Lombikosok, titeket hogyan érint a jogszabályváltozás a támogatott eljárásokkal kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

Szerintetek hogy jobb? Így több esélyt láttok arra, hogy sikerüljön a baba, mint az előző rendszerben?

Akinél menet közben jött a változás, az örül neki?



jan. 6. 08:44
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Na ez engem is érdekel. 😊
jan. 6. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi ugyan már évekkel ezelőtt -szerencsére sikeresen- magunk mögött hagytuk életünk ezen rendkívül nehéz időszakát; de nem régen olvastam az azóta új szabályozások statisztikáját valahol:

Azt írták, hogy a több beavatkozástól egyáltalán nem született több baba; sőt, arányaiban ezzel a sikerességi ráta még rosszabb is lett.

Már nálunk is ment a 'futószalag'; de mostanra szerintem ez már sorozatgyártás(i kísérlet).

A siker kulcsa szerintem nem az, hogy sokszor kell próbálkozni, hanem az alapos, rendes, mindenre kiterjedő kivizsgálás, és a visszaültethető embriók megfelelő osztályozása.


Nálunk egyik sem volt jellemző. Sok dolognak én olvastam utána, magánúton vizsgáltattuk ki magunkat. A fagyasztott embriókról kapott fotókat elküldtem egy amerikai lombikos fórumon egy embriológusnak, aki közölte, hogy náluk a 6 embrióból talán egyet minősítettek volna visszaültethetőnek... Szóval szerintem az intézmény érdeke a sok beültetés. Nálunk meg így lett szám szerint 12, annak minden lelki,- és hormonális megterhelésével...

jan. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2!

Így több lesz a beavatkozás amúgy?

Mert pl. az én ismerősömnek két stimulációból/leszívásból mindössze egy darab beültethető embrió lett eddig.

Az új szabályozás szerint így nekik lehet lemegy még három stimulációs ciklus beültetés nélkül, aztán ennyi volt az államilag támogatott része...

(Náluk férfi oldalon van inkább probléma, rossz minőségű a sperma.)

jan. 6. 10:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Katasztrófális lett. Nem véletlenül megy mindenki külföldre aki teheti.
jan. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4!

Konkrétan mire célzol?

Mert konkrétan az ismerősi körömben ezelőtt sem volt olyan szuper a sikeres lombikprogramok aránya, de én most leginkább az új állami támogatási rendszerrel kapcsolatos véleményekre lennék kíváncsi (persze bármilyen tapasztalat jöhet).

jan. 6. 13:33
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az járt jól,aki könnyen stimulálható és sikerül is több embriót fagyasztani. De sajnos nincs mindenki ilyen szerencsés helyzetben.
jan. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, milyen új szabályozás? Én még ott lemaradtam, hogy nincs változás. Engem leginkább a korhatár csökkentés érdekelt, mert, ha lejjebb viszik, már kicsúszok. Úgy hallottam, hogy nem vitték.

Most mentem volna lombikra amúgy, csak épp terhes vagyok spontán, szóval remélem, nem lesz rá szükség.

jan. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!