Mennyi az esély a teherbe eséshez?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek. A párommal másfél éve probálkozunk a kisbabával de sehogy nem jött össze aztán rá szántuk magunkat és elmentünk egy orvoshoz volt nekem spermium tesztem aminek jó volt az eredménye viszont a páromnak azt mondták, hogy nem reped meg a tüsző és ez a probléma. Adtak neki egy injekciót a hasában és azt mondták, hogy az injekció után 36orával legyünk együtt. Bizonyára ez segített megrepeszteni a tüszőt. Azt szeretném kérdezni, hogy ti tudtok erről valamit volt valaki már igy köztetek? Hatásos volt? Mennyi az esély arra, hogy így össze jön? Azt mondta az orvos, hogy ha így nem jön össze akkor menstruáció után menjünk vissza és további vizsgálatokra lessz szükséges a férfi és a nő részéről is. Bár nem értem minek, ha már megállapitotta, hogy a tüszőrepedés volt a baj. Illetve én úgy tudom, ha peteereskor vagyunk is együtt akkor is csak egy hónapban 20% az esélye a teherbeesésnek. Kérlek ha tudtok valamit segítsetek köszönöm szépen.

#baba #teherbeesés #tüszőrepedés #babaprojekt #mesterségestüszőrepedés
2023. jan. 22. 15:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, 20% az esély. A repesztő után nem kellett visszamenni, hogy ultrahanggal ellenőrizzék?
2023. jan. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem kellett, épp ezért csodálkozom már csak azon is, hogy ha most nem jön ossze miközben csak 20% az esély azt mondta, hogy jövő hónaptól jobban ki kell hogy vizsgáljon mind kettönket.. illetve azt elfelejtettem le írni, hogy adott a paromnak egy gyogyszert is amit szedni kell 2 hétig, valami hormon gyógyszert aminek a neve duphaston didrogesteron.. az a helyzet hogy nagyon össze voltunk ott helyben zavarodva és még azt sem kerdeztük meg, hogy mi okozza, hogy nincs tüszőrepedés..
2023. jan. 22. 15:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A Duphaston progeszteronpótló. Ha megreped a tüsző és megtermékenyül a petesejt, akkor ez segít, hogy be tudjon szépen ágyazódni, mivel az orvos nyilván sárgatest-elégtelenséget is gyanít. Tehát az orvos be akarja biztosítani, hogy ha sikerül a megtermékenyülés, akkor tenyleg be is ágyazódjon.

Szerintem inkább endokrinológushoz menjetek majd teljes hormonpanelt csináltatni.

2023. jan. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi 4 èvet próbálkoztunk a babával, 2,5 èv után mentünk medőssègi központba, azèrt csak ennyi idő után mert spontán egyszer majdnem sikerült. Magánba kezdtük , nekem is ilyen gondom volt.Nem nőtt megfelelő mèrtèkben a tüszőm ès nem is repedt meg , nem volt èrett petesejtem. A tüszőm elsorvadt, leengedett mint egy lufi. Utána állami kèzbe került a legtöbb medőssègi kezelèssel kapcsolatos hely így a SOTE 1 asszisztált reprodukciós osztályán folytattuk a dolgokat. Ők is kivizsgáltak minket, ugyanezt állapították meg plusz mèg azt hogy magasabb a prolaktinszintem a kelletènèl ès ezèrt sem sikerült a baba. Kaptam erre Bromocriptin gyógyszert. A progeszteron szintem sem volt jó, sárgatest elègtelensèg. Megkezdtük a kezelèst , minden hónapban az 5.ciklusnapomtól a 10. napig Clostibegyt tablettát kellett szednem, nekem ez sosem volt elèg így egy Fostimon nevű inekciót is kellett utána 1-2 napig szúrnom. Vissza kellett utána mennem , megnèztèk megnőttek e szèpen a tüszőim, ha már elèg nagyok voltak kaptam Ovitrelle tüszőrepesztőt amit szintèn magamnak adtam be , ès elmondták mely napokon legyünk aktívak. Ezzel próbálkoztunk fèl èven át , sajnos nem sikerült. Aztán ugyanezt a kúrát folytattuk havonta csak inszemináció segítsègèvel, ami szerencsère úgy nèz ki sikeres volt , harmadik próbálkozásra,a második is majdnem sikerült de vègül kèmiai terhessèg volt belőle. Illetve èn voltam 3 pontos cukorterhelèsen is ahol nagyon kezdetleges inzulin rezisztenciát állapítottak meg, erre pedig szuper volt a Mio inozitol, termèszetes kèszítmèny. Illetve D vitaminnal, E vitaminnal támogattam a szervezetemet.

Gondolom nektek is hasonló utat kell majd bejárnotok, sok sikert kívánok !

2023. jan. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

Utolsó vagyok, èrdemes mèg a pajzsmirigy hormonszintjeit megvizsgálni illetve véralvadási paraméterek, trombózis-készség vizsgálat, teljes labor vizsgálat ,

illetve ami mèg fontos egy átjárhatósági vizsgálat elvègzèse is.

Kitartást nektek, ès mihamarabbi gyermekáldást kívánok!

2023. jan. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Üdv mindenki.. tegnap kellett volna megjöjjön a páromnak de 1napja késik.. csináltunk egy tesztet ami negatív lett lehet, hogy túl korán teszteltünk? A doki azt mondta, hogy csak egy hét múlva teszteljünk..
2023. jan. 26. 10:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!