Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Teherbeesési nehézségekkel...

Teherbeesési nehézségekkel kapcsolatban bevált praktikák?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Röviden szeretném leírni a történetem és egyben olyan anyukák/ kisbabára vágyó nők tanácsait, praktikáit szeretném kérni, akik jártak vagy járnak hasonló cipőben.


Párommal nagyon szeretnénk kisbabát, pár hónapja próbálkozunk, eddig sajnos egy alkalom kivételével sikertelenül. A menstruációm mindig is rendszertelen volt, gyógyszerekkel sem lehetett tű pontosra beállítani. Nőgyógyásznál jártam júliusban, aki nem a legjobb hírekkel szolgált. Sajnos az egyik petefészkem nagyon pici, nem igazán termel tüszőket.. a másik viszont teljesen rendben van, akkor látott is egy kb 16 mm-es tüszőt. Augusztusban nagyjából 13-15 napos késés után csináltam egy tesztet, ami halványan ugyan, de pozitív lett. Azon a héten az orvosom éppen szabadságon volt, így csak a következő héten tudott volna fogadni. Három nappal a halvány pozitív teszt után erős alhasi görcsökre ébredtem, aznap még egy elég erős vérzés kezdődött, ami másnapra enyhült, harmadik napra pedig teljesen elmúlt. Láz, fáradékonyság társult mellé ezek után. Természetesen a következő héten elmentem orvoshoz, elmondtam neki mi történt, aki megerősítette, hogy ez bizony egy korai vetélés volt, de ne aggódjak, fiatal vagyok és sikerülni fog.


Azóta sajnos nincs szerencsénk, sokat olvastam is ezzel kapcsolatban. Abban szeretnék tanácsot kérni, hogy ha valaki járt már hasonló cipőben esetleg valami vitaminok vagy bármilyen természetes megoldás segített e neki? Adtunk fél évet magunknak, hogy sikerüljön, utána elindulunk egy teljes kivizsgálás irányába. Addig viszont szeretnék mindent megpróbálni, ami segíthet..🥺


Köszönöm előre is a válaszaitokat🤗



2023. nov. 16. 11:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%

Pár hónapos próbálkozás után mit vársz? 35 év alatt 1 év után kell elgondolkodni, hogy gond van és továbblépni. Adj már egy kis időt a természetnek.

Addig meg szedjél folsavat.

2023. nov. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%

Leirom az en tortenetemet: juliusban voltam nogyogyasznal,nezessem meg mi a helyzet mert neki akartunk fogni a babaprojektnek es eleg rendszertelen es hosszu menzijeim voltak(40-50naposak) ra nemsokra hogy abbahagytam a fogamzasgatlot(ez 2022 februarjaban,4evet szedtem)

Az orvos cisztakat latott mindket petefeszkemen(pcos gyanu de meg nem konyvelte el mert a cisztakon kivul semmi mas nem stimmelt ra,mondta elso lepesnek probaljak dietazni tornaszni hatha segit) En nekifogtam jobban odafigyelni az etkezesre,kevesebb cukor,egeszsegesebb kaja de nem lettem egy egeszsegguru utana se :)) viszont agusztustol nekifogtam szedni a femibiont plusz omega3at. Agusztusban 13dikan jott meg,szeptemberben is 13dikan( leesett az allam a 40-50naposok utan hogy most mitol). Szeptemberben kovettem az ovumat par nappal kesobb mint felido meg is lett,osszejott a baba de kemiai lett sajnos. Ebben a honapban szinten felidore lett ovum (a vetelesnel ketsegbe estem hogy ha visszaall a regi menet ki tudja mennyi idot kell probalkozzunk a 40-50napos menzikkel mire osszejon). Ugyhogy igazabol amit maskent csinaltam mint azelott a vitaminok es a gyakori szex :D nem tudom ez segitette-e rendezni a ciklusom de masra nem tudom fogni.

2023. nov. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem írtad hány éves vagy. Én 37 évesen kezdtem el az elsővel próbálkozni, két hónap után elkezdtük a kivizsgálásokat, nem láttam értelmét sokat várni. Az orvossal egyetértettünk abban, hogy fél-1 évi várakozási idő csak általános iránymutatás, hogy akkor már legkésőbb kezdj el vizsgálódni, attól még érdemes minél előbb tisztán látni. Megjegyzem, nálam 10 évvel fiatalabb barátnőmnél sem rózsás a helyzet. Mindenesetre nálad már legalább biztos, hogy képes vagy teherbe esni és ez jó, ráadásul milyen gyorsan. :) Persze, tudom, hogy ez a vetélésre sovány vígasz, de mégis...

