Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Herevisszér mellett terhesség?

Herevisszér mellett terhesség?

Figyelt kérdés

Sajnos anyagi helyzetünk miatt , most jutottunk el gyerekvállalásig.

Feleségem 36 éves, most hagyta abba a fogamzásgátló szedését , nekem herevisszerem van. Van akinek összejött hasonló körülmények között?



2022. okt. 6. 09:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem műtteted meg?
2022. okt. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Orvos szerint nem vészes.

Nem próbálkoztunk még, ezért nem tudom hogy mit árt.

Ezért érdeklődnék személyes tapasztalatok iránt.

2022. okt. 6. 09:37
 3/20 anonim ***** válasza:
92%
Én úgy tudom, hogy emellett nem igazán sikeres a gyermek vállalás, úgyhogy ahelyett, hogy abban bizakodsz, hogy emellett is terhes lesz az asszony vegyél erőt magadon és műttesd meg. Nem is értem, hogy ha tudsz róla miért nem oldottad meg eddig ezt a problémát?!
2022. okt. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Azért nem , mert nem is volt tervben. Most jutottunk értünk el odáig, hogy szeretnénk. :)

Ha szükséges megfogom műttetni.

2022. okt. 6. 09:40
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mindig szükséges, én a helyedben keresnék másik dokit, aki nem sepri a szőnyeg alá a problémát.
2022. okt. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Csináltass egy spermaképet, abból kiderül, hogy mennyit ront a helyzeten. De mindenképp érdemes műttetni.
2022. okt. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat, elmegyek egy másik dokihoz is. :)
2022. okt. 6. 10:21
 8/20 anonim ***** válasza:
43%

6-os első mondata a lényeg!


A herevisszér egy ok. Téged a következmény érdekel, hogy mennyit ront a helyzeten. Lehet, hogy a doki pont azért nem javasolta a műtétet, mert kismértékű a dolog, és nem sokat ront a spermaképen. Ami egyébként lehet nagyon rossz akkor is, ha valakinek nincs ilyen problémája.


Rengeteg olyan történet van (köztük az enyém is), ahol a férfi műtétre előjegyeztette magát és még a műtét előtt teherbe esett a felesége. Rengeteget számít a nő lelki viszonyulása. Ha rá van görcsölve a témára, az nagyon sokat árt. Ha meg megnyugszik (pl. azért, mert hisz abban, hogy a férje műtétje megoldja a problémát), akkor meg a herevisszér és a rossz spermakép ellenére is teherbe esik.

Az mondjuk tény, hogy ha a feleséged 36 éves, akkor nem célszerű túl sokat várni és kísérletezgetni, mert aztán meg ő fut ki az időből.

2022. okt. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Szereztem időpontot sperma vizsgàlatra , hónap végére kaptam.

Kiváncsian várom, azt mondták 4 nap önmegtartóztatás kell előtte.

Utolsó , neked néztek előtte sperma értéket?

Mennyi lett?

2022. okt. 6. 12:42
 10/20 anonim ***** válasza:

Igen, ezzel a vizsgálattal kezdődött az egész.

Pontos értékekre már nem emlékszem, de jó sz... volt. Több vizsgálat is volt, köztük olyan is, aminél az élénken mozgó spermiumok mindössze 5%-át tették ki az összesnek (ami szintén az elfogadhatóság alsó határa körül volt).

A vicc az, hogy a műtét után 3-4 hónappal megismételtük a vizsgálatot és ugyanolyan vacak értékek voltak. Szóval nem lehet ám a műtéttől sem csodát várni! De közben a feleségem meg ugyebár terhes lett. Utána évekig elvoltunk védekezés nélkül, és 3,5 évvel később ismét terhes lett. Amikor már tudomásul vettük, hogy úgysem lesz kistestvér. :-) Ahhoz ui. már nem akartunk semmi utánajárást: ha összejön, összejön, ha nem, hát nem.

2022. okt. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!