Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Férfiaknak létezik fertilitás...

Férfiaknak létezik fertilitás fokozására valami? A párom 24 évesen három éve nem esik teherbe tőlem, és a nőgyógyász nem talált nála semmi különöset, viszont amit mondott az engem meglepett, szerinte korai, próbálkozzunk még pár évig (hülye ez?)

Figyelt kérdés

37 éves vagyok, semmilyen káros szenvedélyem nincs, és nem végzek megerőltető vagy ártalmas munkát sem.


Mihez kezdjek a spermavizsgálaton kívül?

Létezik, hogy a nőgyógyász tévedett?

Ultrahangot is csinált, meg vért is vett páromtól...


Nekem nincs gondom a szexeléssel, merevedéssel se, és jön minden kifele ahogy kell, szóval nem értem ezt az egészet!



2022. máj. 4. 23:06
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%

Szimplán egy nőgyógyászati vizsgálat igen kevés ahhoz, hogy kiderüljön van-e probléma.

Három év aktív próbálkozás után komolyabb vizsgálatokba kellene belefognotok mindkettőtöknek, mert nyilván nem klappol valami.

2022. máj. 4. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:

Ok, de ő most lobogtatja a leletet, hogy nála nincs semmi baj, ezekután, hogy vegyem rá másra, és milyen vizsgálatokra?

Én hol kezdjem a háziorvos után?

2022. máj. 4. 23:16
 3/42 anonim ***** válasza:
98%
Orvost kell váltani. Meddőségi központ vagy endokrinológus. Ha a a pároddal minden rendben akkor téged is fognak vizsgálni. Keressetek fel másik orvost!
2022. máj. 4. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
83%
Ez nem válasz a kérdésedre,de sokszor egyszerűen csak nem passzol össze a két ember. Mástól lehet egyből terhes lenne.
2022. máj. 4. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%
3 ev utan en felkeresnek egy meddosegi intezetet meet ott tb alapon kiirjak a szukseges vizsgalatokat. Lehet nincs is nagy gond.
2022. máj. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
94%

A teljesség igénye nélkül:

2-5. és 19-21. napi hormonpanel (ösztrogén, tesztoszteron, LH, FSH, prolaktin, progeszteron), pajzsmirigy funkciói (T3, T4, TSH, ATPO). Petevezető elzáródási vizsgálat. Méhűr állapota rendben van-e (mióma, endometriózis, bármilyen összenövés). AMH érték vizsgálata. Trombofília vizsgálat. Inzulinszint vizsgálat (PCOS, IR).

Nem hinném, hogy a párod egy sima nőgyógyászati vizsgálat után ilyeneket lebegtet.


És te se legyél meggyőződve arról, hogy nincs probléma csak mert a merevedésed és a szexuális étvágyad rendben van. De legalább nem zárkózol el vizsgálatok elől.

Mindenképp keress fel egy andrológust és kezdjétek egyidejűleg a kivizsgálásokat (spermatogram, halosperm teszt, HBA teszt, oxisperm teszt, spermium elleni antitest, összeférhetetlenségi vizsgálat). Nyilván az orvos fogja tudni nálad milyen tesztet érdemes csináltatni.


Ahogy korábbi válaszoló említette, a legjobb az lenne ha bejelentkeznétek egy meddőségi központba, mert ők pontosan tudják milyen vizsgálatokat kell elvégezni, milyen sorrendben.

Kívánom, hogy minél előbb összejöjjön a baba!

2022. máj. 4. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

Hát most ott tartunk, hogy ő addig nem hajlandó semmire amíg én is el nem megyek a dokihoz.


Mindegy elmegyek, de nem erőltetem nála a témát, mert saját magát kellene rászánnia.


Majd én is odarakom előbb a papírt, hogy "elvileg" semmi bajom aztán meglátjuk.

2022. máj. 4. 23:45
 8/42 A kérdező kommentje:

6-os válaszolónak.



Ambuláns lap


Lelet: TVS+TAS


Az uterus nagysága 58x37mm

2x2 mm-es endometrium

Sem az uterusban, sem a környeetében kóros nem átható



Diagnózisok: N9790/3 - Női infertilitás, k.m.n


Beavatkozások 36156 Kismedencei transvaginalis Uh vizsgalata (1x760p)

36150 - Kismedence transabdominalis UH vizsgalat (1x598p)



Ennyi van rajta semmi több...

2022. máj. 4. 23:50
 9/42 anonim ***** válasza:
95%
Ahogy egymással beszéltek nem jó alap egy közös gyermek vállaláshoz. Ne haragudj meg h ezt mondom de lehet jobb ha nem jön. Talán mással egyből fog, ahol a közös célért közösen tesztek
2022. máj. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
93%

Hát ez kb lófütty.

Petevezeték elzáródás is lehet, inzulin, hormonok stb stb, ez a papír szart sem ér.

2022. máj. 4. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!