Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ezt most normális vagy elmenje...

Ezt most normális vagy elmenjek más orvoshoz?

Figyelt kérdés

Ma voltam nőgyógyásznál, nem elég, hogy több mint 1 órát késett az orvos, mire oda ért addigra legalább 15 en összegyültünk.


Ezzel nem is volt bajom türelmesen kivártam a sorom.

Mire sorra kerültem, elmondtam az orvosnak, hogy azért jöttem mert 10 hónapja nem esek teherbe. Kb 5perc alatt lezárta annyival, hogy ez teljesen normális és 2évet kell várni, hogy teljesen kivizsgáljanak, de ha én ezt hamarabb szeretném várjam meg még a járvány miadt feloldják a korlátozásokat, majd miután elmondta hogy valószínüleg nem jókor voltunk együtt a párommal és próbálkozzunk tovább. Ezek után megkérdezte mikor voltam utoljára vizsgálaton elmondtam, hogy 1éve majd megsem vizsgált csak haza küldött.


Nem értem nem kellett volna megvizsgálnia? Tavaly voltam először nőgyógyásznál ott megvizsgáltak egy idösebb bácsi volt kedves volt viszint ez egy fiatal férfi volt.


Én arra gondoltam, azért nem vizsgált meg mert sokan voltunk vagy ennyire nem érdekelte mi bajom.


Ti mit gondoltok?


Elöre is köszönöm a válaszojat.



2021. jan. 7. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Cseréld le ezt az "orvost"! 1 év próbálkozás elegendő a vizsgálathoz, de 35 év felett fél év is elég. Az a minimum, hogy rád néz egy alap nőgyógyászati vizsgálattal. Azt javaslom, hogy keress egy másik orvost és lehetőleg ne mezei nőgyógyászt, hanem meddőségi szakembert.
2021. jan. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%
Egy világjárvány közepén vagyunk. Emberek meghalnak, komoly betegek vannak ellátás nélkül közel egy éve. Nem is értem miért adtak neked időpontot.
2021. jan. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
43%

1!


Ha tavaly volt életében először nőgyógyásznál, akkor egészen biztosan nem 35 feletti, de mindegy.

2021. jan. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Ennél azért mindenképpen többet várnék el egy orvostól. Gondolom, nem volt kedve/ideje foglalkozni veled és úgy döntött, ha fontos neked ez az egész, majd elmész magánorvoshoz...

Igen, menj el másik orvoshoz. A minimum, hogy kikérdezzen pl a mensidről (rendszeres? Hány napig tart? Fájdalmas?) és meséljen neked az ovulácios tesztről, és hogy hogyan kell használni. Ennek te is utána olvashatsz és elkezdheted használni (én a netről rendeltem egyszerre 5o db-ot).

Ha így sem jön össze a baba, akkor hormonvizsgálatot érdemes végeztetni, ezt is a dokinak kell összeállítani.

Sok szerencsét nektek!

2021. jan. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat akkor jól gondoltam hogy nem akart velem foglalkozni.


24/N

2021. jan. 7. 19:59
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Ja és ha legközelebb mész, nyugodtan kerekitsd egy évre a sikertelenségét. A protokoll szerint 1 év sikertelenség után javasolt a kivizsgálás s nem 2!!
2021. jan. 8. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%

Az ovulációs tesztet én is javaslom használni.

"Magadtól" is elkezdheted a vizsgálatokat, ha nem találsz orvost. Kérj beutalót hormonvizsgálatra, IR-re (vérvétel). Párodat elküldheted magánba egy sperma vizsgálatra. Viszont ha irányítottan szeretnéd ezt az egészet, és nem szeretnél százezreket fizetni (nekünk nem volt kevés...) most már a Kaáli ingyenes. Kérj egy közelebbi (nekünk is 3 órára van, ez van) Kaáliba konzultációs időpontot (min 2 hónap szerintem), addig ovulációs teszttel próbálkozz, szedjetek vitamint, párod is!

2021. jan. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mivel 24 éves én azt gondolom , hogy teljesen jogos az orvos hozzáállása.

Sokan szerintem elfelejtik, hogy a baba régen sem úgy jött, hogy rögtön mindjárt az első vagy második hónapban...

Szerintem azért van ez a tévhit, mert azok akiknek hamar összejött szeretik nagyon hangoztatni, büszkélkedni vele, viszont azok akik sokat vártak rá nem dicsekszenek vele.

Nekünk másfél éve nem jön, és én 35 leszek.

Nekem a szintén fiatal orvosom, megmondta őszintén, amikor pontosan egy év sikertelenség után odamentem, hogy nem tud velem mit kezdeni.

Azt mondta, hogy szívesen megnézne UH-on, de inkább jelentkezzünk a meddőségi központba, mert ott komolyabb UH van, jobban értenek hozzá.

Egy mezei nőgyógyász nem feltétlenül ért a meddőségi problémákhoz.

Az egy kicsit összetettebb folyamat, mivel endokrinológusra is szükség van, hiszen sokszor a hormonokat kell rendbe rakni, sok esetben meg a férfival /is van gond, azt meg andrológus illetve urológus fogja vizsgálni.

Egyébként ha meddőségi gond áll fenn, akkor mindig a férfiakkal kezdik, hiszen olvass utána, hogy a férfiak spermaképe nagyon sokat romlott az elmúlt 50 évben. (azt hiszem a felére csökkent a spermaszámuk)

Ilyen esetben általában elég egy 3 hónapos vitaminkúra a férfinak.

(folandrol, profertil, fer14 stb stb nézz utána)

Én amúgy azt javaslom, hogy legyetek együtt a ciklus legeslegelejétől kezdve 2 naponta a ciklus legeslegvégéig és akkor tuti biztos hogy előbb utóbb célba értek.

Ha ennyi idős lennék mint te, akkor tuti biztos csak 2 év után keresném meg a nőgyógyászt..:D

Én 35 leszek pár hét múlva, de mégis azt érzem, hogy csak a korom miatt szeretném annyira most rögtön a gyermeket.

Amúgy meg még tökre ellenék, hiszen néha olyan jó hazaérni a csendes lakásba, szabadabbnak érzi magát az ember, főleg amikor hallja hogy a szomszédban non-stop visít a 2 gyerek...

Na látod nálunk pl azt is el tudom képzelni, hogy pszihés hatások miatt nem jön a baba, és én ezért már pszichológust is felkerestem, mert úgy érzem van bennem egy ilyen blokk, amellett hogy mint letudandó feladat teljesíteni szeretném ezt a dolgot, viszont mély belső vágyat meg nem érzek a baba iránt, mivel úgy érzem onnantól kezdve, hogy az ember anya lesz megszűnik létezni a kislányos éne, és onnantól kezdve már nem csak nő, hanem anya is lesz...

ez számomra félelmetes...

No de no..:D Valaki bele sem gondol ezekbe, én mindig azt mondom, hogy nem ezen fog múlni hogy ki milyen anya lesz...

Nem tudhatja az ember, lehet valaki egész életében az anyaságra vágyik és nehezen fog neki menni, valaki más meg aki a háta közepére sem kívánja az anyaságot tök jó anya lesz...

Na ez az szerintem ami az ember tényleg nem tudhat előre...

Szóval én amondó vagyok fel a fejjel, legyetek együtt két naponta és ne csak a peteérés napjain, mert olvasgass kicsit akár itt gyakorin, hogy hányan írják , hogy tuti biztosan a ciklus elején vagy végén fogant.

2021. jan. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!