Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mi lesz ennek a vége szerintetek?

Mi lesz ennek a vége szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! El vagyunk kettyenve és minden olyan bizonytalan lett. Sikertelen a babaprojectünk. Elkezdtük a meddőségi kivizsgálásokat.

Én részem, amit tudunk: középidős uh 3mm-es nyálkahátya, erősen hátra hajló méh, 18mm-es tüsző. A 3.napi vv jó lett, de a 21.napin a progeszteron csak 7.7 nmol. Volt 3 spontán terhességem előző kapcsolatból, egyet tudtam csak megszülni, 9 éve.

A férjem: spermavizsgálata rossz, elsőnél 9milliót találtak de 4% helyett csak 1% a megfelelő alakra. Az ismétlő vizsgálata tegnap ennél is rosszabb lett, csak 6 milliót találtak és maradt az 1%. Kaptunk neki szakorvoshoz augusztusra időpontot, így a júliusi első orvoskonzultációnk viszont szeptemberre tolódott. Az egy hónap alatt full egészséges életmódot élt, szedte vitaminokat, itta a porokat, mégis romlott. Most azt mondta az asszisztens, hogy muszáj eltolni a konzultációs időpontot addig, amíg az andrológus szakvélemény nincs meg, hogy inszem vagy lombik lesz - e javasolt. Ezek alapján tényleg itt járunk? Nincs vele problémám, ha nem természetes úton fogan, mindegy, csak jöjjön a csoda. De úgy érzem, ezt most kicsit nehéz megemészteni. Ilyen értékekkel tényleg ez a két út lehet? Mire számítson a férjem a szakorvosi vizsgálaton? Köszönöm a tapasztalatok leírását 🙂



2022. júl. 13. 14:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Magánúton rengeteg időt spóroltok.
2022. júl. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
ez a két út kérdésre mit vársz laikusoktól? majd a doki megmondja ha látta és kikérdezte.
2022. júl. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos ilyen sperma értékekkel tényleg csodával határos lenne, ha inszem vagy lombik nélkül összejönne.

Az életmódváltás szuper, de legalább 3 hónap mire beépülnek a tápanyagok. De ezek is max azt fogják segíteni, hogy jobb esély legyen a mesterséges megtermékenyítésre, nem pedig a természetesre.


Ha van lehetőség magán andrológusra az lehet tényleg gyorsít a dolgon. De tudom, hogy nyáron nem könnyű orvosokat sem levadászni.

2022. júl. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Here uh volt?
2022. júl. 13. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Annyit tudtam intézni, hogy augusztus 10 helyett, ami napközben lenne, augusztus 1 estére tudtam időpontot szerezni ahhoz az andrológushoz, aki a meddőségiben is vizsgálta volna. Nem volt még uh-ja, de most olvastam, hogy ott teljeskörű vizsgálatokat fognak csinálni.
2022. júl. 13. 16:24
 6/17 anonim ***** válasza:
57%
Nekünk nagyon alacsny sperma, és ráadásul fel sem jutottak sikerült egy sikosítóval. Ahol a sperma vizsgálatot csinálták azt mondta inszemhez is kevés, ehhez képest itt a fiúnk, sajnos majd sok missed mert a gél segít az életképtelennek is célbaérni.
2022. júl. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
A spermiumok 3 havonta termelodnek ezert a vitaminok is csak akkor fognak hatni. De ne aggodj a lombikhoz eleg 1 jo spermium. Ha 6milliobol 1% jo alaku akkor mar van mibol valogatni. Annyi hogy a megtermekenyites vagy picsi lesz vagy meg rasegitenek kulonbozo szelekciokkal. Ismerosomnek nem volt elo spermiumja es hereszovetbol vettek. Mar uton a harmadik. Mindig van remeny ❤️
2022. júl. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem egy hónap alatt ne várjatok csodát, főleg ha eddig nem volt épp egészséges életmódpárti..

Csak a fent leírt adatok alapján, bármelyik meddőségi orvos azt mondaná, hogy lombik. 10 millió alatt nem próbálkoznak inszemmel. Pláne, hogy a morfológia is rossz.

A te 3 mm-es méhnyálkahártyád sem elégséges. 800 mg E-vitamin minden nap + fél liter kaukázusi kefír + 1 dl jó minőségű vörösbor, ami segíthet ezen. Ezen kívül neked is több vizsgálat kéne.

2022. júl. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez alapján egyértelműen lombik lesz.
2022. júl. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ebből lombik lesz.
2022. júl. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!