Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 11.6 mmol lett a 120 perces...

11.6 mmol lett a 120 perces glükozterhelesem eredmenye. Erre mar cukorbetegseget mondanak? Inzulint irnak fel? (mar csak januarra kaptam idopontot az orvoshoz)

Figyelt kérdés
Illet szerintetek lehet a magas cukor miatt az, hogy sokszor forro a felsotestem.. Hasam karom tenyerem
2020. dec. 12. 06:11
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Igen, ez már az és valószínűlegbinzulin. Ne ijedj meg. Addig is kerüld a cukrot, fehérlisztet. Gyümölcsöt is módjával. Naponta egy többször keveset.
2020. dec. 12. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
Nem biztos, hogy cukorbetegség. Ha az éhgyomrid 6 alatt van, akkor nem vagy cukorbeteg. Bőven elég lesz a diéta, esetleg gyógyszer.
2020. dec. 12. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Nekem amikor kiderült, 16,5 volt az 1 órás érték, nem is ment vissza csak 15,3ra a 2 órás.

Diétával és gyógyszerrel 1 év után beálltak a jó értékek, nem kellett inzulin.

2020. dec. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%
Kihagytam, hogy mondjuk nekem az éhgyomri értékek mindig jók voltak.
2020. dec. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az ehgyomri nekem is 5.4 volt. Most hiztam. Lehet attol hogy romlottak az eredmenyeim?
2020. dec. 12. 09:13
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

Általában ilyenkor behívnak a korhazba 1 napra, ahol minden étkezés elött s után nézik a cukrodat. S majd ott eldöntik, kell e az inzulin, vagy elég e a diéta. Bár csak diétával is lehet hogy csak 1-2 hónapig jó, s késöbb kell inzulin.

De ez határozottan gdm, kerüld addig is a cukrokat, fehérlisztet, tésztát is.

De ajánlom, hogy lépj be facebookon a Terhességi cukorbetegség csoportba, s ott minden információt megtalálsz ezzel kapcsolatban.

2020. dec. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem is terhes.
2020. dec. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
63%

Nekem is ennyi volt és vékony vagyok. Éhgyomrim 5 volt.

Gyógyszer plusz diéta, 3 hónap után teherbeestem.

2020. dec. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!