Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » A párotok/férjetek hogy áll...

A párotok/férjetek hogy áll hozzá a sikertelenséghez?

Figyelt kérdés
Vígasztalnak , támogatnak titeket lelkileg vagy inkább nemtörődöm a hozzáállásuk?
2020. márc. 11. 22:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ő optimista volt.Legalábbis próbált annak tűnni, de egy-egy kérdéséből meg kitűnt, hogy aggódik.Viszont megértette ha néha depibe kerültem és támogatott lelkileg. Mi végül is bejelentkeztünk egy meddőségi központba és mire oda jutottunk, hogy mehettünk volna addigra terhes lettem. 2 évünkbe telt
2020. márc. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Nekem nagyon rosszul esik, hogy úgy érzem, lelkileg nem támogat.

olyan nemtömörődöm..

10 hónapja próbálkozunk, azóta több emberről kiderült, hogy terhes a környezetünkben.

Nyiván mindenkinek örültem, de 2 embernél konkrétan bevallomelsírtam magam amikor megtudtam..(mindkettőnél pont aznap jött meg a nemvárt ) és ezt el is magyaráztam neki, hogy számomra pont aznap megtudni a másikról hogy terhes, ráadásul hogy szinte elsőre összejött az nagyon rossz érzés..erre azt mondja, ne legyek irigy.....

ennyit tud mondani....hihetetlenül fáj, hogy ezt gondolja rólam....talán csak azok a nők érthetik meg, akik hasonló helyzetben vannak mint én.

Őszintén örülök én mindenkinek, de a hír hallata számomra felnagyítja a saját kudarcunkat.

Nyilván ez is elmúlik ez az érzés, és csak 1-2 napig szomorkodtam , hogy de nekünk miért nem sikerül.

De attól még örülök a másiknak, azt mondja irigy vagyok, de én nem érzem annak magam.

Max egy-két percig irigykedtem ebben a 2 esetben amikor meghallottam, hogy micsoda szerencséjük volt, de úgy érzem ez nem is irigykedés, hanem valami más.

Viszont, hogy ő ezt gondolja rólam az fáj.

Neház megfogalmazni, vagy megmagyarázni..

Fáj, hogy nem ismer...fáj , hogy nem érti, hogy ez nekem miért fáj, és ahelyett hogy vígasztalna ennyit mond, hogy ne irigykedjek másokra....egyszerűen hihetelen számomra a hozzáállása. Ti mit gondoltok? Rossz ember vagyok, mert nem tudtam őszinte tiszta örömmel reagálni a máik boldogságának, hanel elsírtam magam magam miatt...

nem a másik boldogsága fáj, csak az hogy nekünk miért nem jön össze ilyen könnyen..

2020. márc. 12. 06:16
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Az első férjemet nem igazán érdekelte, el is váltunk 2 év sikertelenség után. A második mindenben támogatott, több év volt, mire sikerült teherbe esni. Azóta két gyermekünk is van.

Ha már most nemtörődöm, mi lesz később? A terhesség sem sétagalopp, a szülés utáni hormonatombomba miatt én mindkétszer hetekig sírtam minden apróságon, és ha hasfájós stb. a baba, az is embert próbáló. Sok-sok türelem kell a babához, Hozzád, egymáshoz oda-vissza.

2020. márc. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Derwer ***** válasza:
92%

Mi férfiak másképp állunk ehhez a dologhoz. Is. Általában.


Nálunk is a feleségem kezdett parázni fel év után de statisztikailag, egy évig teljesen okésak voltunk. Sőt igazából tudtuk hogy vannak problémák nála, (igen, én is tesztelve lettem, nem húztam ki magam) és hogy a kezelés az nem két napos, hanem pár hónapos lesz.

Tehát nem kezdtem el rugózni olyan dolgon amin felesleges.

