Mennyi ido volt teherbe esni?

Figyelt kérdés

Májusban volt egy kémiai terhességem ...mennyi ido utan lehet utanna teherbe esni?

Gond lehet velem vagy mással is volt ilyen? Alapból lassan 1 eve próbálkozunk, de csak májusban sikerult. Legalabbis azt hittem

19/L


2022. dec. 6. 21:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem júniusban volt és most sikerült újra. 6 hetes vagyok. Remélem most velünk marad, mert még nem talált szívhangot az orvos. Mi egyébként 2021.09.ota próbálkozunk és nem első baba. Az első 16 hónap alatt sikerült a második meg 1.


Hát az, hogy kivel van gond azt szerintem kar itt firtatni, mert lehet veled vagy lehet a pároddal is vagy akár mindkettőtökkel is.


Nálunk az elsőnél egyértelműen a férjemmel volt gond. A másodiknál nem volt gond most meg velem. Szóval..

2022. dec. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
3 hónap, szintén ilyen fiatalon.
2022. dec. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%
Kb 2-3év..2évig normálisnak mondjs a doki
2022. dec. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Első hónapban, ahogy belevágtunk, kémiaim lett.

3 nap késésnél pozitív (nem olyanok, mint amiket itt kérdeznek, hanem valóban pozitív), majd 1 hét késésnél megjött.

Utána egyböl teherbe estem.

26 voltam.



2.terhességem a 3.hónapban fogant meg, de üres maradt a petezsák. Műtöttek. Utána nem jött már meg, megfogant a lányunk.

2022. dec. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Nekem fél év után volt egy kémiai, rá szintén fél évre valószínűleg ismét sikerült eddig jutni, + 3 hónap múlva volt egy terhességem, aminél a 11. elvetéltem. Ahhoz, hogy összejöjjön egy olyan terhesség, amiből baba is lett, 2 év kellett. Az orvos azt mondta, hogy 1-2 év próbálkozás simán benne van.

Sok sikert és minél kevesebb rágörcsölést! Utóbbit könnyű mondani.

2022. dec. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ahogy a feleségem abbahagyta a fogamzásgátlót, rá egy hónapra. Most 15 hetes. De van ismerős házaspár akiknek az első gyerek vagy 4-5 év volt mire összejött, a második meg hipp-hopp sikerült. Megint másik ismerősék másfél éve próbálkoznak.
2022. dec. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
5-s én js ezt irtam hogy 2 év belefér a doki szetint de énlelettem pontozva : D
2022. dec. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egy 19 éves lánynak nem fér bele 2 év. 1 évet szoktak mondani a 35 felettieknek vagy akinek volt már olyan problémája ami feltételezhetően meddőséget okoz nekik, azoknak fél évet.
2022. dec. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8as te mikor szültél?
2022. dec. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

5 és 2 éve. Plusz most ötödjére terhes vagyok (ebből 2 vetélés lett) és most is kicsit több mint egy éve próbálkoztunk, mire összejött.


1es is én vagyok, és ha szeretnéd visszaolvashatod, hogy nem egyszer, hanem most másodjára mentünk át azon, hogy nem leszek terhes a tavaszi szellőtől, meg attól ha rámmosolyog a férjem.


A férjemnek is van sajnos problémája és nekem is. Én az első gyereknél megtanultam, hogy TELJESEN FELESLEGES VÁRNI 2 évet vagy 1 évet is egy alig 20 éves nőnek, mert ha ott nincs baba egy éven belül akkor valakivel (vagy mindkét féllel) probléma van.


Egyébként az átlag 20- 25 éves korban a 4-6 hónap, bár ez egy 2016os statisztika, de ha megfelelő mennyiségű alkalommal élnek egészséges párok nemi életet ennyi idősen akkor fél év alatt terhes lesz az ember lánya. Ha nem, akkor a pár valamelyik tagja jó eséllyel nem egészséges. Ami egyébként nem meglepő, mert jelenleg minden 3.par küzd valamiféle meddőségi problémával.


(Ennek egész nyugodtan olvass te is utána, én ezt a témát az első, közel másfél éves sikertelen probalkozasom alatt töviről-hegyire körüljártam)


Csak úgy mellékesen mondom, hogy azért kellett körüljárnom magamnak, mert egyáltalán nem segítettek vagy bíztattak minket az orvosok az első időkben.


Mostanában azt látom így sok év távlatából, hogy egyre több orvos, foglalkozik azzal, hogy a meddőség konkrét okait is megoldja, kezelje, de azért még mindig általánosságban elmondható, hogy ha haladni akarsz a vizsgálatokkal, a kezelésekkel akkor nem az állami ellátásban kapod ezt meg hanem a magánban és ne feledkezzünk meg azokról a párokról, akiknek nincsenek erre súlyos százezrei.


Szóval, ha valaki vár 2 évet majd elmegy egy orvoshoz hogy nem jön a baba, akkor majd szépen bekerül egy rendszerbe ahol újabb hónapok telnek el az első konzultációig, majd újabb hónapok telnek el az első vizsgalatokig és akkor még arról nem is beszéltem, hogy mikorra jutnak el oda hogy kezelest is kapnak.

2022. dec. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!