Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Mit jelentenek ezek a szavak,...

Mit jelentenek ezek a szavak, kifejezések a meddőséggel, mesterséges megtermékenyítéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sok mindent tudok már, de még mindig vannak vakfoltok.


Ugye van a pcos meg a pco. Tudom minek a rövidítései, meg azt is hogy a pcos az egy tünetegyüttes, aminek az egyik tünete a pco. Igaz? De a pco az egyenlő a cisztával? Vagy több annál? Nekem azt mondták, mindkét petefészkemben van pco, de nem biztos, hogy pcos-em is van. Cisztái a nővéremnek is voltak mielőtt terhes lett, mégis viszonylag könnyen teherbeesett kétszer is.


Ezenkívül mi az a stimulálás? Nekem most az első inszem előtt írtak fel Letrozolt. Ez már maga a stimulálás? Hogy gyógyszerekkel segítik a peteérést? Mindig azt gondoltam ez valami orvosi beavatkozás.


És mi az a túl stimulálás? Hogy lehet valakit túl stimulálni?


És olyankor mi van, ha ezt a hónapot még ki szeretném hagyni, és majd csak nyáron neki állni az inszemnek? Ettől még szedjem ezt a gyógyszert, ahogy mondták a ciklus 3-7. napján? Vagy ez hülye ötlet és ezzel is "túl lehet stimulálni"? Mert valami ilyesmit is olvastam.


Most más nem jut eszembe úgyhogy egyelőre ennyi. :)



2023. ápr. 30. 18:09
 1/2 anonim ***** válasza:

PCOS a neve a betegségnek: elsősorban a petefészek betegsége, azonban több szervet is érinthet - és így a szerteágazó tünetei miatt nevezik policisztás ovárium szindrómának. Neve onnan ered, hogy a petefészek kéreg alatt ciszták sorakoznak (ezek a megérni akaró, de nem tudó petesejtek, tüszők).


Itt van egy szakszerű, részletes leírás:

[link]


Endokrinológus diagnosztizálja és kezeli.



Stimulálás: hormonokkal serkentik a tüszőérést, a szokásos 1 (ritkábban 2-3) tüsző helyett sokkal több tüsző fog beérni. Lombiknál használják, hogy minél több petesejtet lehessen leszívni, nem orvosi beavatkozás, injekciókat kell magadnak adnod, néhány naponta hüvelyi UH-val ellenőrzik.


Nem tudom, hogy inszeminációnál használják-e, ezt az orvosoddal kellene megbeszélned. Olyan esetben tudom elképzelni, ha nincs vagy nem megfelelő a tüszőérés és akkor elő kell idézni a tüszőérést, hormonokkal.


Az inszemináció menete:

[link]


Letrozol: ez nem stimuláló gyógyszer, hanem ösztrogén csökkentő gyógyszer, elsősorban emlődaganat esetén adják, esetedben pedig az ösztrogéntermelés csökkentése miatt, de ezt nem teljesen értem, hogy miért, lehet, hogy túl magas az ösztrogénszinted?


Mondjuk azért ilyen alapvető kérdéseket, hogy egy adott gyógyszert miért kapsz, az orvosnak kellene feltenned, mi itt csak találgatunk.

2023. máj. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az orvos azt mondta, hogy most minden eredményünk rendben van, jöhet az inszem, és azért kell a gyógyszer, hogy biztos legyen peteérésem ebben a hónapban.

2023. máj. 1. 15:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!