Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Hogyan dolgozzátok fel, hogy...

Hogyan dolgozzátok fel, hogy nem lehet gyereketek?

Figyelt kérdés

A kislányom mellé kistestvért szeretnék, de nem akar összejönni. Csak telik az idő és lassan a korom miatt is kifutok az időből. A környezetemben sorra jönnek a babák, csak mi maradunk le szép lassan, pedig imádom a kislányom és nagyon szeretnék kistestvért neki.

Arra lennék kíváncsi, ki mivel engedte el a gyerek témát, mivel nyugtatták magukat illetve párjukat és mi volt segítségükre?

(a lombik, donor, örökbefogadás mint olyan most nem téma)



jan. 31. 16:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

De neked lehetett gyereked hoszen van egy kislányod.... Össze se lehet hasonlítani azzal akinek ez egyáltalán nem adatik meg.


Adj hálát az égnek hogy van egy gyönyörű kislányod, benne lásd a csodát.

jan. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Mondta az orvos, hogy nem lehet több gyereked? Mióta próbálkoztok? Mert ha csak az időn múlik, még van remény.

Én is szeretnék kistesót a fiamnak, lehetne is, de vagy túlélek egy újabb terhességet, vagy nem, engem ez tart vissza. Most ne menjünk bele, hogy miért, de magát ezt a tényt nem tudom feldolgozni és elfogadni sehogy sem.

jan. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

10 évig éltem abban a hitben, hogy csak lombikkal lehet gyerekünk. Sikerült is a 6. beültetésből a kislányom. Aztán a tesóért hiába mentünk már újabb 6-ra.

El kellett fogadnom, hogy minden kitartásom ellenére nen lesz több gyerekünk. Eljutottam arra a szintre, hogy már nem is tudok hinni benne, hogy már nem bírok el több kudarcot, hogy már félek, hogy a sok hormontól.

Tudatosan elkezdtem átformálni a nézőpontomat 'félig üresből' 'félig telire'; hogy milyen jó, hogy legalább a kislányunk megadatott; hogy észrevegyem, hogy milyen csodálatos napjaink vannak hármasban is...stb. Szóval a lányom iránti szeretet segített abban, hogy elfogadjam azt, ami van, és ne sóvárgással, hiányérzettel teljenek a napjaim.

Sokat dolgoztam ezen, és tényleg eljutottam arra a szintre, hogy tulajdonképpen minden jól van úgy, ahogy van.

Aztán amikor már tényleg nem is gondoltam rá; egyszer csak lett egy pozitív tesztem, és 8 hónappal később egy kisfiam...


Az időfaktor nálunk is erős tényező volt. Nem tartozunk a fiatal szülők közé.

jan. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretném ledegradálni a problémád, mert persze, a második gyermekre is lehet pont úgy vágyni, mint az elsőre.

De azért a "nem lehet gyereketek" kérdés jelen helyzetben nem igazán állja meg a helyét, ugyanis neked van gyereked. Elhiszem, hogy te kettőt szeretnél és azzal lenne teljes az életed, de szerintem sem összehasonlítható azzal, ha valakinek valóban nem lehet gyereke egyáltalán...

jan. 31. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én se értem a kérdésfeltevést.
jan. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%

Azért egy orvost keress fel, mert ez így még csak spekuláció.

De ha be is igazolódna hogy nem lehet több gyereked, ha nyitott vagy rá örökbefogadással is lehet még.

jan. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés szerintem se állja meg a helyét és nem,nem ugyanaz az érzés a kettő. Valakinek soha nem lesz egy sem,nektek van már,amiért hálásak lehettek. Nálunk az első évekig nem jött,azt az érzést senkinek nem kívánom,mikor úgy van,hogy soha nem lesz egy sem. Már akkor mondtam,ha egyszer sikerül,örökké hálás leszek és már hogy egyszer megadatott örülni fogok. Majd egyszer csak sikerült lombik előtt spontán. És mikor elkezdtünk a másodikkal próbálkozni,teljesen laza volt és másmilyen érzés. Mindketten úgy voltunk,ha lesz lesz,ha nem lesz sem számít,mert egyszer már megadatott és itt a lányunk. Totál más érzés volt már a másodikat így várni. Aztán végül összejött mikor nem is számítottunk rá a második. Azt látom magam körül,hogy azok készülnek ennyire ki,ha nem jön a tesó,akinél az első egyből jött. De hidd el,ha az első nehezen jön,nem éreznéd most így magad,mert azt az érzést nem múlja semmi felül,hogy egy gyereked sem lehet soha. Építkezzetek ebből,hogy már anya vagy.
jan. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

Hülyeség, amit kérdezel, neked lehet gyereked, hiszen már van. Nem állja meg sehogy sem a helyét, össze sem lehet hasonlítani azzal, amit azok éreznek, akik tényleg meddők, gondolkodnod kellett volna, mielőtt felteszed.

Én hormonterápián vagyok emlődaganat miatt, 37 évesen, elvetéltem egyszer 10 éve, aztán súlyos endometriózisom lett, és MÉGSEM adtam fel. Pedig megmondta a dokim, hogy engedjem el, mert szinte esélytelen.

Hogy én hogyan dolgozom fel? Pszichológussal, mert soha semmit nem akartam jobban, mint anyává válni, aztán tessék. Fogok örökbefogadni, ha kicsit helyreálltak a dolgok, mert azt gondolom, ha valaki egészséges, akkor ki tud hordani és meg tud szülni egy babát - de anyává válni nem feltétlenül csak biológia kérdése, hanem érzelmi kérdés is.

jan. 31. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ok lombik nem, de lehet csak petevezető átjárhatósági vizsgálat kéne, egyik ismerősnek császár után összetapadt, az átjárhatósági vizsgálat megnyitotta így 6 év után egyből terhes lett.

Lombikra én sem mentem volna a 3.gyerek miatt, de inszeminációra igen.

jan. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Megértem a fájdalmadat, hogy nem lett meg a vágyott második gyermek, de a te helyzetedet nem lehet azokéhoz hasonlítani, akiknek egy sem lett.

Teljesen más így feldolgozni is.

8 évig meddő voltam, ha nem lenne a fiam, és olvasnám a kérdésed, kiakadnék.

Akik itt válaszolhatnak neked tapasztalatból, sokuk bármit megtenne, hogy egyetlen egészséges gyereke lenne, és nem azon keseregnének, miért nincs kettő.

Szóval inkább azokat kérdezd, akiknek nem lett "kistesó", pedig szerettek volna.

jan. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!