Mire érdemes rákérdeznem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Holnap megyek nőgyógyászhoz szűrésre, és egyben átnézetni magam hogy minden rendben van e velem a gyermek vállaláshoz.

Féléve próbálkozunk a férjemmel, törekszünk mindig az esedékes időpontban próbálkozni, ovu tesztet már több csomaggal elhasználtam eredménytelenül. Pedig rendszeres a menzeszem. Már terhes vitamint is elkezdtem szedni egy hónapja, ami szerintem csak bekavart a dolgokba 1 hetet késett mire egyszer csak a nagy reményt lerombolva megjött. De nyilván csak erre tudom fogni, késni nem igen késett soha inkább volt hogy előbb jött mint késett.


És a lényegre térve, van e valami olyan amit feltétlen megkelkene kérdeznem esetleg vizsgálat során? Első gyeremeket tervezzük nincs benne tapasztalatom hogy még is mik lehetnek azok a kérdések amik ilyenkor érdemes rákérdezni.


Tudom, folyton azt kapom ne parazzak félév az még semmi. Majd ha 1 év után nem jön össze vagy másfél 2 év akkorlehet aggódni.


2021. febr. 24. 17:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Mondd el neki h probalkoztok de fel eve eredmenytelenul. Erre kb azt fogja mondani h ha fel ev mulva se lesz semmi gyere vissza es elkezdi a kivizsgalasokat. Eloszor vervetel, hormon, pajzsmirigy stb. Aztan szepen tovabb. Parod meg mehet spermavizsgalatra hisz lehet nala van a gond.
2021. febr. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kezdetnek egy 3. és 21. napi hormonszintet kellene nézni, valamint UH-n kellene követnie a peteérést. Nekem is rendszeres volt a ciklusom, mégsem volt pé-em. Ezen kívül egy petevezeték-átjárhatósági vizsgálat sem ártana, illetve a férjed oldalát is meg kell nézetni ugye, 50%-ban náluk van a sikertelenség oka.

Sajnos az esetleges meddőség hátterében legtöbbször olyan dolgok állnak, amiket egy sima nőgyógyászati vizsgálattal nem lehet látni.

Igazából elmondanám neki a problémát, valszeg van erre egy kialakult protokolljuk. De az is lehet, hogy fél évre még csak legyinteni fog.

Én ha ragaszkodnék a kivizsgáláshoz, akkor simán bemondanám, hogy 1 éve nem jön össze a baba.

Én majdnem másfél évet vártam anno a vizsgálatokkal, ma már rég anya lehetnék, ha akkor nem tökölök ennyit.

2021. febr. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. febr. 24. 20:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Elvileg 1 év rendszeres védekezés nélküli házasélet után szoktak elkezdeni vizsgálódni. Ahogy fent írták egy 3.és 21. napi hormonvizsgálat vérből hasznos lehet, de a 21. nap helyett annyit mondanék, hogy ovu után a 7. napon, mert ez nem mindenkinek esik a 21. napra.

Ha esetleg van más tüneted is érdemes lehet egy cukor- és inzulinterhelést elvégeztetni.

2021. febr. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Hasonló helyzetben vagyok, meg szabad kérdezni, hogy mit mondott végül az orvos? Megvizsgált vagy elküldött?

2021. febr. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!