Mi lehet a gond? Linkek hozzászólásban

Figyelt kérdés
1 hónapja voltam meddőségi kivizsgálás keretein belül hormon panelen, ami alapján a TSH-m indokolttá tette hogy endokrinológushoz forduljak.Április 14-re van időpontom,és ismerősi javaslat miatt magánúton csináltattam egy pajzsmirigy alapszűrést is, hogy már ezt is tudjam vinni magammal.Változhat ez ennyit vagy mi befolyásolhatja? Illetve T3 és T4 értékek jók lettek? Hátha valaki tud valami okosat mondani nekem, hogy megnyugodjak..

2023. márc. 27. 18:02
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
[link] Ez a frissebb
2023. márc. 27. 18:02
 2/12 A kérdező kommentje:

[link]

Ez volt az első, aminél gond volt

2023. márc. 27. 18:03
 3/12 anonim ***** válasza:

A Tsh-t elég sokminden befolyásolja, pl a stressz vagy betegség (covid, influenza stb)


Anti-TPO-t kellene nézetni vagy pajzsmirigy uh-ra menni nincs-e autoimmun probléma vagy göb.


Ha autoimmun betegség van akkor a 2,26-ra is kapsz gyógyszert, ha nincs akkor lehet 3-4 hét múlva újra meg kell ismételni a vizsgálatot.

2023. márc. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ezt egy egyszerű nyaki ultrahang is ki tud mutatni? Mert azon is voltam, negatív.
2023. márc. 27. 18:44
 5/12 anonim ***** válasza:

Igen, egyszerű nyaki Uh. Ha negatív akkor valószínűleg nem autoimmun eredetű a dolog.

(bár ugye lehet olyan stádiumban hogy UH-n még nem látszik, de vérből kimutatható)

2023. márc. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Értem,akkor viszont lehet hogy tényleg később kellene az ultrahangot ismételni? Az 3-án volt..
2023. márc. 27. 19:20
 7/12 anonim ***** válasza:

Uh-t nem kell ismételni. Azon évek mire látszani kezd valami ha most nincs gond.


Vérvételt kell ismételni, és én azért megnézetném az Anti-TPO-t.

2023. márc. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Szerintem mostmár megvárom mit mond az endokrinológus,mit kellene még pluszban. Köszönöm a hasznos válaszokat! 😊
2023. márc. 27. 20:26
 9/12 anonim ***** válasza:
A második vérvételnél is látszik, hogy elég nyögvenyelősen megy a pajzsmirigyed. Szubklinikai pm alulműködés.
2023. márc. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
És ez mit jelent pontosan? Nagyon nem vagyok jártas a témában.. ☹️
2023. márc. 28. 01:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!