Szerintem érdemes akár később egy hormonciklus labor (3., 21. napi), pajzsmirigy panelekkel.

Nekem a meddőségi endokrinológius D vitamint (laboros szintmérés után), E vitamint, terhesvitamint, Q10-et és Velfemet írt elő. Az, hogy jódos vagy sima terhesvitamin legyen, függött a pajzsmirigy labor eredményétől.


Írod, hogy rendszertelen a ciklusod. Így nem tudom, hogy az ovulációs teszt mennyire alkalmazható, de alapvető, hogy az ovuláció időszakában legyen együttlét. Ha az ovi teszt nagyon nem megy, a sok szex még mindig ott van, mint lehetőség :).


Sok sikert kívánok! :)

2023. nov. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha fiatal vagy (azaz van időd) azt mondanám egyelőre esetleg próbáljátok ki az ovulációs tesztet hőmérőzéssel kombinálva.

Ha rendszertelen a ciklusod akkor nem tudható másképp mikor kell együttlenni és mikor kellene megjönnie a menstruációdnak, pedig az időzítésen múlik minden. Ha abban a 2-3 napban pont nem vagytok együtt akkor minden vitamin és egyéb boszorkányság hiábavaló.

2023. nov. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

Nekem világ életemben rendszertelen volt a menstruációm, cisztáim is voltam, illetve amikor próbálkozni akartunk a babával úgy döntött a szervezetem, hogy milyen jó lesz, ha kb 3 hétig pecsételgetek inkább, vagy egy hónapban kétszer jön meg..

A nőgyógyász viszont kezdésnek az inofocil granulátomot ajánlotta, mivel még nagyon az elején voltunk a próbálkozásnak, és tapasztalatai alapján több páciensének segített, akiknek nem volt igazán megmagyarázható elváltozás vagy kezelés a problémájára. És szerencsére egy hónap szedés után sikerült összehozni a babát! Ezek után a barátnőmnek is ajánlottam, aki szintén cisztákkal küzdött, és neki is elég hamar bevált! :) Valójában ez is egyfajta vitamin, leginkább folsav és mio-inozitol nem tudom, mi a titka, de valamit nagyon tud!

Ja és természetesen az is sokat segít, ha nagyjából be tudod lőni a peteérést, ezért érdemes naptárt vezetni még a káoszos hónapokkal is, figyelni a test apró jeleit, hátha akad éppen, vagy pedig én biztosra akartam menni, és még olyan tesztet is vettem, ami nyálból mutatja ki, mikor mehet a buli, de ezt nem tudnám azért 100% ajánlani, inkább csak érdekességképpen. :)

2023. nov. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Az a baj az én tippjeimmel lehet nem sokra mész, nekem alacsony volt az AMH szintem, amire DHAE-t szedtem, mellette nagy dózisban D vitamint és Hormonegyensúly kapszulát. Nem tudom melyik segített, de úgy néz ki most sikerült spontán.
2023. nov. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Van a Fertilily síkosító, ami segíti a megtermékenyülést.


Illetve ha hátrahajlik a méhed, akkor próbáld ki azt, hogy az aktus után hasra fordulsz és úgy maradsz.

2023. nov. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ja és nálunk a férjemet is elküldték spermavizsgálatra és ultrahangosra is.
2023. nov. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ és tanácsot.


Igen, valóban kimaradt a korom.. 24 leszek tavasszal, párom 28.


Ovulációs teszt nem a legjobb barátom, sajnos általában 17-42 nap között ingadozik a ciklusaim hossza, így elég nehéz belőni, hogy vajon hány napos lesz az adott ciklusom és ezáltal az ovuláció napját se tudom még nagyjából sem meghatározni.


Írtátok páran, hogy nektek össze jött spontán, vitaminok segítségével.. gratulálok nektek🤗

2023. nov. 17. 09:29
 10/15 anonim ***** válasza:
Pont arra való az ovulációs teszt, hogy az meg mutassa mikor van ovulációd és milyen hosszú lesz a ciklusod. Nagytételben rendelj online olcsón (50-100 darabot egyszerre, pl babatervezo.hu-ról) A ciklusod 10. napján kezdjed és minden nap csinálj egy tesztet addig ameddig pozitív nem lesz. (42 napos ciklusnál kB 28. napon lesz csak pozitív)
2023. nov. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!