Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogy tudnám ezt az egészet...

Hogy tudnám ezt az egészet elengedni? Többi lent

Figyelt kérdés
Sziasztok! A problémám eléggé összetett.. Megpróbálom röviden. Volt egy szar gyerekkorom nem vertek de lehet jobb lett volna mint amit lelkileg átéltem . 3an vagyunk lányok tesók. Én vagyok a legidősebb. Én sose voltam elég jó, tökéletes. Én ha kettest vittem haza nagyon nagy balhé volt belőle , húgom meg kétszer járta a hetediket de az nem volt baj. Ők ketten mindig jók voltak a szüleimnek, én még mindig a bűnbak. Zenéltem táncoltam, olvasó veresenyeket nyertem de sose érdekelt senkit ,egyedül a mamám volt az aki mindig szeretett. Most pedig az a helyzet gyereket szeretnénk de nem jön össze és emiatt nagyon rosszul érzem magam, úgy érzem ebben sem vagyok jó ebben sem felelek meg mert nem esek teherbe szörnyű érzés már ezzel is álmodok...csak akkor keresnek ha kell valami, ha én nem mennék haza , nem találkoznánk akár fél évig is pedig 3 utcára lakunk egymástól. És már tudom előre hogy ha terhes leszek se lesz semmi lelki tamaszom és ha megszulok se változik semmi,akkor se jönnek majd . De ugyanígy a két húgom se. Pedig mondhatni én neveltem őket még anyám apám állandóan veszekedett , nálunk laktak miután kilakoltatottak őket. Nem tudok ezen túllépni hogy én miért nem vagyok jó ? Én mindig dolgoztam tanultam mégse volt elég , a középső húgom meg ott hagyta a gimit nem dolgozik mégis ő az isten. Úgy érzem ez is gatol a teherbeesésben. Hogy lépjek túl ezen?
2021. szept. 29. 18:22
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és a megbeszélés az tabu... általában ordít anyám , hogy mit képzelek én hogy azt mondom hogy nem segítenek nem jönnek , mikor ő mennyit dolgozik, nem értem hogy nincs ideje . Aha, állandóan táppénzen van . Apámmal egy helyen dolgozunk , de itt is akkor beszélünk ha én oda megyek hozzá. Volt egy vetelesem is , tudták, de egyszer se hívtak fel hogy mi van velem .
2021. szept. 29. 18:23
 2/12 A kérdező kommentje:
Bánt és borzasztóan bosszant a tudat előre , hogy csak magamra számíthatok majd ebben is és nem fognak jönni soha, ugyanúgy mint most . Pedig állítólag mindketten szeretnének már unokát. Mégsem képesek soha meg kérdezni hogy mit mondott a nőgyógyász vagy mi van velem
2021. szept. 29. 18:29
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Neked pszichológus kéne. Túl sok baj van fejben ahhoz, hogy egy átlagos gyk felhasználó erre érdemben tudjon mondani valami használhatót.
2021. szept. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Erősen gondolkodom én is rajta
2021. szept. 29. 19:12
 5/12 A kérdező kommentje:
Tudtok ajánlani valakit akivel esetleg online lehet beszélni ?
2021. szept. 29. 19:19
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Ne gondolkozz, keress szakembert, mert lelkileg még gyerek vagy, és gyerek ne vállaljon gyereket, csak mert biológiailag érett rá. 1-2 éven belül visszatérhetsz rá, ha lelkiismeretesen végzed a terápiát.
2021. szept. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Röviden: Szerintem is szakember kell neked. A szüleiddel pedig ideje lenne lezárni a kapcsolatot.
2021. szept. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a gyerekkori traumádat fel kell dolgoznod. Hiába vársz csodát, ha majd megszületik a gyerek, akkor is kritizálni fognak feltehetőleg. Szóval én először ezt a kényszeres kapcsolatkeresést hagynám el a szüleiddel. Nem írtad, hogy a pároddal illetve az ő szüleivel milyen a kapcsolatod. De ők segíthetnek, nem kell egyedül lenned.
2021. szept. 30. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én csak egy kis megjegyzést szeretnék hozzáfűzni, amin egy kicsit rágódhatsz, míg pszichológust keresel.


Tudod minden embernek van valami csomagja amit cipel. Azok akiket vernek, általában lelkileg is bántalmazottak szóval az ő sorsukat ne kívánd magadnak, az kétszer olyan rossz. A felnőtté válás során normál esetben az ember növeszt egy extra réteget magára, mert felnőttnek lenni nem könnyű. Nem tudom hány éves vagy, de úgy érzem megmaradtál gyerek szinten. Mai napig visszafelé mutogatsz, a gyerekkori sérelmeiden rágódsz, és még mindig a szüleidet okolod olyan dolgok miatt amihez nincs közük. Nem miattuk nem tudsz teherbe esni. Amennyiben a frusztráció a baj, annak a te érzelmeid az oka az irányukba, és ezt a problémát nálad kell kezelni, nem náluk.

A másik, hogy felnőttként még normális gyerek-szülő kapcsolattal sem szokott mindig erős kapcsolat lenni. Lelkitámasznak ne őket akard használni, pláne úgy, hogy amikor kötelességük lett volna se voltak a támaszaid. A párodnak kell a lelkitámaszodbak lenni, vagy a barátaidnak, illetve egészséges lelkülettel te magad lehetsz annyira stabil, hogy nincs szükséged egyéb támaszra. Ebben fog segíteni a pszichológus.

Amennyiben úgy érzed kihasználnak a szüleid, és nem szeretnek, mérgező a kapcsolatotok, akkor szépen iktasd ki őket az életedből. Nen lesz nehéz, ha nem keresnek. Viszont akkor ténylegesen el kell fogadd, hogy ez van, nem szerettek eléggé, nem akarod a társaságukat.

Engedd el a múltat, ne rágódj rajta. Pszichológus remélhetőleg segóteni fog.

Sok sikert kívánok, remélem valamennyit tudtam segíteni.

2021. szept. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%
Szia kedves kérdező! Az előttem írónak teljesen igaza van! A vér nem köt össze, távolodj el a családodtól, szakítsd meg a mérgező kapcsolatot. Ha el is mész szakemberhez és rajtad segít, ők megmaradnak ugyanazon a szinten. Változni nem fognak, neked kell változtatni a hozzáállásodon! És ami a lényeg, ha szülsz, akkor magadnak szülsz és nem nekik. Ilyen nagyszülők meg nem is kellenek, már bocsi. Kismamaként annyi bírálatot kap egyébként is egy nő... Mert ugye a gyerekneveléshez mindenki IS ért. Gondold át, készen állsz-e a babaprojektre. Én még várnék a helyedben. Pszichológus, önismereti könyvek. Kezdd el szeretni magad, ne másoktól várd, hogy szeressenek. Lehet ők képtelenek rá, de ez nem a te hibád. Ajánlom: Louise L Hay: Éld az életed c.könyvét.
2021. szept. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!