Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Szerintetek van okom aggódni...

Szerintetek van okom aggódni vagy engedjem el ?

Figyelt kérdés

Már elég régóta alkotunk egy párt a párommal. Nyár közepén úgy gondoltuk ideje belevágni a babaprojektbe. Én 30 éves/N vagyok ő 31/F.

Első kisbabánk lenne. Tudom, hogy korai az, hogy megijedtek vagy pánikba essek, de nem gondoltam volna, hogy ennyire nehezen esek teherbe :(. Azt is tudom, hogy nem telt még el az a bizonyos 1 év amikor tényleg aggódnom kellene, hogy nem jön a baba.

Szeptember hónap volt a második ovulációs tesztes hónapom együtt is voltunk akkor mikor pozitív volt de előtte is és utána is a negatív napokon. Nem sikerült most sem :(. Az agyam generálta azokat a tüneteket is, hogy elhiggyem, hogy na most sikerült.

Rendszeresen járok nőgyógyászhoz aki tavasszal mondta, hogy mindent rendben lát. A menstruációm napra pontos 28 napos ciklusaim vannak.

Szedek terhesvitamint már több hónapja folyamatosan. Nektek melyik vált be ? Most Trimesztert szedek a jód menteset, de nagyon nem a kedvencem. Előtte Ladeevit-et szedtem az jobb volt. Esetleg kiegészítésnek mit ajánlotok ? Illetve a kérdésem alá várok siker sztorikat, kinek hányadik próbálkozós hónapban sikerült teherbe esni ? Gondolkodtam azon is, hogy elmegyek egy hormonvizsgálatra amit első alkalomkor a ciklus 3-5 napján aztán a 21 napon végeznek. Volt valaki ilyenen ? Szeretnék mindent is kipróbálni vagy akár elvégeztetni a siker érdekében :)

Köszönöm előre is a válaszokat.


2023. szept. 24. 07:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idő után felesleges aggódni, de egy hormonvizsgálattal nem ártasz. 🙂 A párod is csináltathat spermavizsgálatot, az is megnyugtathat, hogy tudjàtok, minden rendben van.


(Én fél év sikertelenség után jeleztem a dokinak, hogy valami nem oké, majd mindent összevetve (vizsgálatok, kezelések, időpontra várakozás stb.) 3 év próbálkozás és a 2. lombik hozta meg a babákat. Én ezért szoktam mondani, hogy alap vizsgálatokkal akàr a gyermektervezés időszakában is kiderülhetnek gondok.)

2023. szept. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is aggódtam az elején. Nekem legelőször 2 hónap után sikerült teherbe esni. Sajnos elveteltem a 8. Heten. Kb 3 hónapot vártunk utána aztán ismét 2 hónapra rá estem teherbe.


Nekem sokat segített egy terhesseg esélye kalkulátor (nem emlékszem pontosan a %-ra, de kb az első hónapban 10% esélye van, a 2. 25% a 3. 35% 3-6 hónap próbálkozás 75% 6-9 85% stb.)

Ugyanakkor sok videót néztem (angol csatornák nogyogyaszok altal) applikaciot használtam stb.

Homeroztem.


A babaprojekt előtt vervetelen voltam. Nekem eleve volt pajzsmirigy problémám szóval azt már 1 évvel előtte kezelni kezdtem.

Érdemes alap vizsgálatokat elvegeztetni ha aggódsz.


Ha hőmérőzessel figyeled az pl egy ellenőrzés hogy ovulaltal e az adott hónapban.


Amire én figyeltem minden honapban:

Kávé napi 1 volt majd koffein mentes ha szerettem volna többet. Alkoholt mérsékelten ittam és csak ovuláció elott. Eleve nem cigiztem, de ha van a környezetemben aki dohányzik, próbáld kerülni vagy kérd meg hogy ne egy légtérben tegye veled.


Vitamin és táplálék kiegészítők:

Kismama vitamin, q10, d vitamin, c vitamin, maca por ovuláció elott, malnalevel tea ovuláció előtt.


