Mrita kérdése:

Van-e itt valaki aki volt ilyen helyzetben? A probléma Oligo-astheno-teratozoospermia (OATS)

Figyelt kérdés

Szerdán kapta meg a férjem a spermavizsgálat eredményét.


Spermium koncentráció 4,92 M/ml

PH 6,9

Teljes motilitas 11,14 %

Progresszív motilitas 6,55%

Nem progresszív motilitas 4,85%

Immotilitás 88,59%

Vitalitashoz nem írtak semmit..


Lehet ezeken az eredményeken annyit javítani hogy spontán is sikerüljön teherbe esnem?

Volt aki ilyen eredmények mellett lombik nélkül is teherbe esett?

Mik az esélyeink? Nagyon el vagyok keseredve..



2022. márc. 25. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
mÁR maga a diagnózis is azt fejezi ki, hogy nincs elegendő sperma, a mozgásuk nem megfelelő és közel az összes kóros szerkezetű.
2022. márc. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%

Igen, mi.

A férjem spermiumkoncentrációja 0,4 M/ml volt. A többi érték is tragikus volt. Volt ultrahang, hormonvizsgálat, genetikai vozsgálat, minden rendben volt, nem derült ki az oka.

Elkezdett irdatlan mennyiségű vitamint szedni, 4 hónappal később volt egy sikertelen lombikunk,rá 2 hónapra volt 24 milliós össz spermium, a 2. lombikra készültünk mikor spontán terhes lettem. Közel 2 év után. Azóta már meg is született.

2022. márc. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk rosszabb eredményünk volt a tiéteknél, kérdező. Életmódváltás, vitamin, mozgás, egészséges kaják, és annyit értünk el, hogy az össz szám és koncentráció csökkent, a többi érték stagnált.

Első lombik előtti utolsó vizsgálat előtt (tehát még a horomkezelések előtt) spontán összejött. De amellett, hogy nekem minden értékem tökéletes volt, én is életmódot váltottam, a fogaimat rendberakattam (töméscsere, húzás) és valahogy összejött.

Ettől függetlenül úgy gondolom, nincs értelme a csodára várni, érdemes elindulni a lombikos úton, mert most vagy összejön közben, vagy kell az a segítség. Sok tanulmányt olvasva az a tapasztalat, hogy nagy mértékben a női életkor befolyással van a sikerre a lombiknál. Ezért, ha tudtam volna akkor, hogy esetleg van esélyünk a természetes fogantatásra, akkor is belevágtam volna a lombikba, mert az előbbi sikerének kisebb volt az esélye, mint az utóbbié. (de ez csak az én véleményem, nem szeretek a bizonytalan csodára várni, ha tehetek bármit is)

2022. márc. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az eddigi válaszokat nagyon köszönöm! Kedves utolsó válaszoló! Nagyon szeretnénk babát, de én vagyok vele, hogy amíg az életmódon nem változtat, ne engem tegyünk ki ilyen kezeléseknek. Két hét múlva néznek neki hormonokat és 6 hét múlva megy vissza újbóli mintaadasra, meglátjuk a változtatás, a sok vitamin mire lesz elég. Nyilván nem várok tőle csodát 6 hét alatt, de azért fél évet adok neki. Utána lemondok erről az álomrol és lesz ami lesz, mert amit a természet ennyire nem akar megadni azt nem szeretném erőltetni. Bármennyire is szeretnénk babát, nem így akarom hogy megfoganjon és nem azért mert félek az eljárástol vagy mert nem tudnánk kifizetni. Emelett persze senkiről nem vagyok rossz véleménnyel aki ezt választja, most csak az én véleményemet írtam le, mielőtt valaki nekem esne. A természet sokszor rácáfolt már az orvosokra is. Engem itt most csak ilyen "rácáfolások" érdekeltek :)
2022. márc. 26. 06:42
 5/7 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló vagyok


Én is 100%-ig egyetértek a 3-as válaszolóval. Nyilván attól függ mennyire idegenkedsz a lombiktól. Meg hogy mennyire vagy fiatal.

Én rettenetesen vágytam már egy kisbabára, mivel 3 hónap vitaminozás után nem javult olyan mértékben a férjem eredménye hogy akárr insueminációra elég legyen, nekünk azt tanácsolták hogy nincs értelme a lombikot tovább húzni. Nyilván a saját tapasztalatomból kiindulva tényleg érdemes fél évet várni. De hát ki gondolta volna hogy spontán összejön?

Még egy jó tanács, amit szintén a saját kárunkon tanultunk: Ha mégis lombik lesz, érdemes nagyon alaposan kivizsgálni mindkettőtöket. Párodnak nem csak spermiogramm, hanem a spermiumok DNS töredezettségét, Ros, HBA-t is érdemes nézetni. Vagy legalábbis rákérdezni ezekre andrológisnál/ meddőségis orvosnál. Ezen kívül téged is jó alaposan ki kell vizsgálni, nincs e panzsmirigy alulműködésed, inzulinrezisztenciát stb. Mert ezek kezeletlenül mind nagyban csökkentik a lombik sikerességének esélyét. És nagyon nem mindegy hány lombikon van túl az ember mire ezek kiderülnek…

2022. márc. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es válaszoló!

Mi 8 hónapja próbálkozunk és ezalatt rengeteg vizsgálaton túl voltam. Hormonok, nőgyógyászat, terheléses cukor stb. Már csak az átjárhatósági van vissza. Férjem most ment először ilyen vizsgálatra, innentől kezdve mindenre el fog menni még amire lehet. Köszönöm a segítséget! Én idén leszek 31, férjem 28 éves. Májusban megy a következő vizsgálatra, az akkori eredményt figyelembe véve beszélünk majd az orvossal, rengeteg kérdésem lenne nekem is felé. Tudnál a lombikkal kapcsolatban arra válaszolni hogy miként élted meg a beavatkozásokat? A menetével nagyjából tisztában vagyok.

2022. márc. 26. 08:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Kitartást és sok sikert kívánok! Megértem az álláspontodat, én is csak személyes véleményt írtam le :) Remélem, hogy minden úgy alakul majd, ahogy az nektek a legjobb lesz!

(3-mas)

2022. márc. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!