Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hormonvizsgálat eredményei...

Hormonvizsgálat eredményei mire utalnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Missed ab után úgy döntöttem elmegyek egy hormonvizsgálatra, hátha valami gubanc van és emiatt történt ez. Ugye 3. és 21.napi vérvételre van szükség. A 3.napin már túl vagyok, meg is vannak az eredmények. A 21.napi után nyilván elmegyek a nőgyógyászomhoz, hogy értékelje, de addig is hátha valaki járt már hasonló cipőben és tudna mesélni, hogy ez a harmadik napi eredmény mire utalhat.

AMH 3,87 ng/ml

Tesztoszteron 4,39 nmol/l (erre azt írja, hogy sok, mert 2,59-nél kevesebbnek kellene lennie)

Ösztradiol 187 pmol/l

Prolaktin 29,72 ng/ml (ez is sok, mert a referencia tartomány 3,34-26,72)

LH 5,23 mlU/ml

FSH 8,51 mlU/ml


Az eredmény szerint a tesztoszteronszint és a prolaktin szint magasabb mint kéne. Szerintetek ez nagyon nagy eltérés? Vagy még belefér? Befolyásolhatja a babavállalást? Lehetett emiatt a missed ab?


Köszönöm a válaszokat!



2021. júl. 4. 12:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezek nem kiugróan magas elteresek, ne aggodj!
2021. júl. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Tudom régen volt, valószinűleg már nem olvassa senki.. de nekem is 4,5 lett a tesztoszteronom. Illetve inzulinrezisztencia derült ki. Orvoshoz csak 3 hét múlva megyek.

Sikerült teherbe esned végül ezzel az értékkel?

márc. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!