Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Norcolut és terhesség?

Norcolut és terhesség?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy ha menzesz kitolása miatt szedek Norcolutot (ne jöjjön meg a nyaralás ideje alatt), de tegyük fel a gyógyszer megkezdése előtt teherbe estem - erről akkor még nyilván nem tudok - akkor árthat a babának? Illetve akkor is beindítja a vérzést, ha abbahagyom? Van ezzel kapcsolatban tapasztalata valakinek?
2019. júl. 10. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Az hogy amiatt szeded a norcolutot, és tömöd magad hormonnal, arra inkább nem mondok semmit...


Ártani nem árt ha teherbe esel...

Amikor abbahagynád csinálj egy tesztet, ha pozitív nem szabad abbahagyni, mert igen, megjön és elmegy a baba

2019. júl. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
A norcolut egy lórugás progeszteron. A terhesseget a progeszteron tartja fenn. Amint a norcolutot abbahagyod az óriási progiszinten hirtelen lezuhan. Én biztosan kihagynám ezt a hónapot vagy nem szedném be a gyógyszert.
2019. júl. 10. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezért én egészen biztos, hogy nem szednék progeszteront, pedig én is szoktam szenvedni menstruáció alatt. Pár napig a tampon is megfelel, vagy használnék inkább kelyhet.
2019. júl. 10. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

Nem árthat neki, segít a megtartásában.

Viszont ha az abbahagyása után nem jön meg 10-14 napon belül, akkor sos orvos, mert lehet, kelleni fog más (hatékonyabb) progeszteron-pótlás.

2019. júl. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Dehát, négyes, nem is terhes, csak lehet, hogy majd az lesz, akkor mit kellene segíteni megtartani?
2019. júl. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rákérdeztem az orvosnál, azt mondta, ha baba van, nem jön meg a Norcolut abbahagyása után sem...
2019. júl. 15. 07:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Én azért még az abbahagyása előtt tesztelnék, ha van esély a babára. Ugyanis a hirtelen megvont progeszteron megviselheti a terhességet akkor is, ha amúgy termel eleget a szervezet...
2019. júl. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!