Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lombik program - Hol és kinél...

Lombik program - Hol és kinél érdemes?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A párommal most szeretnénk belefogni az egész projektbe. Nagyon zavaros illetve nem friss infók/vélemények vannak arról, hogy most hol érdemes neki fogni. Érdekelne melyik intézetbe, kihez érdemes menni. Hihetetlen módon nincs egyetlen egy oldal se ahol A-Z-ig le lenne minden fontos infó megtalálható, vagy csak nem találtam.


Az árak, a beavatkozás menete ilyenek megtalálhatóak, de össze szedve, hogy na ezek az oep támogatott helyek stb., ilyet még nem találtam.


Ezáltal első sorban OEP támogatott kezelés lenne a megfelelő opció, ezért első körben azok a helyek érdekelnének ahol támogatottan elvégzik a beavatkozást, és nem fordul ki az ember az ajtón ha belép, a környezettől és a bánásmódtól. Érdekelne vélemény a helyekről, orvosokról ahova/akihez érdemes menni.


A Kaáliról olvastam nagyon jót és nagyon rosszat is. Forgácsról szintén. Dévairól, hogy szigorúak, de sikersek. Amiről/Akiről eddig fixen csak jót hallottam, az Krizsa doktor. De ő ugye a Róbert kórházba tette át székhelyét, ami nem OEP támogatott kezelést csinál. Ha minden kötél szakad marad ez az opció, de ha van legalább hasonló jó ami támogatott akkor megpróbálnánk azt/őt.


Fontos, hogy próbálnánk úgy választani amiről tényleg túlnyomó többségben csak jót hallani és sikeres beavatkozásokat, mert csak lombikkal lehet gyerekünk. Nekem volt egy betegségem amitől meddő lettem(a páros férfi tagja vagyok), de a történtek előtt egy spermabankban adtam le mintát. Így próbálkozások terén is elég kötöttek vagyunk. Van annyi amennyi így próbálnánk a lehető legjobb helyet kiválasztani, ahol a legnagyobb az esélye a sikernek. Természetesen pénz beszél és ha nem hallunk 80% csak jókat egy helyről akkor marad valamelyik magán klinika így azokakra is kíváncsiak vagyunk :)


Szeretnénk hogy a leendő doki kedves, odafigyelő, mindenről tájékoztató típús legyen. Párom elég kényelmetlenül érzi magát kórházakban, már már túlságosan tart az orvosoktól és betegségektől , ezért nagyon jó lenne egy a fentebb leírt típusú dokit találni. Jó lenne, ha meg tudna bízni benne teljesen és nyugodtan menne hozzá mindig. Hiszen az segítené csak igazán a projektet, ha nem görcsölne állandóan ha menni kell :)



2019. szept. 12. 11:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezek az igények nem OEP kompatibilisek.
2019. szept. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Rengeteg helyen van épp támogatott kezelés, csak mivel egy évben az állam fix mennyiségű beavatkozást támogat, ezért elég hosszú a varoslista. (szerintem egy évre simán számolhatsz). Tudtommal a Kaali intézetek közül a Győri mutatja fel a legjobb eredményeket.
2019. szept. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
BMC (itt “csak” a gyogyszerekert kell fizetni) Szentiványi Zoltán 3 kisfiút köszönhetünk neki
2019. szept. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha ennyire korlátozottak a lehetőségek, én biztos nem hazárdíroznék az államival. Az államiak közül valóban Győr hozza a legjobb eredményeket, de nekünk tavasszal azt mondták, januárra (!!) tudnak időpontot adni... Így kötöttünk ki a Róbertben, ahova 1 hónapon belül kaptunk időpontot (ez volt márciusban), májusban már kezdtük is a ciklust (az eredmény itt lubickol a pocakban :) ). Megjegyzem a Róbert is futószalag bizonyos szempontból, de még mindig messze jobb a helyzet, mint a TB-s helyeken sajnos, mondom ezt egészségügyisként :( Nálunk is a főbb probléma a párommal volt, ezért arra is figyeltek, hogy engem nem toltak túl hormonnal, csak amennyi valóban kellett. A legjobb embriológusok amúgy szerintem most a Reprosysban és a Róbertben vannak, és ki kell jelenteni, hogy a sikeresség nagyrésze nekik köszönhető.


Kitartást kívánok!