Ezzel párhuzamosan bosszantott a feleségem állandó nyomasztása, és higy csak tervezetten voltunk együtt és különböző szabályokat kellet betartanom, miközben én meg úgy gondoltam, hogy ha természetesen állnak csak hozzá a dologhoz az több eredményt hozna. (itt nem azt mondom, hogy hiba ha tisztában vagyunk azzal hogy pl peteérés környékén van a legnagyobb esély, de ha görcsösen mindent ennek rendelünk alá az már dühítő lehet)


De Az is lehet, hogy mások sikere kihangsúlyozza a saját sikertelenségét a férjednek és ez egy védelmi mechanizmus.


Vagy csak, nagyon nem szereti az irigységhez _hasonló_ hozzáállást se.

Vagy minimum feleslegesnek gondolja.


Én elhiszem hogy rosszul esik, de kezeld a helyén, legyél kicsit kevésbé érzelmes és akkor nem fogsz mindig össze törni.

Még esetleg értsd meg te is őt, ne csak a felszínen, mert ez csak egy mondat de a fentieken kívül más is lehet mögötte.


31F

2020. márc. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Vígasztalni szokott az én férjem, neki is rossz hogy nem sikerül. Nálunk a szurikat is ő szokta beadni, mert én rosszul vagyok a tűktől. Amikor hangulatingadozásom van azt nem mindig kezeli jól mostanában, de a munkájában is sok a stressz. Én nem irigységnek mondanám amit leírtál. Teljesen megértem amit érzel, nálam is volt ilyen hogy elsírtam magam, hogy nekünk miért nem sikerül. Én egyszer magam vádoltam meg azzal, hogy irigy vagyok, de ez egyáltalán nem az, hanem egy nőnek rossz hogy nem sikerül ismét a gyermekáldás. Nálunk ebből volt egyszer egy vita is. Legjobb barátjának sikerült, de egy hónapig titokban tartotta előttem, pedig tudta hogyan érint, és jobb lett volna felkészülni arra amikor bejelentik.
2020. márc. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem mondhatni ingerült lesz ha szóba kerül ez a téma. Nagyon reális ember ha ezt a témát nézzük és ugyan vágyik a babára, szeretné ha bővülne a család, de zavarja, hogy én ennyire belemerülök a kérdésbe. És amikor megjön a menstruációm, sírok, mindig vigasztal, de a második mondata biztos arról szól, hogy nagyon rá vagyok pörögve, "engedjem el" - plafonra tudnék mászni ettől. Meg hogy valószínű rá vagyok stresszelve és ez nem segít...

Tudom, hogy igaza van, de ebben a helyzetben jobb lenne ha picit "érzelmesebb" lenne.

2020. márc. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
40%

Derwer, beszélj csak a saját nevedben, ne am block a férfiak nevében. Vannak olyan férfiak, továbbmegyek, párkapcsolatok, ahol az empátia és az egymásra való érzelmi ráhangolódás, az érzések kibeszélése és megértése alap. És nem mond olyat az egyik a másiknak, hogy ne legyél annyira érzelmes... Wtf???

Az én párom mindenben mellettem állt. Minden vizsgálatra eljött velem. Ki tudtam neki beszélni a _bármilyen_ érzéseimet, amire nem csak bólogatott, hanem konstruktív volt, figyelt, tudta mikor mit kell mondania, hogy nekem jobb, könnyebb legyen. Illetve ha volt olyan - mert azért olyan is volt - hogy nála tört el valami, akkor én tudtam támogatni. Egyszer fordult elő, hogy egyszerre voltunk érzelmileg gödörben. De együtt kijutottunk belőle.

Ennek a mentalitásnak is (meg az irgalmatlan nagy mázlinknak) köszönhetően itt szuszog a 10 napos kislányunk.

2020. márc. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Derwer ***** válasza:
100%

#7 Nyugalom, olvasd nyugodtabban a kommentemet.

Egyrészről nem azt írtam, hogy ez a szitu a kérdezőnél, hanem leírtam a saját tapasztalatomat.

Ráadásul nem egy dolgot, hanem több lehetőséget is vázoltam, ami a férfi fél megértését segítheti.

