Mit lehet tenni kétoldali petevezeték elzáródással? Van esélyünk spontán fogantatásra? Műtéti úton lehetséges a járhatóvá tétel?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 12. 17:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mekkora az elzáródás, mennyire lehet "megnyitni". Ezt az orvos tudja megmondani miutan látta.


Nekem volt egy méhenkívülim, ahol a bal petevezetekem szétdurrant.

Akkor derült ki, a jobboldali meg el is van záródva. Megműtötték, rá 3 hónapra terhes is lettem spontán.

2023. ápr. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
81%

Ha el van záródva, akkor nem jut ki a méhbe a petesejt, így nyilván nincs esély spontán teherbeesésre.

Hogy derült ki egyáltalán? Elküldtek átjárhatósági vizsgálatra? Csak mert ott a műtét során, ha ilyen probléma van, akkor átjárhatóvá teszik.

2023. ápr. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Meddőségi kivizsgálás keretein belül készült a vizsgálat,és a folyamat során nem sikerült megnyitni egyik oldalt sem.
2023. ápr. 12. 17:52
 4/20 A kérdező kommentje:
Teljes hosszában zárt mindkét oldal.
2023. ápr. 12. 17:52
 5/20 A kérdező kommentje:
Azt mondta az orvos hogy csak lombikkal van esélyünk. Csak egyenlőre nem tudom ezt elfogadni.
2023. ápr. 12. 17:55
 6/20 anonim ***** válasza:
91%

Hát de gondold már végig logikusan. Ha mind a kettő el van záródva, akkor sem a spermiumok nem tudnak feljutni, sem a petesejt nem tud a méhbe jutni, tehát nem lehetsz terhes.

Időhúzás helyett menj lombikra, azzal nagyon jó esélyeid vannak, ha semmi más gond nincs.

2023. ápr. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Nem erre irányult a kérdésem, nyilván tisztában vagyok vele hogy mivel jár ez. Spontán teherbe esést értettem úgy hogy ez műtéti eljárással helyrehozható vagy sem ?Felfogtam hogy így nem lehet,nem vagyok buta.Szó sincs időhúzásról,sőt!!! Még az egy évet sem vártuk meg mielőtt segítséget kértünk, és mindenben szót is fogadunk az orvosnak, ahová szépen megyünk is vissza jövő héten az összes papírunkkal,merthogy ez az utolsó vizsgálat volt.Csak tájékozódni szeretnék.Mert érdekel.
2023. ápr. 12. 18:19
 8/20 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek hogy nem jól fejeztem ki magam.
2023. ápr. 12. 18:20
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, ha az orvos azt mondta, hogy azonnal lombik, mert csak így van lehetőség, akkor én arra koncentrálnék. Max keressetek fel egy másik orvost, hogy ez a helyzet, sikerülhet egyáltalán átjárhatóvá tenni, vagy engedjétek el? Ennyit megér.

Mielőbbi babázást kívánok!

2023. ápr. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen 😊

Ez lesz. 🙂 A meddőségi klinikával való együttműködéssel párhuzamosan is informálódhatunk 🙂

2023. ápr. 12. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!