tüszörepedést. S mégis, van éppen elég ellenpélda, ami ezt bizonyítja!!!

Szóval inkább fogi (van olyan amit szoptatás mellett is lehet szedni), vagy másképp is lehet védekezni. De ha nem bánnátok, ha még egy baba jönne ...

2008. nov. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az én édesanyám is engem szoptatott mikor az öcsém megfogant..
2008. nov. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
csinálj tesztet 2 hetente!
2008. nov. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!