Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » 2 csepp anyatej befolyásolja...

2 csepp anyatej befolyásolja a teherbeesési esélyeit?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 9 hónapja nem szoptatok, nyomásra 1-2 csepp anyatej jön ki. Nőgyógyászom szerint már szült nőknek normális lehet, 1 évig belefér. Elhittem neki.

De most elbizonytalanodtam. 7 hónapja próbálkozunk kistesóval, sikertelenül. Eltűnödtem, hogy esetleg annyira magas a prolaktin szintem, hogy emiatt nem esek teherbe. Az első 2 gyerekem hamar megfogant. Egyébként pontosak a ciklusaim, érzem a peteérést, nem pecsételek, nem barnázok.


A kérdésem az lenne, hogy volt valaki, aki 2 csepp anyatej mellett teherbe tudott esni gond nélkül? Vagy érdemes lenne tejapasztó gyógyszert kérnem? Vagy vizsgáltassam ki magam, megnézetni a prolaktin szintemet? Sajnos a nődokim ragaszkodik ahhoz, hogy teljesen normális ez. El fogok menni másikhoz, de október elejére kaptam időpontot.



2021. szept. 12. 11:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
A szoptatás nem véd meg a teherbe eséstől. Szoptatás mellett is teherbe lehet esni.
2021. szept. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem szoptatok 9 hónapja.
2021. szept. 12. 12:32
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
A szervezeted nem áll még készen egy újabb terhességre valószínűleg.
2021. szept. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Az első arra célzott szerintem, hogy akinek nem egy-két csepp teje van, az is simán teherbe esik. Amúgy én is úgy tudom, hogy normális.
2021. szept. 12. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
76%
Kizárólag szoptattam a lányomat, amikor megfogant a második. Simán teherbe lehet így esni.
2021. szept. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem a tejcseppek száma a lényeges, hanem hogy a TE szervezetedre hogy hat a magas prolaktin. Van, aki szoptatás mellett teherbe tud esni, másnál tünet nélkül is megakadályozza teljesen.
2021. szept. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ma megyek prolaktin vizsgálatra, majd megírom az eredményt. Szép napot nektek!

2021. szept. 13. 08:16
 8/15 A kérdező kommentje:

127 mIU/L lett az eredmény. 59 és 619 a referencia tartomány. Szóval teljesen normális 🙏

Ha valaki erre tévedne később... :)

2021. szept. 14. 23:27
 9/15 anonim ***** válasza:
Szia! Jelen. 1 éve nem szoptatok és azóta jön ki anyatej váladék ciciböl és nem jön a baba. Már van 2 gyerekunk. Első után ugyanez volt terhes lettem de elveteltem. Veteles utan megeredt megint a tejem, átázott a melltartó stb. Aztán 3 hónap múlva eladást és terhes lettem. Most viszont nem sikerül. Kaptam clostyt és tegnap este már semmi nem jött ki uh kíváncsi vagyok h osszejon e így. Amúgy prolaktinom 320 volt. Régen 2000 volt uh szules utan magatol lecsökkent. Én szerintem lehet közé hozzá. Vki érzékenyebb ennyi
2021. szept. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nekem elvileg van peteérésem, legalábbis az előző havi lh teszt úgy mutatta - kíváncsiságból kipróbáltam, hogy valóban van-e, mert amúgy érzem is -, úgyhogy lehet csak szimplán nem jött össze. Eleve 20% esély van a terhességre, egyelőre eddig 80%-ba eshettem bele. Már a párom is szed spermajavító vitaminokat, hátha az a baj.
2021. szept. 15. 11:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!