Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mi az a pms? Gyanitom,hogy az...

Mi az a pms? Gyanitom,hogy az van nekem is,ahogy egy ket dolgot hallottam,de pontosan nem tudom hogy mik a tunetei.

Figyelt kérdés
Olvastam rola,hogy menszesz elott jelentkezik kb egy hettel mintha akkor akarna megjonni. Esetleg valaki aki szenved ilyenbe le irna nekem reszletesen,hogy mit takar es milyen tunetei vannak? Ez betegseg egyebkent?

2023. márc. 19. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

PMS = Premenstrual syndrome

A Premenstruációs szindróma (PMS) azokra a testi-lelki tünetekre utal, amelyek egy-két héttel a menstruáció előtt jelentkeznek. A tünetek gyakran változnak a nők között és megoldódnak a vérzés kezdete körül.

2023. márc. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A pms a menstruáció előtti időszak, mindenkinél más. Valakinek ez az időszak problémásabb, valakinek semmi baja ilyenkor. De ez nem egy betegség, hanem a ciklusodnak egy része. A tünetek sokfélék lehetnek, ha valamelyik nálad súlyos mértékben jelentkezik, akkor érdemes orvoshoz fordulni. Pl. vashiány, PCOS is lehet az oka, ha ilyenkor nagyon szenvedsz.
2023. márc. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igazabol azt vettem eszre,hogy menstruacio elott mar 10nappal erzekeny a mellem,faj. De ami leginkabb zavar az az erzelmi hullamok.. nagyon hirtelen ideges vagyok a semmitol,mintha ilyen belso szorongasom lenne. Illetve a semmibol jo/rossz kedvem van. Ezt ki kell vizsgaltassam?
2023. márc. 19. 10:24
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt. Premens tablettát szedtem rá jó pár hónapig, az segített nagyon sokat.
2023. márc. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
Hány éves vagy? Ha felnőtt nő, akkor igen, kérlek vizsgáltasd ki magad!
2023. márc. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem tudom, hogy nőgyógyász mennyire fog ezzel kezdeni bármit. Nekem olyan fájdalmas volt a peteérésem, hogy volt, hogy hánytam, de kb kinevetett az orvos, és sok helyről hallottam, hogy nem veszik komolyan az ilyesmi problémákat. Lehet, hogy magánban jobban foglalkoznak veled, esetleg egy pszichológus segít, hogy ha teljesen stabil vagy lelkileg, akkor nem visel meg annyira, hogy ingadozik a hormonszinted.
2023. márc. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Kivizsgáltatnod azért még nem kell. Vannak erre gyógyhatású készítmények. Pl. a barátcserje nagyon hatásos (premens tablettában is az van, amit előttem írtak). Viszont kell kB fél év, mire igazán kifejti a hatását. Ha utána is nagyon drasztikusak a tüneteid, akkor fordulj orvoshoz! A menstruáció alatt és/vagy az előtte időszakban a testünk másképp viselkedik, a hangulatunk is más, nagyon ritka, hogy valakinek ez semmilyen tünettel nem jár együtt (a természetes menstruációra értem, nem a fogamzásgátló által előidézettre). Az nem mindegy, hogy ezek mennyire enyhék vagy súlyosak. Ha szenvedsz tőle, nem szabad tűrni, hiába mondja ezt sok nőgyógyász még mindig, de ha valamennyire más ilyenkor a hangulatod, azzal még nem kell rögtön orvoshoz szaladni.
2023. márc. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nogyogyaszrol nogyogyaszra jartam eddig teljesen sikertelenul. Allitolag minden rendben nallam. De erzem,hogy nem igy van. Igen tudom el kene mennem meddosegibe,de sajnos azt anyagilag most nem tudom meg engedni magamnak. (Koltozes,lakasfelujitas alatt allunk) ez kb minden penzunket elvisz. Es ha az embernek nincs penze akkor ugye le van szarva. Babat szeretnenk egyebkent azert foglalkoztat enyire a tema. Van egy 13 eves lanyom azota 3 terhessegem volt,csak sajnos mind vetelessel vegzodott. Szoval parom biztos nemzokepes illetve enis teherbe esem.bar az utobbi ket evbe nem estem :( nagyon el vagyok mar keseredve. Nem tudom ilyenkor mar mihez vagy kihez forduljak. Jelenleg el kezdtem inni a palastfu teat. Ha megjon iszom majd a cickafarkot is. Adok nekik egy eselyt. Mivel par honapja barnazok es kicsit rendszertelen is lett a mensim.
2023. márc. 20. 08:35
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja az lemaradt hogy 31eves vagyok.
2023. márc. 20. 08:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!