Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Terheléses cukorvizsgálatnál...

Terheléses cukorvizsgálatnál nézik az inzulint is?

Figyelt kérdés
Kórházban lesz a vizsgálat, háziorvos utalt be, de csak terheléses cukorvizsgálat van a beutalóra írva, kellett volna pluszba ráírni az inzulint is?

2021. aug. 4. 15:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért végzik a vizsgálatot?


Ha szeretnél inzulint is nézetni, akkor igen, rá kéne hogy írva legyen.

2021. aug. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az inzulin plusz, nem nézik alapból.
2021. aug. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Étkezés utáni rosszullétek miatt mentem a dokihoz, ő mondta hogy a cukorbetegseget kellene először kizárni.
2021. aug. 4. 15:49
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Legközelebb kérd az inzulint
2021. aug. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Háziorvos nem kérhet inzulint, meg kb semmilyen hormonvizsgálatot.

Szerintem így nincs értelme elmenned vérvételre, mert inzulin ismerete nélkül nem lehet inzulinrezisztenciát diagnosztizálni.

Belgyógyász, endokrinológus esetleg nőgyógyász tud neked ilyen beutalót adni.

2021. aug. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%
Én úgy tudom, hogy TB alapon csak cukrot néznek, ha inzulint is szeretnél nézetni, ami fontos lenne egyébként, az fizetős.
2021. aug. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Inzulin nélkül ténylegesen csak a diabetest tudja megnézni, de az inzulinrezisztenciát (ami egyébként súlyos akadálya lehet a teherbeesésnek és gondolom ezért írtad ebbe a kategóriába mert ez a cél), ezt nem tudja ebből megmondani. Ne menj el, kérj egy másik beutalót endokrinológustól.
2021. aug. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kértem beutalót egy belgyógyászhoz, a továbbiakban ő fogja intézni a dolgokat.
2021. aug. 5. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!