(Nem azért írtam a férfi oldalról, mert az a fontosabb, hanem mert én arról tudok nyilatkozni. És nem utolsósorban a megértése, csökkentheti a női fél sértettség érzését is.)


Ámbár az igaz, a végére írtam egy javaslatot is, hogy ne csak beszéljek, mondjak is valamit.


Gratulálok ha nálatok teljes az egymás megértése, de minálunk - és azt hiszem a legtöbb többi párnál is - rengetegszer fordul elő hogy nem értjük egymást. Ebben igyekeztem segíteni.


ui.: Egyébként én is bent voltam az összes vizsgálatnál, a szülésnél, bent maradtam utána lévő napokban is, igyekszem elvinni a gyereket hétvégén, hogy legyen egy kis csend, stb.

2020. márc. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, és külön hálás vagyok , hogy egy férfi is válaszolt a saját szemszögéből.

Ma bocsánatot kért a párom, bár azt gondolom nem értette meg, hogy ez nem feltétlen irigység amit érzek, hanem annál kicsit bonyolultabb a dolog.

Én azt gondolom nem stresszelek rá az egész hónapban, sokszor eszembe sem jut, sőt igazából 8 hónapig kb csak akkor akartam szeretkezni amikor tényleg volt kedvem nekem is , mert nem szerettem volna ha muszájból jön össze az a gyerkőc.

Na most ezen változtattam , igyekesztem /igyekeztünk 2-3 napont szeretkezni, nyilván sose mondjuk ki, hogy na most van peteérésem stb stb...mert egyébként fogalmam nincs mikor lehet..én nem hőmérőzök, nem tesztelgetek szóval nem tudom.

Annyi hogy vitamint 3 hónapig szedett amikor eszébe jutott, meg most vettünk egy sikosítót direkt erre a célra...

hát ennyi nálunk ami számára plusz teher úgymond, de igen megértem, hogy valahol érezheti, hogy úgymond teljesítenie kell stb stb...

sőt én tudom, hogy teljesen máshogy gondolkoztok , és ezért el is magyaráztam neki többször is, hogy nem a másik boldogságának nem örülök, hanem a tudat, hogy másnak hipp-hopp összejön mi meg küszködünk azon mindig elcsodálkozok.

Ő ezt irigységnek gondolta, de én tudom hogy nem gondolok rossz szívvel senkire, aki babát vár csak néha fáj, amikor látom, hogy a másiknak kerekedik a pocakja és arra gondolok, hogy mi már előbb nekiálltunk a babaprojektnek és mégis annak a másik nőnek már kerekedik a pocakja én meg változatanul csak egy helyben vagyok.."

a párom nagyon laza, ami sokszor jól jön, de ilyenkor bánt, hogy nem vígasztal, hanem lazán kezeli.

Amit még próbáltam elmagyarázni neki, hogy értse meg , hogy ha 30 éves lennék akkor valószínű egyáltalán nem paráznék rá, de mivel 34 vagyok így az idő ellenem dolgozik és mintha minden hónappal egyre közelebb kerülnék a végleges sikertlenséghez.

Szóval nehéz...

próbálom én elengedi, de azokon a napokon amikor megtudom , hogy ez a hónap sem sikerült nagyon nehéz..egyszerűen kiborulok..aztán minden megy tovább és újra kiborulás, aztán újra nemtörődömség..bár azt gondolom, úgy isten igazából nem tudok nem rá gondolni.

De félreértés ne essék, élvezem az együttléteket és amikor úgy érzem nem tudom magam elengedni akkor nem állok neki elcsábítani csak azért..

hát nehéz dolgok ezek.

egy dolog van amit viszont nem bánok, hogy nem előbb álltam neki a projektnek , hiszen mit tehettem volna, ha nem úgy alakult az életem.

Akkor álltunk neki a projektnek amikor felkészültünk rá..

ezt nem lehet erőltetni.

Viszont akkor már 33, 5 éves voltam így hát most nagyon ketyeg az idő..

2020. márc. 12. 14:46
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy bizakodott a 6 év(!) alatt, ahogy én is. 😊
2020. márc. 12. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!