Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Tényleg csak akkor ingyenes a...

Joy0914 kérdése:

Tényleg csak akkor ingyenes a meddőségi klinika budapesten hogyha élettársi papírt kötök a párommal?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm meséltem.Probáltam utána nézni de nem találtam sehol.

2023. ápr. 1. 08:56
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Amikor mi elkezdtük (évekkel ezelőtt), akkor a házassági anyakönyvi kivonatot kérték. Akkor még nem voltunk házasok. Azt mondták, hogy legkésőbb az első beavatkozás előtt házasoknak kell lennünk. Nem tudom, hogy azóta változott-e.
2023. ápr. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden meddőségi klinika ingyenes, mivel már csak állami intézményben csinálhatnak ilyet. Úgy tudom, hogy lombikhoz házasnak kell lenni, nem azért, hogy ingyenes legyen, hanem , hogy egyeltalàn megcsináljàk.
2023. ápr. 1. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A nővérem áprilisban kezdte az inszemet, akkor elég volt élettársi papír az ingyenes állami támogatáshoz, azt is vittek, meg is csinálták ingyen.
2023. ápr. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az Egészségügyről szóló törvény szerint az asszisztált reprodukciós eljárás - ideértve az inszeminációs és lombikkezelési, vagy más szükséges beavatkozásokat is – a házastársak, illetőleg élettársak együttes kérelmére végezhető el. Amennyiben az eljárást élettársak kérelmezik, úgy a törvény szerint az élettársi kapcsolat fennállásáról az élettársaknak közjegyző előtt kell nyilatkozniuk. #3
2023. ápr. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 NTBS ***** válasza:
100%
Igen, kell papír.
2023. ápr. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Kell minimum élettársi nyilatkozat, amit közjegyzővel kell hitelesíteni, anélkül nem indítják el. De meddőségiben ennek ellenére el lehet kezdeni a kivizsgálást, ez csak a stimulációs szakasz előtt kell majd, de el fogják mondani és kérni is fogják. Az ingyenességnek ehhez nincs köze, maga az eljárás, az ezzel járó vizsgálatok mind azok, a hormonok+tűk+pen, ilyesmik jelképes összegűek 45 év alatt.
2023. ápr. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!