Closilbegyit kérdések?

Figyelt kérdés

Ugye ciklus 5. napjától 5 napon át szedtem. Akkor a következő 5 napban meg kellene történnie a peteérésnek? Mert utána kezdem a progeszteront. Eddig soha semmit nem éreztem peteéréskor (ha volt) lehet h most a gyógyszer miatt megérzem?

Nektek volt valamilyen mellékhatása?

Mennyi idő után segített? Mert azt írja ha 3 hónap alatt sem segít akkor felesleges tovább ezt próbálni.



2021. okt. 14. 06:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Az orvos uh-n kell, hogy kövesse a peteérést és mikor meg volt utána lehet progit szedni.
2021. okt. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A ciklus 14. napja környékére vált ki peteérést. (Uh követés valóban szükséges lenne. Én closty mellett 17. napon estem teherbe.)

Nem azért kell leállni vele 3-4 hónap után, mert felesleges, hanem mert erős hormongyógyszer, aminek elnyújtott hatása van. Az első gyerekemmel 4 hónapig szedtem, és a 6. hónap peteérésénél estem teherbe. Tehát egy teljes egész gyógyszermentes ciklus után jött össze a baba. Ennél a folyamatnál nem éreztem peteérésre, beágyazódásra utaló jeleket.

Második gyerekünk első clostys hónap alatt összejött. Nála a peteérést (pms szerű tünetek) és a beágyazódást (olyan nyilallás a hasamba, hogy alig tudtam felállni) is megéreztem.

Más tünetet nem okozott nálam.

2021. okt. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Uh-s követésről szó sem esett. Azt pedig én is tudom,hogy akkor lehetne prog.-szedni amikor már biztosan megtörtént a peteérés. Köszönöm a válaszokat! Egy gyermekem már van ő hamar sikerült,csak most a második nem akar.
2021. okt. 14. 13:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Hormonvizsgálat volt legalábbm vagy csak felírta a clostyt?
2021. okt. 14. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is az 5. Naptól szedtem 5 napig. 3 ciklusban szedtem

A lányom a másodikban

Most pedig az elsőben sikerült a kistesó


Mindháromszor 17-18.napon volt nekem az ovulacio. Éreztem is az ovulaciot feszült a hasam, követve is volt ultrahanggal, illetve az első kettőben LH tesztet használtam.


Progeszteront mindháromszor kizárólag ovulació után kellett elkezdenem.


Ha elkezded a 14. Napon de még nem volt ovulaciód valószínűleg nem is lesz a progeszterontol, mivel az azt a jelzést adja a testednek hogy az már megtörtent.


Ha a dokid abszolút nem helyesen nem követi ultrahanggal a peteérésed, érdemes LH tesztet venni hogy tudd mikor is van ovulació.


Egyébként nem csak emiatt lenne fontos nézni, túl lehet stimulálni a petefeszket ami cisztakat okozhat, illetve nem ártana tudni csinál -e egyáltalán érett tüszőt neked, ha igen mennyit, ugyanis nagyobb az esély ikerterhességre is

2021. okt. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hormonpaneles vervételem volt igen. Uh-n ciszta nem volt, dominás tüsző igen.
2021. okt. 16. 15:47
 7/7 A kérdező kommentje:
Akkor ha nincs uh követés,sem lh teszt akkor a biztonság kedvéért kezdhetem később a progeszteront? Mondjuk a 20 napon. Addigra ha akart lenni akkor biztos volt peteérés,nem?
2021. okt. 18. 15:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!