Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Szétmentünk az exemmel mert...

Szétmentünk az exemmel mert szanaszét csalt és utólag kiderült hogy terhes tőlem, én érthető okokból nem szeretnék vele maradni és gyereket tőle, nem akarja elvetélni, ha nem maradunk együtt kell fizetnem bármit is a gyerek után?

Figyelt kérdés

3évet voltunk együtt de külön éltünk, kidobtam mert nem működött a kapcsolatunk. Majd 3héttel később felkeresett hogy terhes, és 99%ban tőlem. Én mondtam neki hogy ő is biztis tudja hogy ennek így semmi értelme nem lenne ebben a helyzetben, én nem akarok tőle semmit, nem fogok neki engedni és esélyt adni. Mondtam hogy a legjobb megoldás az az lenne ha elvetetnénk, én mondtam kifizetem az egész abortuszt. De ő nem akarja elvetetni mert neki kell a gyerek. Ilyenkor ha én lemondok róla kell nekem akármit is hozzájárulnom a gyerektartáshoz? Vagy kell írni egy nyilatkozatot hogy én 100%ban lemondtam róla?

Nem szívesen teszem mert azétt csak a saját gyerekem de egy ilyen családot nem akarok hogy az anyja egy lotyo. Válaszokat köszi


2021. szept. 6. 21:32
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%
Kell fizetned gyerektartást. Az kötelező.
2021. szept. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
93%
Viszont csináltass apaságit!
2021. szept. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
97%
Egy apaságit azért én is csináltatnék, viszont ha tényleg tiéd a gyerek akkor gyerektartást mindenképp kell fizess.
2021. szept. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
93%
Apaságit csináltass mindenképpen! Ha a tiéd, fizetned kell az alól nem bújhatsz ki. Lemondó nyilatkozatot tehetsz,de az nem ment fel a fizetés alól. Amúgy szegény gyerek, ennek sem lesz egy boldog gyerekkora...Már most sajnálom.
2021. szept. 6. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
66%

Először is: lehet, hogy nem terhes, csak taktikázik, hogy visszafogadd (valszeg arra játszik, hogy ha visszafogadtad, akkor ténylegesen teherbe esik, aztán hiába születik egy hónappal később a behazudott időpontnál, akkor már nem tehetsz semmit). Ne dőlj be.

Másodszor: ha megszüli, akkor apaságit nyilván csináltass, addig ne írj alá semmit. (Ehhez a gyerek közelébe kell kerülnöd a mintavételhez, erre találj ki valamit.) Amit te csináltatsz tesztet, azt ugyan bíróság nem fogadja el, de ha nem te vagy az apa, nyugodt szívvel belemehetsz a bíróság által elrendeltbe is, nem veled fizettetik ki. Ha meg mégis te vagy az apa, akkor legalább olcsón megtudtad, és jobban teszed, ha aláírod, különben a bíróság is csináltat egy tesztet, és az drága lesz.

Harmadszor: minél hamarabb próbálj a csaj eszére hatni, értesd meg vele, hogy a gyerekkel is és saját magával is kitol, ha megtartja, mert te nem fogadod vissza semmiképpen, és fizetni is a minimumot fogod (hazudd be, hogy nagyon keveset keresel, kirúgtak vagy ilyesmi)

2021. szept. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
74%
5. A gyerek közelébe kell kerülnöd a mintavételhez? Ez nem egy akció dráma. Ha a csaj akarja a pénzt akkor menjen bíróságra ott meg a bíró fogja kotelezni az apasági beleegyezésére különben egy forintot nem fog látni.
2021. szept. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Valóban terhes csinált már több tesztet is, mind pozitív és valószínű hogy tőlem mert amíg nem derült ki hogy mit tett addig utánna még egy másfél hónapig együtt voltunk és szakítás után 2-3hétte derült ki hogy terhes mert nem jött meg neki és pozitívak a tesztek. Viszont igazából nem nagyon érdekel ez a gyerektartási pénz mert annyira szarul nem keresek és ezt ő is tudja, és próbáltam megértetni vele hogy tőlem hiába vár akármit is nekem egy ilyen nőre nincs szükségem és nem akarom hogy egy ilyen legyen a gyerekem anyja, szoval veszett fejsze mert nem akar bele menni az abortuszba mert neki az nagy lelki fájdalom lenne, de énis mondhatnám hogy nekem is eléggé fájdalmas volt a mai napig is mikor egy nap alatt kiderült minden. Csak azt sajnálom hogy a saját gyerekem és más fogja nevelni úg hogy közben énis megtehetném, és milyen élete lesz így a gyerekemnek egy ilyen anyával… viszont engem senki se fog tudni rábeszélni hogy bocsájtsak meg meki mert egy ilyet biztos hogy nem fogok, a bocsajtas nem egyenlő a felejtéssel, és nagyon jól tudom ha adnék is neki egy esélyt akkor a részemről úgy se működne…
2021. szept. 6. 21:55
 8/28 anonim ***** válasza:
83%
Nincs olyan opció, hogy nyilatkozol, hogy neked nem kell gyerek és lemondasz róla. 2 opció van: csináltatsz egy apasági vizsgálatot és ha tied a gyerek akkor fizetsz vagy csináltatsz egy apaságit és ha nem a tied akkor nem fizetsz.
2021. szept. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
74%
Védekezésről halottál-e már? Minek kell teherbe rakni egy olyan nőt, akit lotyónak tartasz? Gumi esetleg?
2021. szept. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
54%

9esre reagálva

Hát akkor nincs más út... fizetsz. Én is sajnálom hogy egy újabb gyerek születik csonka családba a hülye anyja miatt. Az exed nem csak egy r.banc de egy önző f.sz is. Szegény gyerek.

2021. szept. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!