Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Van értelme így inszeminációna...

Van értelme így inszeminációnak? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Nejemnek átjárhatósági vizsgálat után a zárójelentésére azt írták: "Az átjárható bal petevezeték és a petefészek között funkcionális kapcsolat nincs. A teherbeesést kismedencei összenövések gátolják, melyek a korábbi gyulladás miatt nyitott hasi műté valószínű következményei.

IVF elvégzése javasolt."

Jobboldali petefészkét egy korábbi műtét sajnos során el kellett tavolítani, erre hivatkozik a zárójelentés.

Ezek ellenére mai nap a kezelő orvos azt mondta, mivel a petevezeték átjárható így inszeminációt kell megpróbálniuk, ez az eljárás. Laikusként, a zárójelentés alapján értelmetlennek tartjuk, szerettünk volna IVF-et.

Mi a véleményetek, lehet sikeres inszemináció, volt valaki hasonló helyzetben?



2023. máj. 31. 19:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Az inszemináció nemsokra való amúgy sem, a te párodnak ráadásul ez alapján semmi esélye. Én sem értem, miért erőltetik az inszemet, hisz ott van világosan, hogy IVF javasolt.

Megkérdeztétek az orvost, mégis melyik átjárható szerinte? Ami a papír szerint nem az, vagy ami ott sincs?

Teljesen felesleges kör lesz az inszem.

2023. máj. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Még annyi: hagyjátok ezt az orvost, hívjátok fel a nektek legközelebbi reprodukciós intézetet, és kérjetek időpontot! Ez a papír oda tökéletes lesz.
2023. máj. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Sajnos ez egy reprodukciós intézetben történt.

Az orvos azzal indokolta, hogy a zárójelentésben az áll, hogy "átjárható bal petevezeték", ami egy mondat része, szövegkörnyezetből kiragadva teljesen más az értelme. Hiába mondta neki a nejem, hogy ott nincs vége a mondatnak, az volt a válasz, hogy átjárható petevezetéknél inszeminációt kell elvégezni.

2023. máj. 31. 21:01
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
Ha csak egy petefészked van már az is épp elég ahhoz, hogy lombik legyen.
2023. máj. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem is akartak csinálni átjárhatósági vizsgálatot. Endometriózisom van, arra rögtön mondták hogy lombik és kész. (Utána csináltattam, mindkettő átjárható, ettől függetlenül lombikoztunk)


Jogszabályban van rögzítve, hogy milyen esetekben lehet kihagyni az inszeminációt, keressetek rá a jogszabályra.

2023. máj. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

#3

Akkor menjetek másikba át. Ezek szerintem csak azért akarnak inszemináció csinálni mindenáron, hogy azután is beszedjék a pénzt az államtól. Ez nagyon gáz, hisz ez teljesen feleslegesen terheli a párod szervezetét (persze a lombik még inkább, de ott legalább van esély), és csak biztos csalódás vár rátok.

Olvastam egy cikket a lombik kapcsán is, hogy a jelenlegi rendszerben az intézeteknek nem éri meg, ha egyből sikerül a baba, mivel az állam a beavatkozások után fizet, nem pedig a sikeres beavatkozások után.

2023. máj. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#6 ez baromság.

A legtöbb intézetbe fél éves várólista van, mi a francnak akarnának ott tartani valakit még 3 körre, ha van helyette 100 másik páciens aki után ugyanúgy fizet az állam...


Ez esetleg amíg volt magán szektor arra lehetett volna igaz... Ott tényleg minnél tovább van náluk, minnél több féle extra vizsgálatot fizetsz ki annál jobban jár az intézet.

De itt ilyen nincs, ha valakinek sikerül jön helyette másik 100 akinek segítségre van szüksége

2023. máj. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló volt a helyzetem, inszemet egyből kizárták. Szerintem, kérjetek másodvéleményt egy másik dokitól is...
2023. máj. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Keressetek másik intézetet. Érdemes lenne kivetetni azt a petevezetőt is, mert így lombiknál növeli a méhenkívüli esélyét.
2023. máj. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%

#7


Én is ezt hittem, nem az ujjamból szoptam, volt egy cikk erről, amit most az istennek sem találok meg.

Egyébként pont a fizetősök eltűnése miatt érdekük, hogy minél több páciens legyen a rendszerben. Ahova én jártam kezelésre, ott pl. nincs várólista, mióta államosítva lett. Rögtön mehettünk 1 hét múlva, mikor először felhívtam őket. Persze sok a pár, pörgetik az embereket rendesen így is, és sokat kell várni egy adott napon, mire bekerül az ember. De a 2 kezelés közt csak a 90 napot kell kivárni, amit a jogszabály meghatároz.

2023. máj. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!