2019. szept. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekünk Dévai vált be, ő ugyan nem feltétlen kedves, de odafigyelő és mindenről tájékoztat. Egyáltalán nem kórház beütése van az intézetnek. Én ha újrakezdeném is hozzá mennék.
2019. szept. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezekkel az elvárásokkal tb-s helyben ne gondolkodjatok. És még magánnál is kétes. A lombik mindenhol futószalag és kísérletezés. A környezet más egy magánban (így lehet hogy az érzet is persze).

Mi a BMC-ben voltunk dr. Szűcs Zoltánnál. Nem léleksimogatós, de profi. A másik része ami elhanyagolhatatlan volt nálunk, az endokrinológus, akit mi Kecskeméten találtunk meg. Dr. Naszódy Péter. Nélkülük nem ment volna. Így elsőre összejött. De ez a ti szempontotokból nem jelent semmit. Nekünk ez a lombik 200 ezerbe volt.

Barátnőmnek a Róbert Károly kórházban volt, velem szinte párhuzamosan és neki nem sikerült. Ott pasi gondok vannak, plusz a lány is már 38. Ez nekik 700-800 között volt. Most jön a második kör...


Sehol nincs garancia. Ne csak abba gondoljatok bele, hogy egy lombik mennyi, hanem medfig vagytok hajlandóak elmenni? 2-3-5-amíg össze nem jön?? Ha magánban kezditek erre lesz keret? Egy oep-es lombik költség igénye is alaphangon 200+. Ebből indulj ki. Mi az egy év alatt amíg oda eljutottunk - nekünk kellett 3 inszem is - mindennel, magándokik, gyógyszerek, vizsgálatok stb, 800 és 1M között lett a vége.


Még egy kérdés, hogy kell-e speciális eljárás a megtermékenyítéskor? Mehet ICSI-vel (biológus választ egyet és azzal termékenyítik meg a petesejtet) vagy kell PICSI (hialuronsavas leválogatás a spermákhoz)? Ez pl nincs a tb-s helyek többségén. A Káalit tudom, hogy van, de a BMCben pl nincs. Viszont ezt nem ti választjátok, hanem a sperma minőségétől függ.

2019. szept. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az idő nem számít. Jövő ilyenkor, vagy e tájban szeretnénk belekezdeni a procedúrába. Ezért is kezdtük el az információgyűjtést most. Fontos a megfelelő hely, és orvos kiválasztása. Sőt ez a legfontosabb a korlátozásaink miatt.

Pont emiatt írtam le az "elvárásaink", hogy egyáltalán OEP-es megoldás játszhat e ilyen "kívánságok" mellett?

Van e olyan OEP-es hely ami szóba jöhet, vagy egyből magán. De akkor valszeg Róbert kórház és Krizsa.

Képben vagyunk, hogy attól, hogy támogatott az nem azt jelenti hogy teljesen ingyenes. De ha már a tényleges beültetések költségeit leveszik a vállunkról is nagy segítség.

2019. szept. 13. 08:10
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát a Róbertben pont nem veszik le a beavatkozások költségeit a vállatokról. Ott 400-500 ezer lesz csak ez a része per beavatkozás + a gyógyszerek, konzultációk, vizsgálatok.

Ha ennyi időtök van, akkor miért nem mentek el több helyre vagy dokihoz és konzultáltok, és utána hoztok döntést?

Menjetek el a Krizsához, ha ő szimpi - bár ismerős pl. pont tőle jött el. Válasszatok olyat aki OEP-es helyen van - pl. dr Szűcs Zoltán (Czeizelben van magánrendelése) vagy bárki mást!

2019. szept. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Írtam is, hogy vágom, hogy nem teljesen ingyenes, mert a gyógyszereket fizetni kell, és azt igy hogy a Róbert nem OEP támogatott hely.. :)
2019. szept. 16. 07:52
 10/10 anonim ***** válasza:
Arra reagáltam, hogy azt írtad, hogy nektek nagy segítség lenne ha a tényleges beavatkozások költségét levennék a vállatokról. De nem akarnék turkálni senki pénztárcájában. Nekünk nem fért volna bele több millió, ezért választottuk a BMCt, és ott is sikerre vitte Szűcs doki a lombikot, amiért nem lehetünk elég hálásak.
2019. szept. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!