Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Oligozospermiát állapítottak...

Oligozospermiát állapítottak meg a férjemnél, kinek milyen tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés

Ezen a portálon volt már kérdés ez ügyben, de aztán valahogyan a kérdést feltevők egy idő után már nem válaszolnak többé, pedig sokunknak olyan jól esne a tapasztalatcsere.


Mi most október elején megyünk vissza a második kör spermavizsgálatra, az első eredménye: 300.000/ml - tehát 1 millió sem.

Mindent bevetettünk ebben a három hónapban, Fer14, egészséges étrend, mozgás, semmi cigi. Igyekszem segíteni azokat, akik hasonló helyzetben vannak, igyekszem minden eredményről beszámolni, ha esetleg érdekelt a témám. Köszönöm azoknak, akik válaszolnak.



#gyerekvállalás #oligozoospermia #lombikot javasoltak kizárólag
2021. szept. 20. 14:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk OAT a diagnózis. A mennyiség 1M,majd 300.000/ml, 100% fejeltérés, 14-ből 5% jól mozgó. Genetikai vizsgálatokon minden rendben. Alacsony tesztoszteron szint.

Több zöldségköret, barna rizs, kuszkusz, bulgur, soványhúsok, halak, teljeskiőrlésű kenyér vagy rozsos, durum tészták. Ittunk egy üdítőt, ami 1000 mg C vitamint meg 4 mg cinket tartalmaz fél literenként. D3 vitamin 2000, nekem 4000 NE. A férjem heti 2x sportolni kezdett. Lényegi javulás nem volt.

Nálam minden rendben volt. Fogászati kezelések alatt áltam, amalgám csere, foghúzás stb. Lombikra készültünk, méhtükrözés volt hátra. A foghúzós hónapban mégis összejött úgy, hogy egyből ICSIt írtak ki nekünk, se inszem, se IVF.

2021. szept. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Plusz azt leírom, hogy nem ültünk ababérjainkon. Iszonyat kicsi volt nálunk a természetes út sikeressége, főként a fejeltérés miatt. Ha bármi történik ezzel a terhességgel ( isten ments!), akkor gondolkozás nélkül folytatjuk a lombikot. Nem fogunk arra várni, hogy megint ilyen ritka nagy szerencsénk legyen.

1es voltam.

2021. szept. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:

1-2-es gratulálok :)

Kérdező, mi most megyünk csütörtökön vizsgálatra. Én iszonyatosan izgulok mi lesz. Nálam a TSH szintemen kívül minden mesébe illő, ha a párom mindtája is jó, akkor valszeg gyógyszer kapok rá. 3,36 amúgy az értékem, ami még ugye referenciatartományon belül van de 1-2 közt lenne a legideálisabb. Igaz, csak 6 hónapja próbálkozunk, tudom az semmi, de nekem már van egy gyermekem más apától, egyetlen alkalomból fogant... TSH szintem akkor sem volt alacsonyabb, szóval sajnos azt sejtjük, hogy férfi oldalon van a gond :/ Minden másnap együtt vagyunk, volt, hogy a termékeny hetemen minden nap 1 hétig. Egyik sem vált be. Most 3 naponta szoktunk, hátha...Bár sajnos úgy kaptuk az időpontot is a vizsgálatra, hogy pont most vagyok termékeny, pénteken/szombaton lesz az ovum ha minden igaz, de majd érezni fogom. LH-tesztelni is szoktam de most a vizsgálat miatt nem nézem, mert sajnos akkor sem lehetünk együtt, ha most korábban lenne :/

Ti mióta próbálkoztok? A te eredményeid milyenek? Én szívesen olvasok tapasztalatokat másoktól, jó hogy létrehoztad ezt a kérdést :)

2021. szept. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Köszönjük 3mas :) mi kereken 1 éve próbálkoztunk. Csak sejtem, hogy az én szervezetemben a foghúzás segített. Valószínűleg gyulladásban volt az íny. A férjem állapotára nem derült fény, mi okozza ezt.
2021. szept. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk hasonló a sztorink, mint az elsőnek. Férjemnek decemberben egy év próbálkozás után OAT jött ki, esély a term. terhességre nagyon alacsony. Akkor nagy életmódváltás jött, vitaminok, sok mozgás. Vizsgálatokon semmit sem találtak neki. Én rendben voltam/vagyok. Májusban terhes lettem teljesen spontán.
2021. szept. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Életmódváltásban pl mire gondoltok?