Rengeteg videót néztem mikor és hogyan idozitsuk az egyuttletet:

Ha figyelsz nyákot akkor érdemes az első termékeny tojásfehérje vagy vizes állagú nyaknal elkezdeni. Minden másnap vagy 2 naponta egy együttlétet időzíteni a menstruációt követő 5-10 napban. Amikor az lh teszt pozitív akkor is együttlét és egy nappal utána is.

Azt mondják hogy ovulációt megelozo 2 napban vagy a legtermekenyebb.


Ovuláció után jön a nehéz 2 hét várakozás. Ajánlom hogy ne figyeld a tüneteket mert nem releváns. Foglald le magad hobbival edzéssel stb. Ha homerozol, akkor ne keress jeleket beagyazodasra stb. Nekem pl pozi terhessegi teszt után kezdett megemelkedni újra a hőmérsékleten és addigra kiidegeltem magam.

2023. szept. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat.

Márciusban voltam egy nagy laboron ahol kértem nézzék meg a TSH-t illetve T4, T3

A TSH-m 2.210

A T4 18.5

A T3 5.8

Ezek az értékek elvileg jók. A vas viszont 35.7 volt ami magas de nem annyira kiugróan mert 32.2 volt a max. Minden más értékem jó volt. Viszont elfogok menni ismételten akkor egy nagy laborba meg szerintem ezt a hormonvizsgálatot is elvégeztetem. Kávézni reggel szoktam de akkor is ilyen porkávèt iszok jó sok tejjel. A párom iqost szív :/ napi 5-6 szálat kb. Én nem dohányzom egyáltalán.

Augusztus 30-án volt az utolsó menstruációm. Utána együtt voltunk 3 naponta majd ahogy közeledett az ovu pozitív teszt előtt 2 nappal a pozitív napján és utána 1 napot.

Igen sajnos az a 2 hét várakozás nagyon hosszú de megpróbálom valahogy elengedni magam és nem foglalkozni ezzel.

2023. szept. 24. 08:47
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Tshd rendben, együttlét időzítés rendben.


Igen, engedd el magad mert simán lehet még pár hónap mire osszejon.

Ha ragorcsolsz az nem tesz jót. Tudom könnyebb mondani, anno nekem is ezt tanácsolták de tényleg lazanak kell lenni mert ehhez idő kell.

Nekem az is sokat segített hogy elméletben úgy is az a baba jön hoztad akinek jönnie kell. A tiednek meg nem volt itt az ideje.

Kitartást, és próbáld élvezni a probalkozast...

Én anno túl akaratos voltam a férjem már unta az egész babaprojektet 2 hónap után mivel annyira ragorcsoltem...

2023. szept. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az exemmel 6 évig voltunk együtt védekezés nélkül, és nem jött a baba.

Egy-két vizsgálaton voltunk, mindent rendben találtak. Aztán elváltak útjaink.

Neki lett egy barátnője abban az évben októberben, következő év szeptemberében már megszületett a gyerekük.

Én is összejöttem mással, majd feleségül vett, és az első hónapban teherbe is estem, tegnap volt 8 hónapos a kisfiunk. Pedig az exem miatti tapasztalatokból kiindulva nagyon féltem attól, hogy a férjemmel is évekig fogunk próbálkozni sikertelenül..

2023. szept. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es köszönöm szépen :) Lehet, sőt biztos az a baj, hogy nagyon görcsölök. Sajnos ilyen típus vagyok :( Mindenen annyit tudok aggódni :(.

Megpróbálok ellazulni.

Kedves 5-ös. Viccből nekem is mondták már, hogy kakast kell cserélni de túlságosan is szeretjük egymàst immàron 9 éve. El se tudjuk képzelni egymás nélkül az életünket. Bizakodunk inkább :)

2023. szept. 24. 11:44
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

2 hónap után ne csináld ezt, mert meghülyülsz.

Kérj egy hormonpanelt.

Keress egy endokrinológust, a tsh jobb, ha 1 körül van teherbeesés körül.

Aztán keress egy orvost aki foglalkozik meddoseggel, kérj idopontot.

Ez kb fél év, mire bejutsz, ha addig sem jön össze, minden sinen van, addig meg próbálkozzatok hónapról hónapra, aztan jön, ha jönni akar, ha nem akar akkor meg ki van kovezve az út.

2023. szept. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!