Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Lombikos társaim! Az első...

Lombikos társaim! Az első lombik előtt állok és nagyon félek, főleg a csalódástól, hogy nem fog sikerülni. Kinek, hogy alakult a lombik, milyen volt, meddig dolgoztatok, miért nem jött össze?

Figyelt kérdés
Milyen egészségügyi ok miatt kellett lombikozni?

2022. okt. 15. 06:48
A kérdező szavazást indított:
Elsőre sikerült
Másodjára sikerült
Harmadjára sikerült
4 vagy több alkalom után sikerült
Nem sikerült
18 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

4 sajatsejtes sikertelen lombik van mogottunk, igazabol csak a 3 utan borultam ki par napra a tobbit egesz jol viseltem. Mindig ugy alltam hozza hogy nem istenek es benne van a pakliban hogy nem sikerulhet. Most donorpetesejtes lombik lesz, es teljesen pozitivan allok hozza.

Elzarodott petevezetek miatt van lombik. A többi elteres kezelve van.

2022. okt. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Teljesen megértelek. Én is nagyon féltem a sikertelenségtől. Nekünk megelőzte a lombikot 2 inszemináció, amik nem sikerültek. Nekünk azért kellett a lombik, mert nekem endometriózisom van és inzulinrezisztenciám. A lombik viszont elsőre sikerült. Mikor kiderült az ir kaptam rá merckformint és kemény diétába, sportba kezdtem, szeruntem ennek is köszönhető a siker.
2022. okt. 15. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

4.5 évig halogattam az inszemek után a lombikot, igazából hallani sem akartam róla.

Tavaly év végén szántuk rá magunkat. Engem is a csalódás tartott vissza.

Az 1. rövid, a 2. hosszú protokollos volt, az utóbbi sikerült, 2 blasztocisztával lett 1 baba. 🙂

Mindkettőnél a leszívás előtti héttől táppénzen voltam, maradtam is, amíg el nem dőlt, sikerült-e. A sikeresnél maradtam táppénzen. Túl voltam stimulálva (amire ráerősített a sikeres terhesség miatt termelődő HCG), ájuldoztam, iszonyat rosszul voltam, de ha remekül lettem volna, sem megyek dolgozni, mert 8 évet vártunk erre a babára, nem akartam semmivel sem ártani.


A konkrét egészségügyi okot nem tudom. A férjemnél minden ok. Nálam van ugyan enyhe IR, de évek óta diétáztam, sportoltam, ciklusom rendben volt. A PCOS kérdőjeles, mert egyértelműen megállapítani nem tudták nálam sosem.

Szerintem lelkileg kellett kicsit rendeződnöm. A lombikok előtt sikerült feltárni a nőiességemmel, anyámmal kapcsolatos problémáimat terápián. Szerintem ez volt a gátja a fogantatásomnak.

2022. okt. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
17%
Figyi, ha nem jön össze, örökbe is lehet fogadni, azzal legalább jót is teszel.
2022. okt. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%

"Figyi, ha nem jön össze, örökbe is lehet fogadni, azzal legalább jót is teszel"


Ez a "legalább jót is teszel" felfogás nagyon nem helytálló az örökbefogadásra. Azt az érzetet kelti, mintha az adoptáló tenne szívességet, örökre lekötelezné a gyereket, hogy "kimentette". Miközben a valóság az, hogy csecsemőkre, pici gyerekekre több éves várólista van. Ha te megkapsz valamit (jelen esetben: valakit!), amiért (akiért!) több ezren sorbaállnak, akkor te szívességet tettél? Nem. Te voltál nagyon szerencsés, hogy a tiéd lehetett annyi sok ember közül. Érzed a különbséget?


[link]

2022. okt. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%

Hu de jol megfogalmaztad kedves utolso!

Neked meg 4es gonsolom nincs problemad az utodnemzessel, hogy lehetsz ilyen erzeketlen egy ilyen kenyes témában?!

2022. okt. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Zsutyi ***** válasza:
100%
7 éve próbálkoztunk a bával, 7.-dik beültetésen volt most június végén, 18 hetes iker terhes vagyok. Inzulinrezisztencia+PCOS miatt nem volt spontán peteérésem, stimuláltak és most végre sikerült. Táppénzre mentem már a leszívás előtt 1 héttel, mert a munkahelyem volt Covidos és nem akartam kockáztatni.
2022. okt. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Úgy értem azzal, ha örökbe fogad, akkor legalább egy már megszületett, árva gyereknek tud adni szerető otthont, és így nem is járul hozzá a túlnépesedéshez.
2022. okt. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
2 közeli családtagunk is a közelmúltban lombikozott, elsőre sikerült nekik. Az egyikük már 20 hetes, minden rendben. A másikuk nagyon az elején van, de megtapadt az embrió. Ma már sokkal nagyobb a sikerességi arány.
2022. okt. 15. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Se nálam se páromnál nem találtak semmit ezért inszeminációval "kezdtük" 4 sikertelen volt ezután mehettünk lombikra.

Az első sajnos missed ab-vel végződött, maradt fagyasztott de abból semmi nem lett,majd a harmadik amit nagyon vártam és nagyon pozitívan álltam hozzá az sikerült,18 hetes vagyok ☺️

2022. okt. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!