Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Miért szokták az orvosok a...

Miért szokták az orvosok a hízást javasolni olyan nőknek akiknél nem sikerül a baba?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 14. 16:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem összekevered..

Általában fogyast javasolnak.

Persze aki kórosan sovány, az hizzon, de aki túlsúlyos az fogyjon. Es hogy miért?

A fogyas hogy ne legyél köverebb mert átlagosan 10-20 kiló feljon a terhesség alatt. Es ha 80 kiló vagy+20 kiló az már 10..nem egészséges.

2022. ápr. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%
100* bocsi.
2022. ápr. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Ha valaki túl sovány, a szervezet nem engedi teherbe esni, mert nem tudná kihordani a babát. Legalábbis nem tudta volna régen, mikor még nem volt ennyi kaja.


Ha pedig túk kövér, valóban a fogyás segíthet. A kövérség együtt járhat PCOS-sel, ami meddőséget okozhat és segíthet a fogyás.

2022. ápr. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%
A testsúly növekedésével nő az ösztrogén szint is (a zsírban raktározódik)
2022. ápr. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Ha kórosan sovány, akkor lehetnek problémák a ciklussal. Én nagyon vékony vagyok, de sosem mondta egy nőgyógyász sem, hogy hízzak. A terhességek is gyorsan összejöttek. Ciklusom is rendben, mondjuk az rossz volt, hogy a terhesség elején még fogytam, és nagyon durván sovány voltam.
2022. ápr. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

20% testzsír alatt a hormonok megborulnak…


Gyakran a menstruàció is elmaradozik.


Ez nem feltètlenül alacsony súlyt jelent.

60 kg mellett is lehet alacsony testzsír%, ha izmos valaki.


Ehhez hízni kell, egyébként jellemzőbb, hogy fogyàst javasolnak a mai általánosságban elhízott társadalomban

2022. ápr. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

Ha egy nö túl sovány, akkor hízást javasolnak a normál testsúly és testzsírszázalék elérésére, mert ezek hiányában nem müködik a hormonrendszer normálisan.

Ha egy nö túl kövér, akkor fogyást javasolnak a normál testsúly és testzsírszázalék elérésére, mert csak akkor müködin a hormonrendszer normálisan.

2022. ápr. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%
Azért, mert ha nem jön össze a baba annak lehet oka a kóros soványság is.
2022. ápr. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%
Mert soványan menzesz sincs, nemhogy terhesség.
2022. ápr. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem is javasolta az orvos a hízást, pedig nem voltam kórosan sovány. A lányom születése után erősen lefogytam, ez igaz, de a normál tartományú BMI felső szintjéről átkerültem az alsóra. Az első terhességem 64 kg-vel kezdtem (163 centihez), amikor itt az orvosnál voltam, akkor 50 kg voltam. De ez még mindig a normál tartomány volt, semmi kóros nem volt benne.

Az orvos nekem valami olyasmit magyarázott, hogy a testnek van egy optimális tömege, amikor a legjobban működik, és ha ettől jelentősen eltérünk, akkor lehet gond. Ez egyénenként változik szerinte, és nem mérhető ilyen statisztikai BMI-s módon.

Szerintem hülyeséget mondott, egyébként, legalábbis az én esetemre nézve biztosan :D De ő ezzel magyarázta.

Tény, a második terhességem előtt híztam 2-3 kilót, de szerintem inkább azért sikerült végül a második baba, mert a szoptatásokat lecsökkentettem, nem az extra kilók miatt (amik amúgy szintén a szoptatás csökkentése miatt kerültek fel).

2022. ápr. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!