Páromnak van egy kis súlyfeleslege. Munkahelyi stressz, amitől tartok, azt nem könnyű megszüntetni :/

Vitamint szed 2 hónapja, de néha elfelejti :D sima multivitamin egyelőre.

Tervez elmenni edzeni újra októberben. Étkezés terén mit javasoltok?

2021. szept. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Uh, aztamindenségét, nagyon jó olvasni a hozzászólásokat, szívemből gartulálok azoknak, akiknek mégis sikerült spontán, és kitartást mindenkinek, aki ezzel küzd.


Nekünk igazából egyből a lombikot javasolták, azt mondták, ha akarunk várni próbálkozhatunk vitaminnal és életmódváltással, de hogy nem nagyon látnak ebben lehetőséget.


Mi mégis először megpróbáltuk a természetes útat, az étrend kapcsán sok antioxidánst viszunk be, sok spenót, szeder, dió, magvak, azóta sütök gluténmentes kenyeret, mivel sok helyen olvastam, hogy a glutén a szervezetben, ha gyulladás van azt táplálja, meg nem mellesleg egészségesebb sokkal. Tartjuk a rendszeres étkezést, reggeli elmaradhatatlan, azelőtt soha nem is reggeliztünk. Semmi fastfood, semmi édesség, semmi vöröshús. Egyébként sokkal jobban érezzük magunkat a bőrünkben azóta.


Annyira bízunk ebben, főleg olvasva a tapasztalataitokat, most még lelkesebben állok a témához.

2021. szept. 21. 08:27
 8/27 A kérdező kommentje:
Jajj és még valami, a stressz, értem én, hogy elkerülendő, de hogyan?! Mindenhol ott bújkál, és rátesz egy lapáttal még az a bizonyos mondat, hogy ne görcsöljetek rá - ettől én már dühbe gurulok lassan. 14 hónapja próbálkozunk, azóa annyi jó tanácsot kaptunk már :)), hogy egy életre megtanultam, hogy jobb jó hallgatóság lenni, mint tanácsszóró.
2021. szept. 21. 08:32
 9/27 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Hát az étkezés is kemény dió lesz sztem 😁

Stressz meg férjem részéről csak a munka miatt van. Ő a baba miatt nem aggódik azt mondja jön amikor akar 😁😁😁 engem kicsit jobban aggaszt. Amúgy a fogaimat is megnézettem már még röntgenre is elmentem és sehol semmi rejtett gyulladás. Vagy tényleg a TSH-m a gond vagy páromnál ☹️ de már csak 2 nap és megyünk...

2021. szept. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

5. vagyok. Nálunk az életmódváltás inkább a mozgásban, vitaminokban nyilvánult meg, férjem minden nap vagy sétált/futott vagy tornázott. A vitaminokat nagyon komolyan vette, őszintén szólva nem is tudom, mi mindent szedett, de C, D, E, cink, szelén, tribulus, L-karnitin biztosan volt. A multivitaminok általában nem sokat érnek, érdemes magadnak összeválogatni és figyelni arra, hogy erősebb koncentrációban legyenek a vitaminok. Az étkezést illetően nálunk nem voltak drasztikus változások, minimalizáltuk az édességet, nasikat, ilyesmit, de amúgy kb. úgy ettünk, mint máskor.

Ja, amúgy persze nekünk is azt írták a papírra, hogy csak lombik jöhet szóba...

2021. szept. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!