Túl magas prolaktin szint?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok és nemrég vérvételen kiderult hogy túl magas a prolaktin szintem (1200 körüli) és a nőgyógyász bromocriptint írt fel. Igaz még csak először vettem be de elég kellemetlen mellekhatasokat okoz. Igazából terhes az nem akarok mostanában lenni szóval nem tudom érdemes lenne - e egyáltalán szedni?

2020. okt. 17. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szeretnél még babát akkor szerintem felesleges szedni. Nehezebben lehet teherbeesni a magas prolaktin szinttől, de nálad ez nem számít most. Nekem első doki napi 2 szemet írt fel. Hánytam tőle többször is,és órákig hányingerem volt. Mostani dokim napi fél szem tablettát írt fel. Megnézte vérvétellel, hogy elég e. Jó így most a prolaktin szintem. Teljesen jól vagyok. Nem írtad, hogy mennyit szedsz, azért írtam le, hogy attól is függ a mellékhatás.
2020. okt. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is felet szedtem évekig, semmi mellékhatás, most már csak negyedet szedek.
2020. okt. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nalam 18 evesen derult ki, csak 27 evesen szultem, de en szedtem vegig, kulonben ugy felborult a ciklusom, hogy egygolytaban vereztem.
2020. okt. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem prolaktinóma miatt magas,ha nem szedem a gyógyszert emelkedik. Az ső héten voltam rosszul,szédülés,hangulatingadozás,hányinger. Azóta elmúlt. Jelenleg napi felet szedek,de egyel kezdtem
2020. okt. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!