Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mit csináljunk fél év sikertel...

Mit csináljunk fél év sikertelen próbálkozás után?

Figyelt kérdés

Nem akar összejönni a baba, pedig fiatalok vagyunk, húszas éveink közepén járunk mindketten.

Van-e értelme megvárni az egy évet, vagy már most érdemes lenne kivizsgáltatni magunkat?

És ha igen, mi ennek a menete? Először érdemesebb a férfit, nem?

Vagy menjek el én nőgyógyászhoz és majd ő úgyis elmondja nekem a lépéseket?



2022. márc. 7. 15:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen fiatalon ráértek, a fél év még teljesen normális. Ha a ciklusod rendezett, nem vagy túlsúlyos, akkor még felesleges.
2022. márc. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg lh teszttel először megnézni, hogy van-e peteérésed és az nem mondjuk nem 4 nappal előbb vagy később mint gondolnád.

Aztán mire ez kiderül és nem sikerült kb ott lesztek, hogy kivizsgálás, de legalább ennyit tudsz már.

2022. márc. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
8%
Anyám 23 éves volt, amikor szült engem és a húgom. Így bizonyára nektek is összejön ebben a korban.
2022. márc. 7. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

#3 peeeersze, ez így működik :D

Kérdező, fél év nagyon rövid idő. Idén még próbálkozzatok lelkesen és kitartóan, aztán ha nincs eredmény, akkor elkezdhetitek a kivizsgálásokat, de addig nem igazán érdemes.

2022. márc. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
Hát szerintem meg sosem felesleges elmenni egy kivizsgálásra. Ha bármi gond van, azt is idő megoldani, még ha olyan apróság is, mint mondjuk egy D-vitamin hiány.
2022. márc. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%

Ha rendszeres a ciklusod, nincs semmi egyéb panaszod (fájdalmas, túl hosszú/túl rövid, túl bő menstruáció), akkor először ismerd meg a tested. LH teszt, méhnyaknyák, hőmérőzés. D vitamin, E vitamin, Folsav (folát).

Ha 3 hónapnyi jól időzített együttlétből sem jön össze utána érdemes nőgyógyászhoz fordulni, illetve férjnél egy sperma vizsgálattal kezdeni. Neki csak egy mintaadás kB 25.000 Ft-ért, de ha nála van probléma es hamar kiderül megkímélhetitek magatokat egy csomó felesleges körtől.

2022. márc. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ovulációs tesztet már próbáltam az egyik hónapban, az alapján van peteérésem, akkor együtt is voltunk, mégse lett belőle semmi. Szedek Femibiont, meg e vitamin ajánlottak, azt is. A menstruációm rendszeres, pontosan jön meg, viszont nagyon sokat görcsölök az egész ciklus alatt, amikor megvan akkor ráadásul nagyon durván is. Ezenkívül nagyon darabos a vérzésem.
2022. márc. 7. 18:09
 8/12 A kérdező kommentje:
Valamikor el akarok menni nőgyógyászhoz ezek miatt, de még nem vettem rá magam, tavaly nyáron voltam.
2022. márc. 7. 18:10
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem rendezetlen volt a ciklusom és cisztás volt a petefészkem. Emiatt én nem vártam meg az egy évet. Szerintem egy általános nőgyógyászati kivizsgálás nem árt semmit. Lehet te is megnyugszol és picit könnyebben összejön. Szerintem a darabos vérzés lehet valami olyan jele, hogy nem klappol.


Sok sikert nektek és kitartás, sikerülni fog. :)

2022. márc. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
23%
Hármas vagyok. Gratulálok a lepontozáshoz, csak mert bíztató szót mondtam a kérdezőnek. Tipikus lepontozásmániákusok...
2022. márc. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!