Sikertelen lombikok után inszemináció?

Figyelt kérdés
Próbálkozott valaki újra inszeminácóval lombik után? Úgy néz ki az 5.lombikunk se sikerült, és felmerült az ötlet, hogy van-e értelme vajon. Kevesebb a gyógyszer, így a szervezet hátha jobban tud pihenni. Én nem nagyon látom értelmét (férjem mondogatja ezt, hogy megpróbálni meglehet), mert lombiknál ugyebár már embriót ültetnek be. Inszeminációnál meg még kevesebb az esély. Persze olcsóbb az inszemináció a lombiknál, csak nem tudom mennyi értelme van

2021. okt. 13. 09:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
41%

Az inszeminacio es a lombik kulon kulon mennyibe kerul? Azt hittem majdnem ingyenes! O.o


De kulon kulon mennyi? Mit kell megvenni, eljaras is fizetos vagy csak az irdatlan sok gyogyszer?

2021. okt. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Ha lejár az 5 db TB támogatott akkor már fizetős. Kaáli intézetet tudom neked leírni: Inszemináció 80.000 Ft, Teljes stimulációs kezelés 360.000 Ft, Fagyasztott embrióbeültetés 180.000 Ft. Plusz a vitaminok mellé, és gyógyszerek már nem 90% támogatottak, hanem ha jól emlékszem 50%-ot mondott a dokim az 5. lombik után már.
2021. okt. 13. 10:19
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem nincs túl sok értelme, de ha a doki lát benne rációt, akkor valószínű megpróbálkoznék vele.
2021. okt. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
Ha 30 alatt vagytok akkor ne feszuljetek ra ennyire. Jon az.
2021. okt. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
33 leszek decemberben... itt már nem arról van szó, hogy ráfeszülünk/rástresszelünk-e...
2021. okt. 13. 13:23
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Ha 5 lombikkal sem jött össze, az inszem kb mint hallottnak a csók. Szerintem pénzkidobás, hamis illúzióval. Én biztos nem vállalnám. Vagy lombik vagy a remény a csodában, hogy jön természetesen.

Inkább más, több kivizsgálást kérnék, mennék utána... Plusz elindítanám az örökbefogadást.

2021. okt. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
Én inkább genetikai irányba mennék el, ha nincsen más ismert dolog, ami miatt nem jön össze.
2021. okt. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Érdekelt kívülállók véleménye is. Nekem az a véleményem, hogy felesleges ezek után inszeminációra menni. Férjem azért bízik benne, mert amikor volt az 5 inszeminációnk, akkor még nem voltak kezelve gyógyszerrel a problémák amik azóta kiderültek. De mivel lombiknál embriót ültetnek be (5naposan), akkor csak több esély lenne, de így se akar összejönni.

Kaális dokink azt mondta a 4.lombik után, hogy nem tud már több vizsgálatot ajánlani. Nagyon sok mindenen túl vagyunk. Embrió vizsgálatot Magyarországon nem csinálnak, az még nem volt.

Gondolkozunk még másik intézményen is. Hátha ott gondolnak valamire, amire eddig nem. Ilyet is olvastam, hogy valakinek az hozta meg a sikert.

Jelenleg kérdések vannak még. Elég friss ez a 5. sikertelenség még (jelenleg is benne vagyunk). De van még 3 db fagyasztott embriónk a Kaáliban, őket sem akarjuk otthagyni.

Az utóbbi 4 lombiknál egyébként elindult a terhesség, de végül megszakadt. Most az 5.-nél még csak erős gyanú van rá, hogy megint vége lesz, így elkezdtünk gondolkozni a lehetőségeken.


7-es válaszoló konkrétan milyen vizsgálatra gondolsz? Az embrió vizsgálatra külföldön? Kromoszóma vizsgálat nálunk már volt, azzal nincs probléma például.

2021. okt. 14. 11:43
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kromoszóma vizsgálatra gondoltam igen, illetve esetleges összeférhetetlenség vizsgálatra. Ennek a pontos nevét, menetét nem ismerem sajnos, én is csak hallottam róla.

Mindenképpen érdemes lehet kérni más intézet, akár genetikai intézet szakvéleményét is.

2021. okt. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szia. Èn lombikos vagyok, inszemünk nem is volt. Èn sem kezdenènk màr bele egy inszembe, felesleges, bàr kívàncsi lennèk mi a problèmàtok. Az eddigi tapasztalatom az, a fèrfiakat nem vizsgàljàk ki 100%-osan, csak egy alap spermavizsgàlat ès kèsz. Egyèbkènt èn megpróbàlnèk másik intèzmènyt, akàr ha anyagilag megtehetnènk Brno-t is, ott elèg magas a sikeressègi ràta. Annyira fiatal vagy mèg Te is, sajnàlom!
2021. okt. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!