Progeszteron valóban csak akkor kell ha vékony a méhnyálkahártya?

Figyelt kérdés

A múlt hónapban 9.75nmol/liter volt a progeszteronom, méhnyálkahártya 5mm. Adott az orvos a ciklus 2. felére progesgteront, és elkezdtem szedni E vitamint is mert azt olvastam itt, hogy az jó a méhnyálkahártya vastagítására. Úgy néz ki be is vált mert most 10mm vastag volt, de nem adott a doki progeszteront mert azt mondta ez jó így. Kicsit nekem fura ez...

Mit gondoltok?



2021. márc. 16. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem 8-10 mm a nyálkahártya, mégis kapog progeszteront, mert az a biztos. Bajt nem okoz.
2021. márc. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hát, én is így gondoltam... Mostmár sajnálom, hogy nem erőltettem jobban. Bízom benne nem ezen fog múlni.
2021. márc. 16. 21:48
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 11,5 mm volt, mégis kaptam, a megtapadást, megtermékenyítést segíti a progeszteron.
2021. márc. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kérj nyugodtan, ha úgy érzed. Körzetié ír fel. Vér vizsgálat volt, hogy kell-e? Biztos ami biztos alapon, mindig adjak amúgy.
2021. márc. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Körzeti orvos *
2021. márc. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem, nem a progeszteron, hanem az ösztrogén vastagítja a méhnyálkahártyát. A progeszteron az ovuláció után ennek a nyálkahártyának a megtartást segíti elő, illetve a sikeres beágyazódást.

Gondolom azért adott a doki progeszteront mert alacsony volt az értéked. Bár nagyon nem mindegy, a ciklusodban mikor voltál nála vizsgálaton, és progit nézetni. Mert ez az eredmény lehet kóros is meg nem is, attól függően, mikor lett nézve.

Most mindenesetre úgy tűnik, végbement egy jó ciklus (rendes ösztrogén = ovu + megfelelően vastag méhnyálkahártya + ideális esetben jó progeszteronszint). Ez még nem jelenti azt, hogy továbbra is jó lesz magától, tabi nélkül. Szóval fura ez a doki, és még csak nem is magyarázott el semmit rendesen. Én keresnék egy másikat.

2021. márc. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Te is be tudsz szerezni progeszteron kremet!:) Peldaul WTN ciklusbaratkrem noknek. De nem tudom mennyivel masabb, mint amit az orvos ir fel, ez is progeszteron, nekem a pajzsmirigyem rendetlenkedett es mi is babat szeretnenk ezert kezdtem el hasznalni
2021. márc. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!