3.718-as Tsh -val teherbe tudok esni?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy 2 alatt kellene lennie a teherbeeséshez.

Mindig sejtettem, hogy túlműködik a pajzsmirigyem, mert régebben is mondták, hogy határon van, kicsit magas.

Mit tudok tenni , hogy természetes úton lejjebb vigyem az értéket?

Most vettem szelémium+cink tablettát illetve galajteát.

Ezzel tudok segíteni?

Lehet ezért nem jön a baba már lassan egy éve?



2020. jún. 7. 21:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 3.3 értékkel estem teherbe kb egy év alatt. Nekem a barátnőm járt meddőségibe,azt mondta ott erre már gyógyszert írnak. Nem tudom,én nem szedtem semmit és sikerült.
2020. jún. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 3,8-cal estem teherbe, ennyire lett beállítva és az endokrinológus azt mondta teljesen rendben van ez az érték, persze én 0,02-röl indultam, mindenesetre nem lehetetlen ekkora tsh-val teherbeesni. Nem lehet természetes úton beállítani. Egyébként a túl alacsony tsh a túlműködés, a túl magas az alulmüködés.
2020. jún. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Alulműködés áll fenn nálad, nem túlműködés.

Természetes úton nem lehet a pajzsmirigy hormont szignifikáns mértékben változtatni csak az erre kitalált gyógyszerrel.

Nekem 6.5 TSH-val is sikerült teherbe esni de el is vetéltem (akkor még nem tudtam, hogy pajzsmirigy alulműködésem van, utána derült ki a vérvételekből).

Ha közel egy éve próbálkoztok, lehet amúgy is érdemes egy általános hormonpanelt nézetni.

2020. jún. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

nahát...számomra ez most nagyon érdekes, mert az orvosok mindig azt mondták, hogy nézzesem meg a pajzsmirigyemet , mert valószínűleg túlműködik.

A háziorvos is azt mondta anno, hogy túlműködik, de minimálisan.

Minden jel is arra utal, mert vékony vagyok és folyton magas a pulzusom.

Sokszor kávé után, vagy amikor nagyon szívdobogásérzetem van, akkor érzem hogy ilyen ideges remegés jön rám, és fáradékony is vagyok..

olyan érthehetlen számomra, hiszen az alulműködés meg pont az ellenkezője kellene , hogy legyen nem?

Barátnőmnek alulműködik és hízik, alacsony a pulzusa.

Akkor most hogy van ez?

2020. jún. 7. 23:36
 5/12 A kérdező kommentje:

köszönöm utolsó, meg is fogom tenni.

lehet akkor nem is nőgyógyászhoz megyek vissza első sorban, hanem egy endokrinológushoz fordulok.

2020. jún. 7. 23:37
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is alulműködésem van,viszont minden tünetem túlmüködésre utal. Nagyon érdekes. Gyógyszerrel sem tudták 4 alá vinni a tsh-mat, mégis teherbe tudtam esni, és ki is hordtam az egészséges gyermekemet. Nem lehetetlen, de nem ez a megszokott.
2020. jún. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehetetlen.

Én 1,5-ös TSH-val sem esek teherbe több mint egy éve, szóval ez sem garancia semmire :/

2020. jún. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
sajnálom drukkolok neked is, és vizsgálódtatok már utolsó?
2020. jún. 8. 13:43
 9/12 anonim ***** válasza:

Köszi :) Igen, már elkezdtük. Egyelőre brutálisan magas az ösztrogén szintem a 21. napon, mintha stimuláltak volna. Még cukor és inzulin terhelést nem csináltak, de szerintem ott lesz a gond. Csütörtökön megyek endokrinológushoz :)

Egyébként én is vékony vagyok, ezért nem ez volt az első amire küldtek :)


Egyébként ha csak pajzsmirigy a baj, azt gyógyszerrel nagyon szépen lehet kezelni. Legjobb barátnőmnek alulműködéssel jött össze első hónapban, úgy, hogy nem is szedte éppen a gyógyszert :)

Simán van esélyed így is! Majd írj mik a fejlemények! :)

2020. jún. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
És az ösztrogénszintet nőgyógyász kérte, hogy ellenőrizzétek vagy az endokrinológus?
2020. jún. 8. 14:57
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!