Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Munkahelyemen 4 órásba vagyok...

Munkahelyemen 4 órásba vagyok bejelentve jogosult vagyok a Gyedre? Mennyi jár így havonta ha szülök?

Figyelt kérdés
2010. júl. 9. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen. Fizetésed 70%-a.
2010. júl. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ha 4 órára jelentenek be akkor a bejelentett bruttó fizum 70%-át kapom meg?Jól értem?Mondjuk ha minimálbéres 4 órás vagyok akkor az nagyon kevés nem?Annál még a gyes is több.Nem?:(
2010. júl. 9. 20:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha minimálbéres 4 órás vagy, akkor valóban jobban jársz a gyessel, mert az fixen 25792, míg a tgyás, gyed valamivel kevesebb.

Nem volt más juttatásod? Túlóra, ruhapénz, jutalom, bármi?

Mert nem egészen igaz az első válasz, nem a fizetésed 70%-a a gyed, hanem az irányadó időszakban elért összes jövedelem, rendszeres és nem rendszeres is.

2010. júl. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Persze ez sok mindentől függ, de kb. a fizetés 70%-a.

Én is 4 órás vagyok, így kaptam 70 ezer körül tgyást, s 65 ezer körül gyedet.

De a minimálbéres 4 órás az valóban lehet, hogy nagyon kevés.

első voltam

2010. júl. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem volt papíron semmi jutalmam eddig minimálbérre voltam bejelentve most 2 hónapja 4 órásba.Tudjátok milyenek a munkáltatók...örüljek,hogy bejelent..pedig nem 4 órát dolgozom dehát többre nem nagyon akar senki bejelenteni pedig igazából a pénzem nem olyan rossz csakhát nem papíron:( nem szeretnék ez miatt leállni a babaprojecttel..
2010. júl. 10. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!