Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Volt itt olyan aki Tb által...

Volt itt olyan aki Tb által finanszirozott rendelés keretébe végezte el a meddőségi kivizsgálásokat az 1 év sikertelen probálkozást követően?

Figyelt kérdés

1 év sikertelen probálkozáson vagyunk túl rendszeres nemi élet mellett.


Olyan városba élek ahol 1 magánorvos van és megfordult a fejembe hogy szakrendelésre megyek.


Számomra kellemetlen hogy egy meddőségi kivizsgálást kérek tb finanszirozás alatt.


Ezért is szántam rá magam hogy kiírjam ezt a kérdést hiszen mások az anyagi helyzetük miatt kényszerűlnek erre.


Véleményt szeretnék kérni kinek milyen volt esetleg attól hogy szakrendelésre járt és nem magánutón még is sikerűlt e megoldani a problémát?


Nálam anyagi vonzata is van hiszen néztem klinikákat és magánrendelőket es hatalmas összegeket kérnek el.


Kibirom fizetni nem az a probléma de ha ezeket a vizsgálatokat érdemes tb utón elindítani akkor inkább úgy tennék


Köszönöm.


És bármilyen vélemény érdekelne egy kivételével azok akik meg sem probálták állami úton



És egy másik kérdés még hogy a férfiaknál milyen vizsgálatok vannak?


2022. nov. 6. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én 2015-2017 között voltam megyei kórházban, meddőségi kezelésen.

Amit megcsináltak: hormonpanel, cikluskövetés, cukorterhelés, petevezetők átjárhatóságának vizsgálata, clostilos petefészek stimuláció (ebből max 1-2 ciklus) uh követéssel, majd 5 inszemináció.

Utána mehettem volna lombikra.


Nem mentem. Évekkel később, mikor normál éves vizsgálatra magánorvoshoz kezdtem járni, ő hiányolta, hogy sem AMH szintet nem néztek, se nem voltam genetikai kivizsgáláson, trombofiliai kivizsgáláson. Merthogy ez alap.

Meg ahogy neten is van sok lista, egy sor vizsgálat van, amit tb alapon nem fognak intézni.


Ha a legolcsóbban akarod kihozni, érdemes a tb által elvégeztetni, amit el lehet, mellette tájékozódni, elmenni magánúton a többi vizsgálatra, és ha normális tb-s orvosod van, az ha ő maga nem is kéri/kérheti neked, a kiértékelésében partner lesz.

2022. nov. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is 1 év sikertelenség után indultak a kivizsgálások.

A nőgyógyászom csak a vérvételben tudott segíteni..

Szinte mindent fizetős helyen csináltattam,jártunk orvostól orvosig hátha valaki talál "valamit" de nagyrészt magam néztem utána hogy miket tudok kivizsgáltatni,mi lehet "gond".

Majd 2 inszemináció volt magánba és később 2 államiba és a lombik is ott volt.

Igazából az első alkalom után tudtuk meg hogy ott nem kell fizetni,így nem azért mentünk mert ingyenes.

Páromnak több sperma vizsgálata volt és 2 különböző andrológusnál járt.Illetve meddőségibe kellett neki vérvétel.

2022. nov. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A fo hangsuly nem a sporolason van. Eddig barmi problemank volt Budapestre mentunk ( oda- vissza 200 km) de koltozes miatt ez 400 km re valtozott.


Idobe ossze sem lehet hozni a munkahelyek miatt. Maximum szabikkal. Plusz az orvos es plusz a tankolas..



Helyben meg 1 maganrendeles van es arrol a dokirol semmit sem lehet olvasni hogy mi a velemeny.


Igy ezert gondolkodok tb szakrendelesen.


Csak valamiert kellemetlenul erzem magam hogy ilyen problemaval nem maganrendelesre megyek..

2022. nov. 7. 06:48
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk sem a spórolás (volt) a lényeg csak megemlítettem hogy nem azért mentünk oda mert ingyenes.

Nemtudtuk hogy az, csak már olyan helyet kerestem ahol csakis ezzel foglalkoznak mert a nőgyógyásztól nőgyógyászig járni nem vezetett nagyon sehová.

Mi is Pestre mentünk szinte minden vizsgálat miatt(vérvételen kívül mást nem tudtam helyben intézni)


Így hogy költöztettek nincs olyan nagyobb város ami közelebb esik mint Pest?

Sima nőgyógyász mint az enyém is megmondta hogy ő sajnos nemtud segíteni benne,csak a vérvételt tudta "intézni" meddőségi vizsgálatokban és továbbiakban nem.

Egy próbát megér talán elmenni ahhoz a dokihoz akit találtál,lehet tud bővebben segíteni vagy legalább annyiban hogy mivel érdemes kezdeni vagy tud ajánlani akár környékben valakit.

2022. nov. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Most nezegettem es igazabol az a magandoki aki szoba is johetne helyileg o rendel a szakrendelesen is 😂😁


Szoval ahogy Te is irtad kezdesnek elmegyek oda. Es majd kuld valamerre.

2022. nov. 8. 15:28
 6/6 anonim ***** válasza:
1-es milyen genetikai kivizsgálás, amit enlítettél?
2023. febr. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!