Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 20 éves vagyok barátom 22...

ReGina... kérdése:

20 éves vagyok barátom 22 (1.5 éve vagyunk együtt) Elgondolkodtam azon, hogy mennyi lehet az esélye annak, hogy ikreket szüljek tőle majd a jövőben? (kb.5 múlva)

Figyelt kérdés

Barátom családjában előfordult ikerterhesség. Mind a két nagymamája szült ikreket (az egyik 2x-is) Viszont se az apja,se az anyja nem az ikerpár tagja. Az én családomban nem tudok ikerterességről.

Tudtommal csak akkor "öröklődik" a dolog ha egypetejű a terhesség. De itt tudtommal kétpetejűekről van szó. Illetve ott is csak ugye női ágon, logikus dolgok miatt.

Csak kíváncsisagból érdekel. Illetve ha van itt valaki aki ikerterhes leírja hogy hányadik terhesség és hogy volt e ilyesmi a családban illetve természetes úton fogantak-e a babák.



2019. jún. 6. 04:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Kevés rá az esély.
2019. jún. 6. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A kétpetejű ikerterhesség női ágon öröklődhet, az egypetéjűről nem tudni. Az én dédnagymamám 3x szült ikreket, utána a családban senki, párom viszont egypetéjű iker, nekünk mégis egy baba lett.
2019. jún. 6. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nalunk apai agon dedanyamnak volt ikerpar gyereke, anyain dedanyam es dedapam is ikrekbol volt. Unokatesomnak lettek volna ikrek , de meghaltak a magzatok.
2019. jún. 6. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Férjem testvérei ketpeteju ikrek. Nekünk is a második terhessegbol ketpeteju ikreink születtek. Nem tudom, hogy véletlen vagy van valami kapcsolat a kettő között.
2019. jún. 6. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az apai ágnak nincs köze az ikrek születéséhez. Csak anyai ágon lehet örökölni a hajlamot kétpetéjű ikrek szüléséhez.
2019. jún. 6. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ketpeteju ikerterhessegre valo hajlam oroklodHET anyai agon.


Az egypeteju ikrek kialakulasa veletlen genetikai mutacio, okot nem talaltak meg ra.



Az h neked ikreid lesznek, a baratod csaladja leven, annak az eselye zero.

2019. jún. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#4-es, nincs kapcsolat, a kétpetéjű ikrek csak az anyán múlnak, mivel az adja a terhességhez a két petét. Ezért számít csak az anyai ág a felmenők szempontjából, hogy van-e örökletes hajlama az anyának két petét érlelni egy ciklusban. Az, hogy az apa felmenői között volt-e kétpetéjű ikerszülés, nem hajlamosítja az anya petefészkét a két pete érlelésére, érthető okokból, mivel nincs genetikai kapcsolódás.


Az egypetéjű ikerterhesség a tudomány mai állása szerint a véletlen műve, nem vezethető vissza genetikai okokra, megjelenése a családban a felmenők között - apai, anyai ágon egyaránt - nem hajlamosít semmire.

2019. jún. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

4-es vagyok, olvasva a válaszokat teljesen logikus, hogy semmi kapcsolat nem lehet a férjem tesoi és az én ikreim között. Koszonom, hogy leírtatok, logikusan végiggondolva ra kellett volna jönnöm.


Úgyhogy véletlen egybeesés csak ami a mi családunkban van.

2019. jún. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%

Férjem családjában voltak és vannak ikrek, egypetéjűek, kétpetéjűek... az én családomban nem voltak.


Aztán nálunk első terhességből jöttek egypetéjű ikrek, természetes úton, később született egy kistesó egyedül.


Szerintem lehetetlen esélyeket latolgatni.

2019. jún. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!