Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mire kell számítani inszeminác...

Mire kell számítani inszemináció esetén?

Figyelt kérdés
Főként az anyagiakra lennék kíváncsi, illetve arra hogy kinek kell a beavatkozás előtt hormonkezelés, abban az esetben ha a férfinál kevés a mozgó sperma. Akkor is kap a nő hormon kezelést hogy biztosan legyen peteérése? Megállapítják a vizsgálat során a nő teherbeesésének esetleges akadályait is? Például van-e peteérés. És ha mindez meg van, akkor szintén mint a lombik programnál injekciós kezelésre kell számítani? Milyen mértékű kiadásokra kell számítani? Hogyan zajlanak le a beavatkozást megelőző hetek/hónapok általában?

2021. febr. 25. 21:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Anyagiakba igazából csak az utazás,a munkahely kimaradás napjai,esetleg táppénz(ha kérsz) ami van. Teljesen tb alapon működik,legalábbis ha nem magán klinikára mész. Én a Kaáliba járok Budapestre. Nekem csak clostyt kellett szednem inszemnél az 3 havi adag olyan 10ezer Ft,tüszőrepesztő szuri plusz a progreszteron kúp volt 1200Ft.

Nálam elvileg nincs probléma a férjemnél kevés a jól mozgó sperma,de inszemre bőven tökéletes.


Vizsgálatok,női részen nekem kértek mensi 3. ill. 21. napi hormonvérvételt + inzulinrezidenciát.

Átjárhatóságit is kellett csináltatni,nekem rötgenes volt ami állítólag a legrosszabb,nem kell megijedni,sztem semmi extra nem volt benne,pedig az egyik oldalamon később ért ki a folyadék.

Rákszűrés,uh,vettek le kenetet abból is többféle nemi betegségeket szürtek stb..

Kellett még egy vérvétel amin szintén különböző betegségeket szürtek ki,de mindent elfognak mondani amúgy. Kb ennyi. :)


A férfi oldalon spermavizsgálat,fizikai vizsgálat,szintén vérvétel amin a betegségeket nézték meg min esett át ill nem. ---》az ő oldaluk kellemesebb nekik amúgy,de azért a prosztatavizsgálat már nem volt az a páromnak :DD


Nálunk ennyi kellett,gondolom egyén,intézet és dokifüggő ha kell még valami. :)


Remélem tudtam segíteni. :)

Sok sikert kívánok! ;)

2021. febr. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Ritkán találkozni ilyen segítőkész emberekkel. Sokat segített a válaszod! :)

2021. febr. 26. 09:39
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia! Én is Budapest Kaáliba járok.

Ugyanezek a vizsgálatok kellettek:)

Plusz volt nekem AMH hormon, azt sajnos nem támogatja a TB, talán 12.000 volt a vérvétel díja.

Nekem closty mellé kellett Bemfola injekció 3 db összesen, 1 tüsző repesztő injekció, utána cyclogest kúp. Már a gyógyszerek is támogatottak. Egyszerre vettem meg ezeket, azthiszem kb. 7000 ft volt együtt. Tehát ha nem magánban intézel mindent, akkor szinte semmi a költség.

Amit én még magánban intéztem az az átjárhatósági, Hycosy volt, 1.5 éve 45.000 volt, továbbá HBA teszt férjemnek, sperma analízissel szintén 45.000.

Kérdezz nyugodtan, ha tudok, szívesen segítek.

Nekem minden ugyanúgy ment, nem kellett különösebben rá készülni.

2021. márc. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egybe csinálták az amh-t is a többivel és ingyenes volt mind. 1-es voltam. :)
2021. márc. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

2-es,azt megírnád,hogy a HBA-t azt miért kellett csináltatni? Én is azon agyalok,hogy megkellene nézetni ilyen plusz vizsgálatokat. Azt csak magánba lehet?

Nektek összejött a baba amúgy? :)

Köszi! :)

2021. márc. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A HBA tesztet nekünk kérték az inszemhez. A megtermékenyítő képességet mutatja meg. X % alatt nem csinálnak inszemet úgy tudom, és legjobb tudásom szerint csak magánban lehet.

Sajnos meg nem jött össze:( inszem lesz pénteken.

Ti hol tartotok?:)

2021. márc. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
3. inszem lesz pénteken *
2021. márc. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ! :) csupa jó híreket kaptam. Most megyünk 8-án az első vizsgálatra. Így már nyugodtabban fognak telni a napok hogy ezeket tudom.
2021. márc. 5. 09:21
 9/13 anonim ***** válasza:
Stiasztok! Első válaszadó vagyok..nekünk most lesz a 2.,de nagyon elvagyok keseredve..ma voltam uh-án és úgy néz ki pco-s a petefészkem..sok kicsi tüsző van amik nincsenek megérve,csak egy nagy lett... mondjuk az elég,de előző hónapban kettő nagy volt.. asszem én már előre eltemetem ezt a hónapot is.. :(
2021. márc. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Valakinél valami jó hír? :)
2021. márc. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!