Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló abbahagyása...

Fogamzásgátló abbahagyása után késhet a menstruáció?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Előző hónapban hagytam abba a fogamzásgátló szedését, utána jelentkezett is a menstruáció. Nem kezdtem ugye új levelet, óvszerrel védekeztünk. Az előző menzesz első napja óta 31 nap telt el és még nem jött meg. Kicsit aggódok, lehet alaptalan, hiszen mindig védekeztünk. Másfél évig szedtem gyógyszert, előtte is rendszertelen volt a ciklusom. Ha még egy ideig nem jön meg veszek egy tesztet. Nektek a tabletta abbahagyása után hogy jött meg, teljesen időben volt minden?
2019. jún. 26. 18:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Neked egyenlőre nem menstruaciod volt hanem a gyógyszer utáni megvonásos verzesed

Igen valószínűleg felborul a dolog meg ugye hormont szedtel

És így most pontosan nem tudod h mikor kellene megjonnie . Lehet hogy kellene fog pár hónapnak, hogy beálljon a ciklusod viszont ha sokáig nem jön meg érdemes elmenni a nőgyógyászhoz és persze testet is csinálhatsz csak arra figyelj hogy az utolsó aktustol szamitva 12-14 nal teljen el mert addig úgysem fog mutatni semmit ha baba is van a dologban :)

2019. jún. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bocs csak a telefonom külön életet él látom akad a szövegben pár hiba 😅 remélem azért érthető
2019. jún. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Érthető, köszönöm a választ! 🙂
2019. jún. 26. 19:59
 4/6 anonim válasza:

Szia, èn is hasonlò cipőben jàrok, ez az első hònap fogamzàsgàtlò nèlkül ès kèsik. Pènteken kellett volna megjöjjön, ma vasàrnap van.

Mi is òvszerrel vèdekeztünk, de mivel fura volt ennyi idő utàn - èn kèt èvig szedtem - előfordult hogy csak 1-2 perc utàn vette fel, de sohasem ment el bennem. Az elővàladèk csak akkor veszèlyes ha előtte is elment ès maradhattak spermiumok a hùgycsőben. Ajànlom mindenkinek hormonmentes csatornàjàt a youtube-on!

Èn is fèlek hogy terhes vagyok, bàr csinàltam egy tesztet, negatìv lett a vàrt menstruàciò napjàn. Nem tudom mennyire bìzhatok benne, holnap csinàlok mègegyet.

Veled mi törtènt azòta?

2019. jún. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Megkérdezhetem, hogy azóta veletek mi újság? 19 éves vagyok, 2 hónapja hagytam abba. Az első menstruációm nekem is megjött (most már ezt is tudom, hogy az még megvonásos volt..), viszont már én is 32-33 napnál tartok. Mi eléggé figyeltünk, hogy minden rendben legyen az óvszerrel, ellenőriztük is mindig és csak azzal csináltuk, viszont félek, minden miatt, de legfőképpen azért, hogy nem jön meg és orvoshoz kell mennem...

Senki nem tájékoztatott ezekről, vizsgálat nélkül simán felírták, csak rákszűrést csináltak és nekem a tabletta rendes szedése mellett is problémáim voltak, 3 orvosnál voltam és mindegyik elküldött kb., hogy biztos nem jól szedem, pedig de... na mindegy, szerintetek mikor jön már meg? Veletek történt azóta valami?

2019. aug. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Bár már régi kérdésem, csak most láttam a választ, reagálok, hátha valakinek majd hasznos lesz. Én elmentem nőgyógyászhoz (nem a mensi késés miatt, hanem egy vizsgálatra, de rákérdeztem, hogy ez normális-e), aki megnyugtatásnak csinált egy ultrahangot, hogy megnézze mi újság. Vizsgálat közben megszólalt, hogy ajjaj, maradjak csak nyugton. Az 5 perc alatt párszor lejátszottam magam előtt az összes lehetséges forgatókönyvet életem hátralévő részére, huhh, hosszú 5 perc volt. Aztán mondta hogy jajj, úgy látta mintha terhes lennék, de biztos csak félrenézte, mert már nem látja. Úgyhogy vártam mire megjön, na az meg hosszú egy hét volt, sosem örültem még így a görcsöknek. Szóval végül megjött, azóta rendesen beállt. 😁
2019. okt. 10. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!