Letrox 25mg okozhat ilyet?

Figyelt kérdés
Sziasztok ❗ ❗ ❗ Olyan kérdésem lenne, hogy egy labor alapján, januárban 2.66 volt a tsh ertekem amire endo doki azt mondta hogy alapjaraton jó, de babához 2 alatt kell lennie. El kezdett szedetni velem Letrox 25 mg-ot. Mostanaban nagyon hullik a hajam, és annyira ideges vagyok hogy ez már nem normális. Szó szerint kb 5 percenkent változik a hangulatom, gyomoridegem van, igaz hogy sok rossz történt az eddigi égben kb minden hónapban, vetélés stb... De az hogy olyan dolgokon is ideges vagyok amin más nevetne én meg hatalmas balhét csinalok belőle, nem normális.. Okozhatja ezt a letrox, a hajhullast és az idegesseget? Köszönöm ha valaszoltok 😏😊

2022. okt. 5. 22:43
 1/10 anonim válasza:
24%
Olvasd el a betegtájékoztatót, és ha szerepel a mellékhatásokban akkor tuti attól van. Viszont én a helyedben mihamarabb felkeresném az orvost aki felírta.
2022. okt. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rendben, holnap hívom is :) gondolom ezt nem lehet csak úgy egyik napról a másikra le tenni
2022. okt. 5. 23:22
 3/10 anonim ***** válasza:
42%
De le lehet, ez nulla mennyiség, és nem pszichiátriai szer. Ezért csodálom is, hogy ilyen mellékhatása van. Pont az elkezdésekor kezdődtek? 2,66-nál nem kéne szedned, az teljesen normális érték. Már kihalt volna az ország, ha a 2,66-osoknak nem születne gyerekük.
2022. okt. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem akkor hullott a hajam amikor a beallitott tulmukodesem atcsapott alulmukodesbe 0,007 volt a tsh. Nezess labort. Nekem kb 2 het utan elmult a hajhullasom miutan igazitottak a gyogyszeren.
2022. okt. 5. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%

Nekem ultra brutál módon hullott tőle a hajam, szinte fürtökben. Már sírtam, ha fésülködnöm kellett. Nekem a gyógyszerváltás hozta meg a változást, Letroxról Syntroxinera váltottam. De neked ilyen értékre nem értem, hogy miért kell gyógyszert szedned.

Szép lenne, ha csak 2-es alatti tsh-val lehetne teherbe esni... Én nekem 8-assal sikerült.

2022. okt. 6. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%

A többi pajzsmirígy értéked jó?

Mert maga a pajzsmirígy okoz ilyesmit, nem a gyógyszer.

2022. okt. 6. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

5.

"Szép lenne, ha csak 2-es alatti tsh-val lehetne teherbe esni... Én nekem 8-assal sikerült."


Nem erről van szó, hogy nem lehet, hanem arról, hogy a 2 fölötti érték a terhesség esetén komoly kockázatot jelent.

2022. okt. 6. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%

7-esnél a pont.


Félelmetes, mennyi hülyeséget hordanak itt össze tényként.

2022. okt. 6. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
Érdemes lett volna kivizsgálni jobban. Önmagában a TSH nem mérvadó. Arról nem beszélve, hogy a TSH értéke állandóan ingadozik. Javaslom, hogy endokrinológust keress fel! A túlműködés is okozhat olyan tüneteket, amit írtál. Az meg hülyeség, hogy 2,6-os TSH-val nem lehet teherbe esni. Nekem endokrinológus hasonló értékre azt mondta, hogy megfelelő. Terhesség alatt szükséges kontrollálni.
2022. okt. 6. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem soha nem okozott ilyent a Letrox, pedig több mint 10 éve szedem, és 5 fölötti értékre szedtem. Ezek inkább tipikus pajzsmirigy okozta mellékhatások. Jobban ki kellene vizsgálni, nálam például nem csak a TSH-val volt gond, hanem kiderült, hogy hasimoto áll a háttérben, azon meg a Letrox sem segít, sajnos egyelőre nincs rá gyógyszer. De hogy vmi pozitívat is írjak, nekem anno az endokrinológus azt mondta, pajzsmirigy betegek is teherbe tudnak esni, persze ha kezelve van a probléma. Két gyermekem van.
2022. okt. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!