Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Ha 7 hónapja nem esek teherbe,...

Ha 7 hónapja nem esek teherbe, az sok 28 évesen?

Figyelt kérdés
Mielőtt még nem próbálkoztunk,mindenki azzal jött, tök könnyen megy az egész, lehet tök hamar teherbe esek, én is azt hittem ez egy 'egyszerűbb' dolog, voltam már hormonvizsgálaton,elméletileg van peteérésem, minden rendben van. Ha már 10-11 hónapig nem jön össze, elmegyünk a meddőségi központba a párommal.

2023. márc. 19. 09:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem sok.
2023. márc. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi még akkor is lehet, ha amúgy minden klappol. Egy év után mehettek kivizsgálásra és még akkor se biztos, hogy komoly a baj.
2023. márc. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondják, hogy nem sok, de csak mert még fiatal vagy és úgymond "van időtök" próbálkozni. De amúgy szerintem is sok, legalábbis én is soknak éreztem, amikor 7 hónapig nem jött az első gyerek. Akkor mentem el először nőgyógyászhoz, mert engem is vigasztalt mindenki, hogy még ráérek, meg 1 évig teljesen normális próbálkozni. Igen? Tényleg? Akkor voltam 26 éves, szerintem kb a tavaszi szellőnek teherbe kellett volna ejtenie, ha a legtermékenyebb éveimben nem jön össze fél éven belül, akkor annak szerintem oka van. Nálam volt is. A hormonok nálam is rendben voltak, de a D-vitaminom rettentő alacsony volt, amint elkezdtem szedni, csodák csodájára egyből jött is a baba. Szóval egy kiterjesztett labor szerintem nem árt még fiatalon sem. Nálunk a következő lépés egyébként a férjemnek spermavizsgálat lett volna, de szerencsére a 9. hónapban már pozitívat teszteltem. (A kistesó meg 28 éves koromban az 5. hónapban megfogant)
2023. márc. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Voltam már sima laborvizsgálaton is, rendbe találtak mindent,kivéve a hemoglobin szintet, az alacsony volt. Érdekelne az okozhat esetleg gondot?
2023. márc. 19. 10:07
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Fél év után elment a férjem sperma vizsgálatra, én pedig átjárhatósàgira. Igaz mindkettőnknèl rendben volt minden. Labrok is stb.. De nem akartunk várni a csodára ha esetleg az a baj. 9.hónapban jött össze egyébként. Sajnos elvetéltem. Most fogunk újra próbálkozni.
2023. márc. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondom, hogy feltétlenül gondot jelez, de azért ha fél év alatt nem jön össze a baba, azért ott már szerintem feltételezhető valami probléma. Akár valami kicsi is, gyorsan kezelhető hormongond vagy bármi, ami nem lehetetleníti el, de akadályozza a teherbeesést.


Én 3-szor voltam terhes, 3., 1. és megint 3. hónapban jött össze a baba (29-31 között, mert egy vetélés volt), szerintem ez a "normális", ha nincs semmilyen probléma és peteérés idején biztosan együtt vagytok.


Ezzel nem azt mondom, hogy biztos baj van, mert igen, lehet, hogy valaki csak szerencsétlen és szimplán ezért esik teherbe 1 év után, addig meg nem, de 7 hónap után én elindulnék orvoshoz, nem várnék tovább, az úgyis elhúzódik. Mondjátok, hogy több mint 1 éve próbálkoztok és kész, eleinte úgyis csak kisebb vizsgálatok vannak.

2023. márc. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 évet mondotr a doki,hogy normális itt egy évet írnak a nők..

Inkább bizsgáltassátok ki.magatokat,hogy hamarabb túllegyél rajta ha van valami gebasz

2023. márc. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Veszek ovu tesztet, 2 hónapot várok, ha azzal sem esek teherbe, bejelentkezünk egy meddőségi központba... nem vagyok kövér, semmi nőgyógyászati bajom nem volt soha, lehet tényleg egy kis dolog miatt nem jön össze akár pl.: D vitamin hiány. Köszönöm szépen a válaszokat, ment a pont mindenkinek! :)
2023. márc. 19. 14:04
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi sok ma már? A meddőségi központok tele vannak huszonévesekkel.
2023. márc. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Amúgy olvastam cikket is, a pasik spermája se olyan erős mint régen, kevesebb az életképes sperma. Nyilván ez is befolyásolja, ki milyen könnyen esik teherbe
2023. márc. 20. 16:51
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!