Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Segítségeteket IR lenne a...

AnitaLia kérdése:

Segítségeteket IR lenne a kérdés. Mennyire rossz ez az eredmény? Ha egyáltalán rossz

Figyelt kérdés

Most kaptam meg az eredményt,nem tudom értelmezni. Segítsetek légyszíves

Glükóz terhelés

0 perc 6.3

60 perc 14,9

120 perc 7,2 mmol/l

Inzulin OGGT

0 perc 15,8 mIU/l

60 perc 163 mIU/l

120 perc 159 mIU/l

1 éve nem jön a baba,hétfőn lesz petevezeték átfújás

Ez mellett bal petefészek 1 cm dermoid ciszta

Korrigált calcium magas

HDL-koleszterin alacsony

LDH magas

Szenzitiv C-rekatív protein magas

D3/D2 vitamin alacsony

Tumormarker eredmenye hiányzik még

Köszönöm a válaszokat


2023. jún. 29. 23:30
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak ijesztgetni, de ez rettenetesen rossz. Már a kezdő cukrod is a max.fölött van. Az inzulinod is rengeteg, és alig csökkent a 120perces a 60perceshez képest. Nem vagyok egy IR guru, de örülj, ha még nem diabétesz.
2023. jún. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó az eredmény. Nekem is hasonló volt. Meforal 500-t szedek rá, napi 2-t, plusz személyre szabott diétát csináltattam.
2023. jún. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez már nem ir. Minimum igt, de inkább mát cukorbetegség.
2023. jún. 30. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
54%
Ezen tényleg sürgősen javítani kell. A kezdő cukornak 5,5 alatt kéne lennie (de inkább 5). Az egy órás sem mehetne egészséges embernèl 7 fölé. A görbe meg van, de akkor is rettentően rossz. Az inzulin is szörnyű sajnos és még ez sem képes levinni a cukrod. Ilyen értékekkel remélem egy doki sem vág bele se inszembe, se lombikba. Van rendszeres ciklusod egyébként? Ilyen értékek mellett nem lenne meglepő ha nem. Vagy ha rendszeres, akkor sem biztos, hogy van peteérés. Én nem mennek átjárhatósàgira sem addig. Tök felesleges. Lehet, hogy most átjárható, de mire belekezdtek bármibe már nem. Nem akartalak lelombozni. Tesómnak is hasonló értékei voltak (inkább az inzulin része, a cukra azért jobb volt) és már egy éves az unokahúgom. Nem papolni akarok, én túlsúlyos vagyok, IR , pajzsmirigy alulműködés...de a hormon értékeim tökéletesek voltak mikor terhes lettem. Ezért dühít baromira, mikor azt mondják, hogy egy év elteltével fordulj csak orvoshoz. Egy év alatt szépen rendbe lehetett volna tenni. De most sem késő. Hidd el utána könnyebb lesz.
2023. jún. 30. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

4-est kiegészíteném még annyival, hogy a 2 órás cukorszintnek vissza kellene állnia a kezdeti állapotra. A 60 perces cukrod nagyon rossz (nagyon magas) + a 60 és 120 perces inzulinod is.


Ezzel az eredménnyel (ha normális helyen csináltattad ezt a tesztet) akkor úgyis hívni fognak, hogy diabetológussal kell konzultálnod. Ez inkább már kezdődő vagy enyhe cukorbetegség, nem IR.

2023. jún. 30. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a kezdeti (éhomi) cukorszint 6,00-ig jó. A legideálisabb 5 körül lenne. Szóval sajnos már itt rosszul indul a dolog. :/
2023. jún. 30. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. A ciklusom teljesen fel van borulva,ezért is fordultam orvoshoz első sorban,akkor kb 9 hónapja próbálkoztunk. Szegeden járok orvoshoz,magánban.3 hete volt spontán éves vérvétel ott is a cukor már 7,1 volt az éhgyomri,házi orvos szerint jó,nőgyógyász szerint már nem. Ezért is indította el a vérvétel sorozatot,illetve a cukor terhelést. Hozzá kell tennem,hogy 37 éves leszek amúgy,illetve az 1 év alatt eléggé sokat híztam.
2023. jún. 30. 05:10
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez is szomorú, hogy van olyan orvos, aki szerint a 7-es cukorral nincs gond. Szörnyű
2023. jún. 30. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem el, hogy a háziorvos szerint jó a 7-es éhgyomri. Ha ilyen van azt jelenteni kéne a kamatánál, mert ez minimum hozzá nem értést feltételez, ami a betegek veszélyeztetése.

Ezt még egy laikus is tudja, aki minimálisan utánanézett, hogy 7 fölötti már a cukorbetegség előszobája.

2023. jún. 30. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez már majdnem cukorbetegség. A 7-es ehomi tulajdonképpen az. Ez simán lehet az oka a meddőségnek sajnos.


Diéta, sport, fogyás és gyógyszer lesz ebből. Kitartás!

2023. jún. 30. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!