Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szivárok a mellemből folyadék,...

Szivárok a mellemből folyadék, prolaktin megemelkedésére gyanakodnak. Ez milyen kezelést vonz magával? Teherbeesést meddig akadályozhatja ha elkezdik kezelni?

Figyelt kérdés
2019. jún. 28. 21:49
 1/9 A kérdező kommentje:
Kezelés alatt majd lehet próbálkozni teherbeeséssel vagy nem?
2019. jún. 28. 22:12
 2/9 anonim ***** válasza:

Valószínűbb, hogy kezelés nélkül nem sikerül


A részleteket nem tudom, de a dokid tuti elmondja

2019. jún. 28. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Gyógyszerrel a prolaktin könnyedén csökkenthető, ha csak ennyi a probléma.


Ha nagyon magas lehet hogy MRI-re fognak küldeni.


Reméljük néznek mas hormont is

2019. jún. 29. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon magas volt, voltam MRI-n utána derült ki, hogy hipofízis adenómám van, de még nem nagy, így arra is bromocriptint kaptam. Kb fél év szedése után beállt a ciklusom ( újra lett) és pár hónap után terhes is lettem. Szóval ne aggódj :)
2019. jún. 29. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
2 hónapja próbálkozunk a babábal. Tehát nem olyan rég óta , de a párom hivta fel a figyelmet a héten a mellemből folyó váladékról, nagyon megijedtem, megnyomkodtam és valóban minimális mennyiség elő jön. Elsőnek azt hittem babásak leszünk de sajnos nem . Nagyon szeretnénk már 3 éve várunk erre az időszakra mindíg tologattuk munkahely váltás miatt költözés stb. Most meg mikor alkalmas lenne felelősségteljesen nem akar rendben lenni semmi. Ha kiderül valami rendelenesség a mellemben én nem is tudom mi lesz. Ha gyógyszert ír fel azalatt is lehet próbálkozni? Vagy ekkor eltiltanak? Olvastam itt gyakorin egy régebbbi hasonló kérdés alatt , hogy nem lehet megtartani a babá így ha esetleg összejönne. Ez igaz? A dokim nem szeretett volna semmiről tájékoztatni csak ha megvan a lelet. De arra 1 hetet kell várnom. És mivan ha pont most fogan a baba....
2019. jún. 29. 06:32
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem huszonéves korom óta szívárgott mindig pár csepp tej a melleimből, ultrahangon kívül végül soha semmi más vizsgálatra nem mentem (ez mondjuk nem követendő példa), aztán végül 2 gyerekünk született másfél év különbséggel, a másodikat még szoptatom. Nekem nem okozott gondot, rendszeres volt mindig a menzeszem is. Kíváncsi vagyok, hogy mikor majd már nem igényli a lányom az anyatejet akkor teljesen elapad magától vagy esetleg gyógyszert kell majd rá szednem.

Sok sikert nektek!

2019. jún. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha csak a prolaktin volt magas akkor szerintem lehet próbálkozni.


Kis személyes tapasztalat, nekem 1000 feletti érték volt, MRI negatív, gyógyszerrel szépen lement majd fel tabletta bromocriptin szépen tartotta 120-250 között. Terhes lettem, a 10.heten hagyhattam el

2019. jún. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia, 4es vagyok, nekem 2600 volt a prolaktinom, és nem tudtam, hogy terhes lettem, azt hittem megint elcsúszott a ciklusom...mire kiderült, már 6 hetes terhes voltam, a gyógyszert utána szépen fokozatosan elhagytam, és ép, egészséges babám született. Szóval tényleg ne aggódj.
2019. jún. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem 854 volt a prolaktinom, gyógyszert kaptam rà, bromocriptint, csak 598 ra vitte le fél év alatt, ami még igen magas, cserébe a fele hajam kihullott a bogyótól..... Inkàbb nem szedtem tovàbb. Azóta is külön vitamint szedek a hajamra és pakolàst csinàlok, szerencsére ezekkel rendbejött, de ha nem csinàlom, megint elkezd kihullani. Szélsőségesen erős mellékhatàs de előfordul. Én pont megszívtam. Terhességről nem tudok nyilatkozni, nàlam ez nem volt cél.
2019. júl. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!