Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Van még, aki a kezdetektől...

Van még, aki a kezdetektől úgy állt hozzá, hogy valószínűleg úgysem fog összejönni a baba, mert minden másban is szerencsétlen?

Figyelt kérdés

Mi a férjemmel tipikusan azok vagyunk, akiknek minden olyan nyögvenyelősen, szenvedve, sok-sok kudarc után jön össze - ha összejön egyáltalán -, soha semmivel nem hullott az ölünkbe, még egy tízezres sem a sorsjegyen. Semmilyen téren, se munka, se anyagiak, se otthon. Ha valamit akarunk, akkor biztos, hogy a környezetünkben másoknak épp sikerül, csak nekünk nem.


Ez nyilván kialakított bennem egyfajta negatív hozzáállást a dolgokhoz, ami ellen próbálok küzdeni, bár nem nagyon megy, hiszen mire fel állnék pozitívan bármihez... nos, most benne vagyunk a babaprojektben, eddig természetesen sikertelenül, miközben úton-útfélen mindenki elenti be körülöttünk a terhességet...


Szerintetek van olyan, akinek az a sorsa, hogy tönkremenjen idegileg, mire bármi összejön, jelen esetben pl. a gyerek?



2020. jún. 11. 11:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Ritkán mondok ilyet, de melegen ajánlanék pár kör pszichológust, mielőtt egyáltalán próbálkozni kezdetek... Még ha összejön is hamar a baba, végig meg leszel győződve, hogy elvetélsz, vagy fogyatékos gyereked születik, vagy ha mégsem, akkor autista lesz, csípőficamos, vagy elüti egy busz iskolába menet. Így nem lehet élni.
2020. jún. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Nincs.

Mindenki küzd az életében. Mégha azt látod, hogy van akinek valami az ölébe hullik, van amiért küzd.

Pl. Van férjed. Van aki sokáig keresi a párját. Ő valószínűleg úgy gondolja, hogy az öledbe hullott.

Keress fel egy pszichológust, ezt a hozzáállást ne add tovább a gyerekednek.

2020. jún. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Igen, de eü okai voltak a lemondó hozzáállásunknak. Az első ciklusban terhes lettem. A hozzáállásodra pszichológust javaslok. Ne add át a gyereknek ezt a nyafogást!
2020. jún. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mióta próbálkoztok? Mit értesz sikertelenség alatt? Pár hónap? Évek? Vagy van valami konkrét gond? Nem mindegy.

Nekem nem lehet. Mindig is volt gondom, de 10 után derült ki végre, hogy mi a bajom. Gyerek esélye 0. Max. valami csoda révén. Nagyon rossz látni magam körül nekem is, hogy másnak simán összejön bármikor, 40 éveseknek is. De tudom kezelni, elfogadtam és így is jó életem van.

2020. jún. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%
Am ha az otthonnal és az anyagiakkal nincs minden rendben mert h az se könnyen hullott az öletekbe szerinted remelem már megoldódott mert ha nem akkor még ne vállaljatok gyereket. De am ezzel a felfogással se.
2020. jún. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Anyámnak pont ilyen mentalitása volt. Remek döntés volt neki gyereket vállalni mert hozzám ugyan ilyen negatívan állt és áll is mindig. Szuper érzés, kicsit se csinál ki lelkileg ha ilyen szülővel nősz fel... Mintha nem is lett volna anyám csak egy ismerősöm aki mindenben a rosszat látja és bármit csinálok az szar.

Én is egy jó pszichológust ajánlanék mielőtt csak gondolni mertek a gyerekre.

2020. jún. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

Én is ajánlom a pszichológust ha megteheted..

nekem is nehéz volt látni, hogy kolléganőmnek rögtön összejött miközben akkor mi már fél éve sikertelenül próbálkoztunk..aztán bejött a koronavírus, neki tulajdonképpen pont jól jött ki a az egész, mert most elment táppénzre aztán nekem meg ha most jön össze ebben a bizonytalan helyzetben lecsökkentett munkaidőben akkor nekem kevésbé lesz szerencsém, de igyekszem minden erőmmel pozitívan gondolkodni, mert az az ő életük, és ők készen álltak rá , mi meg lehet hogy még nem állunk készen rá.

Mi most így a 11. sikertelen hónap után elkezdjük a vizsgálatokat és bízom benne, hogy minden renden lesz.

Viszont nekem is kell pszichológus , mert most érzem , hogy nem vagyok jól.

Amúgy ha megtehetitek anyagilag akkor menjetek el.

Nekem sajnos most nem lesz rá pénzem , mert a korona miatt alig kapok fizetést de ha megint renden lesz a fizetésem akkor elmegyek...

én is érzem, hogy sokszor elkap ilyen depressziós időszak és szégyellem magam miatta...

vannak nagyon pozitív pörgős és vannak nagyon negatív, depis időszakaim és félek hogy ez nem feltétlen van rendben így.

Kell a segítség én belátom.

Gondolj a pozitív dolgokra, hogy ahogy írta is valaki, legalább ott a párod, nincs háború, nincs éhínség..tudom tudom..én is néha elkeseredem , hogy megint 60 ezret kapok, mint anno amikor elkezdtem dolgozni és hogy ez nevetséges, de próbálok pozitív maradni, hogy igenis hálásnak kell lenni, hogy legalább ennyit kapok.

Te is próbáld a jó , a pozitív oldalát látni.

Annak hogy nem jön a baba, annak is valószínűleg lesz valami értelme, talán még nem álltok rá készen..

és hibáztatni ne hibáztasd magad..nem mindenki tud pozitív lenni mindig, de egészen biztosan fejleszthető...

Hajrá én drukkolok nektek is..:)

Mióta próbálkoztok?

Hány évesek vagytok?

2020. jún. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen, nálunk ugyanez... Minden olyan nehézkesen, mindig "több kört futósan" jött össze. Azt hittem, már sosem jutunk el odáig, hogy indulhat a babaprojekt, és főleg az idegesített, hogy számítottam rá, hogy majd ez se lesz könnyű menet. Hát nem is az: 4 éve próbálkozunk. Most kezdtünk volna bele a kezelésekbe, erre most ez is tolódik a járvány miatt. De nekem sokat segít a hitem, még mindezek ellenére is bizakodóan állok hozzá. Tudom, hogy össze fog jönni ez is, ahogy végül minden, csak azzal a gondolattal kell megbarátkoznom, hogy idős szülők leszünk. 34n
2020. jún. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Oh utolsó...nagyon sajnálom...én is 34 vagyok, igaz mi csak egy éve próbálkozunk, de sajnos én se leszek már fiatal anyuka...max fiatalos..:D

Mi is most kezdtük el a vizsgálódásokat.

Jövő héten nődoki, aztán közben bejelentkezünk a meddőségi központba.

A korom miatt muszáj lesz, nem várhatunk..

7-es voltam

2020. jún. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mi lett veletek azóta?
2020. dec. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!